Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+

Dzień dobry,

korzystam z routera Orange Flybox Lte+ i niedawno odkryłem, że na sieci wi-fi z tego właśnie routera nie mogę prezentować obrazu przez video konferencję w aplikacji Skype for Business. Błąd który dostaję przy próbie to "We couldn't connect to presentation because of network issues. Please try again later.". Kiedy przełączam się na internet z telefonu t-mobile problem znika.

Warto dodać, że nie zauważyłem żadnych innych problemów z żadną inną aplikacją czy stroną internetową, czat tekstowy lub głosowy przez Skype również działa. Co może być tego powodem i jak to naprawić?

Pozdrawiam,

Michał G.

11 ODPOW. 11

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+

@HartUngalled

 

Skontaktuj się z Orange za pośrednictwem infolinii (510-100-100) lub czatu w aplikacji Mój Orange i poproś o synchronizację karty SIM z powodu błędów.Podejrzewam że po synchronizacji powinno wrócić wszystko do normy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+

Oczywiście kontaktowałem się z Orange za pośrednictwem chatu. Pierwszy konsultant polecił zrestartowanie routera do ustawień fabrycznych, nie pomogło. Po drugiej próbie kontaktu konsultantka odesłała mnie do tutaj twierdząc że ich dział tego nie rozwiąże a eksperci techniczni działają wyłącznie przez to forum.

HartUngalled_0-1584610692063.png


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+

@HartUngalled 

 

Konsultantka udzieliła Ci błędnej odpowiedzi.Forum NO zrzesza klientów jak i entuzjastów którzy chętnie pomagają w konfiguracji usług Orange jak i innych.Nie mamy żadnej możliwości wglądu na twoje konto abonenckie jak i modyfikowania usług.Tak jak napisałem wyżej poproś o synchronizację karty SIM na infolinii BOK (510-100-100) lub na czacie w aplikacji Mój Orange.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+

Ok, dziękuję za wsparcie. Jeśli synchronizacja karty pomoże oznaczę tę odpowiedź jako rozwiązanie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+

@ketrasaArtur 

Dzięki za linki :). Aczkolwiek, tak jak napisałem w pierwszym poście - po przełączeniu się na internet wi-fi z telefonu t-mobile wideokonferencja działa bez problemów, więc myślę ze można wykluczyć problemy z wymaganiami systemowymi, wersją skype albo vpn, bo na obu sieciach korzystałem z tego samego setupu. Jedyną różnicą jest własnie wi-fi do którego się łączę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+

@HartUngalled może na routerze są blokowane porty, które odpowiadają za przesył obrazu. W T-Mobile możne to nie występować, zwłaszcza jak się łączy z WiFi przez smartfona.

 

Tu podpowiedź do portów SKYPE:

https://support.skype.com/pl/faq/FA148/ktore-porty-musza-byc-otwarte-aby-uzywac-programu-skype-na-pu...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+

@ketrasaArtur taż tak podejrzewam, natomiast kompletnie nie znam się na zarządzaniu portami w routerze, stąd moje próby uzyskania pomocy od Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwości prezentacji obrazu przez Skype na sieci wifi z orange flybox lte+

@HartUngalled router masz z Orange? Możesz podrzucić screeny z routera, to coś może uda się

podpowiedzieć.

 

edit:

Już znalazłem, to jest model znany na rynku jako Huawei B525. Mam taki model, ale nie mam go obecnie przy sobie. W domu mogę poszukać jak zmienić ustawienia i pootwierać porty.

 

Na NO jest jeszcze taki temat w sprawie przekierowywania portów:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Przekierowanie-port%C3%B3w-Flybox-LTE-czyli-Huawei-B525s-...