Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest szansa na internet bezpośrednio od orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 544
  • 2258
  • 5

Czy jest szansa na internet bezpośrednio od orange?

Mam Światłowód  od orange oparty na infrastrukturze lokalnego operatora, jak wiadomo ogranicza to maksymalną prędkość do 600/100 czy ktoś na forum spotkał się z sytuacją w której orange dotarło z internetem światłowodowym na własnej infrastrukturze pod adres w którym kiedyś świadczył usługi na infrastrukturze innego operatora?
Obawiam się że z perspektywy orange jest to po prostu nieopłacalne i nie mam na xo liczyć ale kto pyta nie błądzi:)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55140
  • 655

Czy jest szansa na internet bezpośrednio od orange?

@_Artek_  to przypadek bardzo mało prawdopodobny. Orange nie będzie inwestowało w rozwój sieci tam gdzie i tak ma zasięg dla swoich usług poprzez sieć innego operatora. To nieekonomiczne...po to właśnie korzysta z innych sieci, by nie budować drogich własnych 😁

Jedynym możliwym jest taki, gdzie taki operator nie spełnia wymogów technicznych np dla biznesu ( na sieci innego operatora są ograniczenia dotyczące usług zaawansowanych)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55140
  • 655

Czy jest szansa na internet bezpośrednio od orange?

@_Artek_  to przypadek bardzo mało prawdopodobny. Orange nie będzie inwestowało w rozwój sieci tam gdzie i tak ma zasięg dla swoich usług poprzez sieć innego operatora. To nieekonomiczne...po to właśnie korzysta z innych sieci, by nie budować drogich własnych 😁

Jedynym możliwym jest taki, gdzie taki operator nie spełnia wymogów technicznych np dla biznesu ( na sieci innego operatora są ograniczenia dotyczące usług zaawansowanych)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 544
  • 2258
  • 5

Czy jest szansa na internet bezpośrednio od orange?

Też się tego obawiam ale w tym przypadku orange powinno oferować opcje 900/300. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55140
  • 655

Czy jest szansa na internet bezpośrednio od orange?

@_Artek_  w odwrotnej kolejności to bywa, bo czasem może wejść w kooperację z lokalnym dostawcą mając już jakieś małe dystrybucję na jego terenie, ale w drugą stronę jest mało prawdopodobne, bo to trochę marnowanie pieniędzy.  Oczywiście teoretycznie chcąc podłączyć nowego klienta w pierwszej ścieżce idzie zapytanie o warunki techniczne do lokalsa i w przypadku negatywu mogą być pojęte specjalne działania np biznesowe, ale znając realia, musiałyby być ogromne naciski z góry na taki właśnie tryb...

Na innych operatorów również można wywierać presję, ale dalej sieć będzie obłożona ograniczeniami, a za każdy inny wariant usługi operator lokalny zażąda kasy, a to już temat trudny 

Kiedyś mojej  znajomej firmie chciałem założyć usługę biznesową Orange z przeniesienia z innego adresu i nie dało rady. Kasa jakiej żądał operator lokalny była tak bezsensowna, że po prostu się nie opłacało. 

900/300 to też konkurencja dla oferty lokalsa...i dlatego tym rządzą ustalenia umowne między operatorami dość ograniczające możliwości dostawcy usług 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 544
  • 2258
  • 5

Czy jest szansa na internet bezpośrednio od orange?

U mnie lokalny operator ma 600/60 z kiepskim modemem ale trochę taniej.
W orange 600/100 z najlepszym modemem operatorskim jakiego kiedykolwiek używałem 🙂