Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 74
  • 0

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

Witam, mam problem z internetem (neostrada na kablu telefonicznym). Wczoraj nad moją miejscowością przeszła burza. Router z tego co wiem był odłączony, po ponownym włączeniu i połączeniu się z routerem pokazuję się taki komunikat: Błąd_1.PNG

Po przejściu do panelu konfiguracyjnego widać Linia rozłączona, czasem pojawia się negocjacja lini i nic pyzatym. Błąd_2.PNGBłąd_3.PNG

Czy uszkodzenie jest po mojej stronie? Router wydaję się być w pełni sprawny. Telefon obecnie działa, jednak chwilę po burzy był tylko sygnał (po wykręceniu numeru mojej komórki był sygnał potem cisza).

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

@izacie333 router mógł być wyłączony, a czy przewody były z routera wypięte?

 

Zgłoś sprawę na infolinii lub na czacie i poproś o sprawdzenie centrali, linii, routera.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

@izacie333 router mógł być wyłączony, a czy przewody były z routera wypięte?

 

Zgłoś sprawę na infolinii lub na czacie i poproś o sprawdzenie centrali, linii, routera.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 74
  • 0

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

Router najprawdopodobniej był niestety podłączony do gniazda telefonicznego. Pytałem też znajomego z okolicy, u niego internet działa, więc to raczej nie masowa awaria. Czy to możliwe żeby router się uszkodził tylko w takim stopniu? Porty ethernet działają, wi-fi działą, tylko nie łączy się z centralą. Raz wcześniej padł mi router ale był on kompletnie martwy. Czy przy okazji nie powinny uszkodzić się telefony i spliter VDSL?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

Albo router do wymiany, albo bezpiecznik na krosie. Tak czy siak musisz zgłosić.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 74
  • 0

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

Napisałem do bok, na razie czekam na odpowiedź. Zobaczymy jak to się skończy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

@izacie333 czasami wystarczy drobne przepięcie, aby tylko jeden port w routerze uległ uszkodzeniu, reszta może dalej działać prawidłowo. Może być problem na centrali. Na infolinii szybciej zgłosisz sprawę, czat dopiero będzie czynny od poniedziałku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 74
  • 0

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

Z linią wszystko w porządku, niestety router uszkodzony. Dostałem numer zgłoszenia do wymiany, jednak z uwagi na zamknięte salony Orange, w okolicy nie mam żadnego otwartego salonu Orange. 
Postanowiłem że na ten czas poszukał bym jakiegoś zamiennika, najlepiej nie za drogiego do 150zł, max 200zł (może być używany). Znalazłem TP-Link TD-W9980, czy nie będzie z nim problemu z Neostradą (VDSL, do 80Mb/s)? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

@izacie333 od dziś salony Orange powinny być już otwarte, więc trzeba się zorientować, jak sprawa wygląda, bo może szybciej wymienisz, niż kupisz zastępczy.

Sprawdź na stronie: https://salony.orange.pl/, czy już jest otwarty.

 

Model, który podałeś powinien prawidłowo pracować z obsługą Neostrady. Ręcznie trzeba go będzie skonfigurować. Zakładam, że posiadasz login i hasło do połączenia z Neostradą.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 74
  • 0

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

Niestety wszystkie salony w okolicy mają napisane: "Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów i Ministra Zdrowia od dnia 14 marca 2020 roku Salony Orange zlokalizowane w galeriach handlowych zostają zamknięte do odwołania. od 15/03/2020 do 15/05/2020", wiec wydaję mi się że przed 15 nie zostaną otworzone. Zobaczę jeszcze jutro, jeśli nie będzie informacji o otwarciu salonów, zamówię inny router, a funboxa wymienię jak będzie taka możliwość. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Brak internetu (neostrada), Linia rozłączona

@izacie333 w radio cały czas podają informacje, że galerie już są otwierane, jak i na blogu informacja o otwarciu salonów Orange w galeriach:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/otworzylismy-salony-orange-w-galeriach-handlowych/