Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

Średnią cenę za 100Mb/s po 24 miesiącach masz 54.99zł ([12x39.99+12x69.99]/24), więc nie wiem o co te żale? Masz taniej jak umowa na 300Mb/s. Już odchodząc od tego co pisali inni wcześniej.. Umowa 24 miesiące, zobowiązałeś się za to płacić, za zerwanie umowy masz karę i musisz oddać ulgi pomniejszone za okres, który użytkowałeś. Na tym polegają umowy.

 

Upgrade na wyższą opcję zawsze można zrobić o ile ona nie jest tańszą od poprzedniej, więc nie wiem czy pójdą na to.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

No tak 55zł za 100, a inni mają 59 za 300. Różnica ogromna 4zł drożej, a trzy razy szybciej.

Anonim

Nie dotyczy

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

Wciąż przywołam argument o telewizorze. Czytałeś warunki umowy, zgodziłeś się na to i nieważne, czy dawaliby obecnie 10 Gbps za 20 złotych - Ty podpisywałeś umowę w czasie, kiedy była taka, a nie inna oferta. Rynek się zmienia, nikt nie będzie patrzeć na to co kto ma - klient ma władzę nad tym, gdzie się podpisuje i pod czym. Trzeba było nie podpisywać umowy - nie miałbyś takiego problemu. Taka jest prawda. Podpisując umowy lojalnościowe trzeba być świadomym tego, że oferta może i następnego dnia po podpisaniu zmienić - tak działa rynek. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

@KUBA1550 jak już zaokrąglasz jedną sumę, to drugą też dobrze zaokrąglij, a różnica to 5zł. Masz już umowę ponad rok i teraz się żalisz, że 300Mb/s jest droższe o 5zł od Twojej starej umowy, którą podpisywałeś rok temu.. Rok temu różnica między 100Mb/s a 300Mb/s była większa. Teraz najniższą opcją jest 300Mb/s, promocje się zmieniły a Ty jesteś na starej umowie. Na tym polegają umowy, że zobowiazujesz się płacić tyle w danym okresie. I musisz się liczyć z tym, że nowe ceny mogą być niższe albo wyższe. 

Teraz odchodząc od tego, że za 5zł w nowej promocji jest 3x szybsze łącze, to szedł byś do Orange z otwartymi rękoma, jakby 100Mb/s dalej było w ofercie ale za 80zł i byś im to płacił, pomimo, że Twoja umowa jest 12x39.99+12x69.99? Bo to jest analogiczna sytuacja ale na Twoją niekorzyść.

 

Z telewizorem jest bardzo dobry przykład.

Tylko ja bym trochę inaczej to ujął.

Kupujesz telewizor na raty 24 miesiące, użytkujesz go rok, 12 rat już wpłaciłeś. Idziesz do sklepu i widzisz, że Twój model jest tylko FullHD i ma 40 cali, Ty widzisz teraz, że są telewizory 50 calowe i 4K w tej samej cenie i idziesz do sprzedawcy i chcesz do końca rat ten nowszy telewizor a stary chcesz oddać. Który sklep Ci na takie coś pójdzie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

Nie czytałem bo wszystko było napisane małym drukiem, a ja mam słaby wzrok więc nic nie widziałem. Także ledwo słyszę więc nawet odsłuchać nie mogłem jak ktoś czyta. Zostałem wrobiony w niezłe szambo - jak to mówią płacz i płać 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

Nie zostałeś wrobiony w szambo, bo w dniu podpisywania umowy nie było oferty na 300Mb/s o 5zl droższej od 100Mb/s, zapewne było to 10zł albo 20zł różnicy. Nie pamiętam jak było rok temu. 

Dalej nalegam byś zrozumiał, że podpisywanie umowy wiąże się z takimi sytuacjami, że w przyszłości może być lepsza oferta w trakcie trwania jeszcze podpisanej umowy.

Umowa jest o tyle dobra, że operator nie zmieni Ci ceny przez ten okres, a Ty jesteś zobowiązany płacić przez cały jej okres zapisaną tam sumę. Umowa taka przeważnie też jest tańsza od bezterminowej, ale niestety masz ten "kaganiec", w tym przypadku na dwa lata.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

@KUBA1550  nie zmigrujesz na nową promocję samego Internetu. 

Za to możesz dobrać tv czy np abo komorkowy . Np Za 300Mb/s + tv optymalny + voip wyjdzie Ci 99,99zl. Na to możesz już teraz przejść.

Albo dołóż abo komórkowy to z Internetem 300Mb/s wyjdzie Ci 79.99zl czyli dokladasz 10zl za abonament komorkowy, rewelacja.

Rozszerzyć ofertę możesz jest wiele opcji


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

@KUBA1550W chwili podpisywania Twojej umowy nie było w ofercie tej o której piszesz. Więc nie bardzo rozumiem w jakie jak to powiedziałeś "szambo" zostałeś wrobiony. Usługa jest świadczona zgodnie z tym co podpisałeś. Oferty co jakiś czas się zmieniają. Co w tym dziwnego??


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

Umowa jest o tyle dobra, że operator nie zmieni Ci ceny przez ten okres

Jak nie zmieni jak w 2019 płaciłem 39.99zł za internet, a teraz w 2020 zmienił na 69,99zł. Podnieśli mi opłaty prawie o 100% 🙂


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Cena za światłowód 100 MB czy jest normalna ?

@KUBA1550Zapoznaj się z regulaminem promocji. Jest tam informacja odnośnie opłat do 12 miesiąca i po 12 miesiącach.