Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38408
  • 1384

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Jam ma Vectrę i też niektóre filmy potrafią się zacinać, a pół h działają bez zarzutu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

No u mnie sąsiad z góry ma vectre i nie ma ani lagów w Fortnite, ani na youtube... 😉

 

Przy okazji wrzucę tutaj czat ze znajomym sprzed 5 minut, który mieszka w Jordanii i ma tam Orange adsl 24mbps. Spytałem go czy też ma tak że czasem filmiki z małą ilością wyświetleń mu ścinają... odpisał że nie wie, zwykle nie ogląda w 1080p (pewnie ze względu właśnie na lagi), ale 4 godziny temu nie mógł wgl odpalić google ani youtube a jak wrzucał na neta swoją pracę (animacje) to zatrzymało się na 500mb... czat po angielsku, pisany na szybko slangiem ale chyba da radę ogarnąć. Prosze bardzo:

dfsdfsdfdf.png

Cóż, patrząc na skalę problemów Orange na świecie to... chyba jednak nie mam tak źle. Chociaż mogę otworzyć google 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38408
  • 1384

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Orange jest złe i niedobre. Sugerowałbym korzystać z małych ISP generujących mały ruch.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Piotrekk85  Gdybym chociaż miał alternatywę... po tym jak Hyperion padł to nie ma u mnie dobrego internetu. Jedynie vectra ale tam ucinają transfer więc wybrałem mniejsze zło - podpisałem umowę na 300mbps Orange. Nie wiem czy to był dobry wybór bo od kilku miesięcy to ja mam problemy z netem a nie klienci Vectry...

 

Chciałbym żeby Orange było dobre i nie chciałbym narzekać. Jak nie było problemów to przez miesiąc nie napisałem tu ani jednego posta... nie tak dawno nawet zaczynałem mieć dobrą opinię o tej sieci ale przez te wszystkie problemy z youtube, wąskim gardłem, losowymi pingami i utratą pakietów po prostu nie potrafię napisać o tej firmie dużo pozytywnego.

 

Odbiegając trochę od youtubowskiego tematu - z ciekawości zrobiłem test do serwera EU West Doty 2 i w zaledwie 30 sekundowym teście dwukrotnie ping podskoczył do 250. Jeśli to samo się dzieje w Fortnite to nie dziwię się czemu miałem ścinki.

 

fggfg.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38408
  • 1384

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

W każde dużej firmie usługi tzw. masowe mają swój poziom. Jako że szewc bez butów chodzi, dziś troszkę bawiłem się u siebie instalacją elektryczną i niestety trochę spalił się router. Co 5 minut się wyłącza. Moja wina, chciałem odpłatnej wymiany. Dzwonię na infolinię vectry. Z pomocy technicznej przełączono mnie na utrzymanie a że jestem w trakcie lojalki więc opcji nie ma, to przy ponownej wizycie na technice mówię tylko że router się resetuje. Miły pan grzebię coś tam i mówi, że mam kanał wi-fi na auto. Zmienia mi zdalnie i każe mi czekać pół h na wyłączonym. Okej sam pracowałem na słuchawce - gościu nie ma pomysłu, poczekam. Oczywiście po pół h nie działa. Dzwonię jeszcze raz. Tu ktoś bardziej kumaty ale mówi że są problemy z usługami bo trzeci dekoder nie loguję się. Mówię że chwilowo nie jest podłączony bo remontuje pokój. Więc doradca mi mówi aby podłączyć dekoder i wtedy internet zadziała. Bzdura totalna, rozłączam się, podłączam dekoder no i dzwonię znowu. Tu już doradca widzi trzeci kontakt, to proponuje wysłanie technika. W końcu. Pytam się czy technik będzie miał na pewno router na wymianę - odp. to już niekoniecznie.

I to jest taki standard z którym jako realistyczny klient muszę się pogodzić gdy za internet plus sprzęt do niego płacę 35 zł miesięcznie (łącznie płacę niecałe 200 ale to głównie tv full na 3 dekodery). Niestety konkurencji nie ma realnej (Orange nie oferuje na świetle tv solo ani trzech dekoderów, satelity nie mam możliwości podłączenia).

Mam jeszcze internet mobilny i komórkę w różnych sieciach by mieć komfort korzystania. Podejrzewam że sporo ludzi nawet nie ma fizycznej alternatywy (a nie tylko jakościowej).

Tylko trzeba patrzeć że duży ruch kosztuje. Czasem dokupienie vpn za 10 zł miesięcznie gdzieś może polepszyć. Czasem coś innego. Niestety poza PR w żadnym kraju i u żadnego operatora nie jest lepiej. Tylko jednostkowe przypadki kiedy komuś działa a komuś nie. A pewnie globalne statystyki pokazują że kolo 90 parę % usług działa ok. Tylko zadowoleni rzadziej piszą.

W Orange też przydało się nieco odbetowac podejście do zgłoszeń technicznych. Realnie to nic nie zmieni, ale komunikacja byłaby lepsza.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Piotrekk85 na Prezydenta, pardon, na Prezesa! 🙂

Ja pod Olsztynem nie mam wyboru, LTE za daleko, tylko kabelek z Orange. Mam od pół roku 80Mb i na początku faktycznie śmigało i speedtesty pokazywały 60-70Mb, teraz ledwie dociąga do gwarantowanych(?) 20Mb, ale nawet nie zgłaszam... Youtube, jakoś chodzi, jak się rozpędzi 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38408
  • 1384

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Oj populistycznie można gadać długo. Rządzenie jest trudniejsze. U mnie cd bo router teraz restartuje się raz na pół h. Więc jak przyjdzie technik będzie wszystko grało - i niezasadne wezwanie.

I tak ze wszystkim... Całe szczęście mam alternatywę.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38408
  • 1384

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Technik umówiony na slot 14-16. Więc myślicie że już po 19 to ktoś był. A gdzie tam - ja nie celebryta by ze mną jak z jajkiem.

Wracając do tematu: tęsknię za czasami kiedy operatorzy potrafili jaśniej rozmawiać o sprawach technicznych a nie cukrzyć i lukrować albo udawać że problemu nie ma. Ale podejrzewam że wszystko rozbija się o pieniądze.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Też tęsknię, ale podejrzenia mam jeszcze gorsze - fachowców co raz mniej! Bo pozwalniali albo odeszli na prywatę lub emeryturę...

Widzę naokoło jak wchodzą młodzi nieopierzeni, znają tematy powierzchownie i byle odstępstwo od standardu powoduje, że nie ma o czym z takimi rozmawiać, bo własnego myślenia brak.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Od kilku dni nie zauważyłem problemów już z buforowaniem na youtube. Nawet filmy które mają po 300 wyświetleń chodzą ok w 1080p.

 

Dziwnym trafem naprawiło się jak zacząłem o tym intensywnie pisać na forum... cóż - dobra strona to taka że widocznie ktoś się tym zainteresował i póki co naprawione, z kolei zła strona to taka że trzeba pisać o problemach dobitnie na forum bo nie wiem czy w Orange ktoś monitoruje jakość połączeń i ogólnie internetu.