Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 1

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

Dzisiaj byli u mnie monterzy do instalacji 1gb. Na moją prośbę przyjechali z ONT+FB2. Niestety okazuje się, że ta konfiguracja nie obsłuży prędkości powyżej 600 mb. Czy to prawda? Co jest wąskim gardłem ONT, czy FB2? 

 

 

 

_____________

*Post wydzielony z tematu "Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?" - moderator Wojciech.

27 ODPOW. 27
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@effendi  gdzie masz w umowie że ma być 1Gb/s, tam masz od 600Mb/s do 1Gb/s, FunBox 2.0 ma lan porty 1Gb/s więc obsłuży tę prędkość, więc mit jakoby FunBox 2.0 był nieodpowiedni do 1Gb/s obalę. Obstawiam że technicy czy bok chce FunBox 3.0 zainstalować, jak masz własny router, to walcz o zestaw ONT+FunBox 2.0/ czy 3.0 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Nie ma żadnego powodu, by zewnętrzne ONT nie obsłużyło 1Gb/s. ONT jak i FunBox 2.0 mają porty 1Gb/s. Z tym 600Mb/s to jaki mit. Wklej speedtest po kablu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Orange sprzedaje 3 pakiety 300 / 600 / 1000 Gb/s. Kupiłem 1Gb/s - poinformowano mnie, że ta konfiguracja (ONT+FB2) nie pójdzie powyżej 600 Mb/s. Mam router Mikrotika, którym z przyjemnością zastąpię FB. Pytanie jest takie, czy zejść o pakiet niżej, czy zostać z FB3 (1Gb nęci)?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@effendi Obstawaj przy swoim - u mnie było tak samo. Problem nie jest sprzętowy tylko aplikacja panów techników nie chce przyjmować osobnego ONT do FB3. U mnie dopiero jak chcieli zgłosić nieudany montaż to miła pani powiedziała im co mają przeklikać, żeby weszło co miało być czyli FB3.0 i zewnętrzny ONT.

U mnie śmiga 1Gbps na zewnętrznym ONT i routerze Synology.

 

Pozdrawiam,

Tony.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

Jak przyjechali z ONT i FB 2.0 to niech to montują i na własne oczy zobaczą, że będzie full prędkość, a nie wygadują głupoty 🙂 Tym bardziej, że chcesz własny sprzęt podłączyć.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7530
  • 28

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?


@-brtk-napisał(-a)

na własne oczy zobaczą, że będzie full prędkość


a jak nie zobaczą, to miej w pogotowiu własny laptop. U mnie w podobnej sytuacji zobaczyli tylko ~700, ale laptop mieli słaby, jak sami przyznali (albo Firefoksa zamulonego). Na moim sprzęcie śmigało w pełni.

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 1

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

Właśnie jestem po rozmowie z doradcą.. potwierdził na jutro montaż ONT+FB3 - Zobaczymy jak będzie 🙂

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@effendi czy to będzie ONT z FB2, czy ONT z FB3, oba zestawy mają możliwość osiągnięcia prędkości 1Gbit/s, chyba, że pomiary wykonywane są przez WiFi a nie po kablu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 1

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

OK, tylko zmroziła mnie postawa Orange, która sprzedając usługę 1 Gb/s ustami swoich pracowników oznajmia, że kasę weźmiemy, ale i tak nie dostaniesz tego, za co płacisz - i co nam zrobisz... 😞