Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ciągłe problemy z internetem (Neo do 10Mb)

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Ciągłe problemy z internetem (Neo do 10Mb)

@nostradamus to dobrze, że zdiagnozowali. Tymi ustawieniami się nie przejmuj, jak TP-Link działał to i będzie działał...tym bardziej że przecież to z defaultu ustawione było bo to modem Orange. Jak naprawia będziesz się martwił co dalej. Niech najpierw ruszy jak trzeba. Chwal się jakby co...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Ciągłe problemy z internetem (Neo do 10Mb)

Niestety wymiana na nowy router nic nie da, wątpię żeby problem stal po winie routera, sam mam jednego TP-Linka, którego kupowałem do mojej starej Neostrady, parametry łącza są bardzo słabe, maksymalna prędkość jaką możesz uzyskać to 6Mbit i to przy dobrych wiatrach, co na dzisiejsze standardy jest prędkością absurdalnie niską i nieakceptowalna. Ja 6 Mbit miałem jakieś 7 lat temu jak mi zakładali internet radiowy i to mi nie wystarczało. Mieszkasz na jakimś odludziu? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Ciągłe problemy z internetem (Neo do 10Mb)

Najlepsze jest to, że nie mieszkam na odludziu. Miejscowość gminna. Do szkoły doprowadzili światłowód ale dalsza rozbudowa stanęła w miejscu. 

Co do tematu. Wziałem LB2 i puki co jest ok. Czyli winny był TP Link. Będzie trzeba poobserwować dłużej aby się upewnić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Ciągłe problemy z internetem (Neo do 10Mb)

@nostradamus Jeśli jest już światłowód w okolicy ( szkoła) to na 100% będzie rozbudowa. Obserwuję ten proces mnie w okolicy. Są 3 szkoły i zawsze inwestycja była zaczynana od nich. Pojawiały się OPP, kable i skrzynki zapasu. Po jakimś czasie od tego OPP przy szkołach dobudowali całą strukturę dookoła. Teraz już normalnie całe wioski mają  FTTH. Trochę to trwało, bo szkoły z innego projektu robili, ale jak już jest jedna instalacja, będzie więcej ( czego i sobie życzę)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ciągłe problemy z internetem (Neo do 10Mb)

Szkoły mają najwyższy priorytet. Są na to osobne środki finansowe. Orange kilka lat temu podpisał stosowną umowę i dostał na to kasę.   


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Ciągłe problemy z internetem (Neo do 10Mb)

Zgadza się, u mnie też szkoły w okolicy mają światłowód, tylko ja mam do 20 Mbit, ale zdarzają się tacy co mają do 10 lub mniej. Żaden Livebox czy Funbox Ci nie pomoże, bo to są zlomy, nie routery i szkoda kasy na wypożyczenie ich.