Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości podłączenia internetu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

Witam. Jakieś pół roku temu był u mnie monter Orange i stwierdził, ze nie ma możliwości założenia u mnie internetu ponieważ słup jest za daleko i kabel byłby za długi. Mieszkam w domku jednorodzinnym i jeden słup jest centralnie za płotem, jakieś 8 metrów od mojego okna. W domku jednorodzinnym mieszkają dwie rodziny i np. piętro wyżej normalnie maja założony ten internet, a u mnie na dole nie ma możliwości. Sąsiad obok tez ma założony internet kablowy i zero problemów. Czy istnieją jakies rozwiązania mojego problemu, które nie przekroczą budżetu 1000zł ? 

 

___________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

31 ODPOW. 31

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Brak możliwości podłączenia internetu

@Kostor jeżeli mowa o internecie na kablu miedzianym, to nie tylko odległość ma znaczenie. Może być również brak wolnych portów w centrali, co może być również odmową podłączenia internetu.

Warto się zorientować, czy w Twojej okolicy nie jest realizowany projekt budowy internetu światłowodowego. Zostaje jeszcze opcja internetu mobilnego, chodź mniej stabilny niż na kabelku.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

A czy taki brak portów w centrali i wtedy pociągnięcie kabla do dalszego słupa da radę rozwiązać w jakiejkolwiek cenie? Nie ma niestety u mnie światłowodu i bardzo długo nie będzie. Wszystkie projekty dotyczą tylko wsi wokół miasta. Ładne osiedla miejskie są pominięte. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53257
  • 618

Brak możliwości podłączenia internetu

@Kostor Linia miedziana składa się zasadniczo z 3 elementów. Wieloparowy (miniumum 100 par) kabel od centrali do szafy na ulicy (przeważnie taka szara szafa wysokości około 2m i szerokości 1m), później 10-20 parowy kabel od tej szafy do słupa lub słupka w twojej ulicy i dalej już kabel instalacyjny do domu. Brak par w którymkolwiek z tych kabli uniemożliwia założenie dodatkowej usługi dla Ciebie, bo każda ma swoją własną parę. Dodatkowo centrala ma =również określoną możliwość przyłączenia usług szerokopasmowych (czytaj:neostrada), więc jeśli nie ma wolnych wyposażeń, nie da rady.

Czasem stosowane są szafy z kawałkiem centrali wyniesionej z głównego obiektu (taki kawałek tortu na wynos) i wtedy nie ma konieczności stosowania tego kabla 100-parowego od centrali, bo zasilanie szafy wyniesionej biegnie po światłowodzie. Wtedy tylko używa się kabli do słupów i słupków w okolicy, a dystans całej linii się skraca. Nie wiemy jak realizowani są Twoi sąsiedzi i czy są pary wolne czy nie.

Dystans dla neostrady to max 4,5 km linii. Powyżej tej długości nie instaluje sie generalnie usług, bo prędkość netu zależy od długości linii. Im dłuższa, tym wolniejszy net. 

Moja rada: zerknij u sąsiadów na jaką prędkość zapina się modem (w menu lub speedtest po kablu eth) i będziesz mniej więcej wiedział czego się spodziewać. Resztę podpowiemy. Podaj też nazwę miejscowości, może coś powęszymy....


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

Sprawa ma miejsce w Barcinie w powiecie Żnińskim. Dokładniejszy adres, to 88-190 Barcin ul. Słowackiego. Jest to osiedle domków jednorodzinnych. U mojego kuzyna piętro wyżej nade mną jest podłączony kabel do skrzynki na słupie przed naszym płotem i prędkość jego internetu wynosi do 80mbps. Sąsiad za płotem jest podłączony na tej samej zasadzie. Jestem gotów wydać każde pieniądze dla dobrego i stabilnego internetu, który uciągnie transmisje VOD w 4K ( na razie radiowy do 50mbps za 120zl miesięcznie nie dał rady )


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53257
  • 618

Brak możliwości podłączenia internetu

@Kostor Pogrzebałem...Zerknij tu https://www.nexera.pl/pl/map

W Twoim rejonie znajduje się kilka adresów planowanych i kilka wykonanych. operatorem jest Nexera, ale na ich łączach można zakładać usługi Orange. Może nie od razu 1Gb/sek, ale 300 czy 600Mb/sek da radę. Zadaj pytanie Nexerze kiedy zamierzają wejść z inwestycją na Słowackiego i już...

Jeśli w terenie operuje inny operator, to Orange (mając sieć powyżej 20Mb/sek, co nie spełnia np wymogów białych plam POPC) może nie będzie inwestować w tym terenie...Warto sięgnąć po sieć innego dostawcy, a usługi Orange.

Zerknij na "VECTRA INVESTMENTS" i SERVCOM SP. Z O.O. jako lokalnych dostawców netu z map UKE


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

Każdy internet innego dostawcy tutaj jest tragiczny. Obecnie testuje mobilny 5G i prędkości oraz działanie w grach są gorsze od lokalnego dostawcy, który oferuje internet radiowy do 50 Mbps z opóźnieniami, które nie pozwalają oglądać kanałów sportowych w 4K. Jest jeszcze opcja do przetestowania tego ponoć najlepszego dostawcy 5G w Polsce, bo jeszcze z ich usług nie korzystałem, ale nadal będzie to internet mobilny, wiec pewnie nie będzie to dobrym rozwiązaniem. Zadzwoniłem dzisiaj do Orange i nic nie mówili na temat braku możliwości założenia internetu z telewizja, wiec może jutro sprawa się pozytywnie rozwiąże. No chyba, ze konsultanci nie mają takiej wiedzy z systemu o braku możliwości przyłączenia nawet w przypadku kiedy kilka miesięcy temu było to sprawdzane. Dzisiaj wróciłem z pracy, to ponoć były jakieś prace wykonywane przy tym słupie, ale nie wiem czy to czyjaś awaria czy podłączyli kogoś nowego. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości podłączenia internetu

System może postawić możliwość ale ostateczne zdanie i tak ma technik który przyjedzie na miejsce. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53257
  • 618

Brak możliwości podłączenia internetu

@Kostor  zlecenie przyjmą i jeśli nie będzie wymagało dodatkowych  środków ( inwestycja, dodatkowa instalacja) to w miarę wolnych par podłączą Ci net 

Tylko mi wydaje się na podstawie info z UKE, że będzie on realnie na poziomie 35-40Mb/sek

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

Najważniejsze dla mnie jest stabilne łącze, które pozwala na oglądanie sportu na żywo w 4K wiec te 40Mb/S z kablowym opóźnieniem powinno wystarczyć, ale wszyscy sąsiedzi maja po 72-76Mbps. Sprawdzałem na tej stronie Nexera i tam niestety nie jest na razie w ogóle przewidywana inwestycja na moją ulice Słowackiego w Barcinie. Aktualnie kończą budowę na wiosce przy jeziorze i później projektują sieć na skraju osiedla od strony tego jeziora i tej wioski. Za trzy godziny przyjedzie monter i jak powie, ze nie założą to poproszę go o napisanie konkretnej przyczyny tego faktu. To trzeci raz kiedy będzie u mnie monter. Dzisiaj zahaczyłem sąsiadów z naprzeciwka, to powiedzieli, ze właśnie Orange im założyło internet we wczorajszym dniu i zero jakichkolwiek problemów. Kabel do nich idzie normalnie przez ulice od słupa, który stoi 20 centymetrów od mojego płotu prawie się z nim stykając. Jakby dało radę coś tutaj zrobić, zaproponować Orange to do 5000zł jestem w stanie dać od buta za ten internet.