Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak kabla telefonicznego w mieszkaniu a internet

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Brak kabla telefonicznego w mieszkaniu a internet

Cześć,

Chcę wziąć internet z Orange, ale z tego co się orientuję, przy tym 80Mb/s jest to usługa po linii telefonicznej (niestety według strony Orange, Światłowodu do mnie nie pociągną póki co), stąd moje pytanie - mieszkanie wynajmuję od niedawna, ale nie znalazłem nigdzie tutaj typowego gniazdka telefoniczego, jedynie idący zza ściany zewnętrznej budynku kabel koncentryczny (chyba po poprzednim dostawcy).

Czy Orange na coś takiego założy internet? Czy raczej personalnie zapytać w salonie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Brak kabla telefonicznego w mieszkaniu a internet

@Tomasz_ Nie założy po przewodzie koncentrycznym. Usługa VDSL (od 20 do 80 Mbit/s) działa na kablu telefonicznym i jeżeli nie ma gniazda w lokalu, to technik musi taki kabel doprowadzić z punktu dostępowego znajdującego się na klatce(najczęściej) natynkowo. Wiąże się to z przewiertem z klatki do mieszkania i przymocowaniem kabla za pomocą flopów.

Najlepiej pozyskać zgodę właściciela mieszkania na wykonanie instalacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Brak kabla telefonicznego w mieszkaniu a internet

@Tomasz_ Nie założy po przewodzie koncentrycznym. Usługa VDSL (od 20 do 80 Mbit/s) działa na kablu telefonicznym i jeżeli nie ma gniazda w lokalu, to technik musi taki kabel doprowadzić z punktu dostępowego znajdującego się na klatce(najczęściej) natynkowo. Wiąże się to z przewiertem z klatki do mieszkania i przymocowaniem kabla za pomocą flopów.

Najlepiej pozyskać zgodę właściciela mieszkania na wykonanie instalacji.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Brak kabla telefonicznego w mieszkaniu a internet

Po koncentryku nie założy. Jeśli nie ma gniazdka to może być do wykonania instalacja i wprowadzenie kabla z klatki schodowej. W salonie podpiszesz umowę i przyjedzie technik na instalację.