Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

80 mb

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

80 mb

Witam chciałbym się zapytać czy można sprawdzić na livebox w parametrach czy pójdzie 80 Mb na moim łączu? A jeśli tak, to jak się to sprawdza i jakie parametry powinny być aby ta prędkośc działała.W chwili obecnej posiadam 10 Mb

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

80 mb

@brunoTwoje pytanie wcale nie jest głupie, to raczej poprzednie odpowiedzi są "mętne".

 

Jeżeli twoja linia nie jest fizycznie uszkodzona po drodze poprzez jakieś przetarcia izolacji na kablu i spowodowanych tym zwarć lub upływów to z samych danych zsynchronizowanego modemu można bardzo dużo wyczytać. Parametry które potrzebujesz to SNR czyli Signal to Noise Ratio oraz obecne synchro. Wpisz w gugiel jakieś słowa kluczowe np "adsl2+ attenuation distance" i dostaniesz pare pomocnych wykresów. Na tej podstawie wyliczysz w miarę dokładnie odległość od centrali. Potem powtórz zadanie z VDSL i dostaniesz całkiem prawdopodobna prędkość.

 

Jeżeli jesteś na takiej granicy ze każdy decybel jest dla ciebie ważny (każde 3dB to 2x słabszy/silniejszy sygnał) to polecam proste tricki jak usunięcie każdego zbędnego połączenia. Sam kiedyś usunąłem gniazdko na kablu, zacisnąłem na nim wtyczkę RJ11 i parametry linii skoczyły o 1,5dB. 

Miłej zabawy 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

80 mb

Myślę że taką odpowieź uzyskasz tylko w BOK, pozdrawiam.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

80 mb

 Zapytaj na bok'u jaka masz dlugosc lacza. Na tej podstawie mozesz mniej/wiecej ocenic ile monza wyciagnac.

I tez zapytaj Czy vdsl dostepny wogole 🙂

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

80 mb

Dziekuję za podpowiedzi.A więc w BOK dowiedzialem sie ze założą mi instalację vdsl a o dlugosci lacza nie dostalem info tylko mi powiedziano ze moga po parametrach wnioskowac jakie mozliwosci ma moja linia.Pewnie sama instalacja vdsl nie przesądza o tym czy bedę mogl korzystac z lacza 80 Mb.Chyba ze sie mylę.Jezeli ktos z forumowiczów się orientuje w tych sprawach to prosilbym o jakąs odpowiedz

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

80 mb

Obecnie jedyna prędkość która dla nowych usług jest oferta w technologii VDSL to do 80 Mbits. Nie oznacza to zawsze masz równe 80, bo widełki są od 20 do 80.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

80 mb

Acha czyli jak jest podjęta instalacja vdsl na moim laczu oznacza ze jednak da rade ta osiemdziesiątka.Chodzi mi o to czy ta opcja szybkosci będzie działac .Czy technicznie to jest możliwe bo z samą prędkością to wiadomo jak jest


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

80 mb

Wiem że może głupie pytania zadaję ale chcialbym sie dowiedziec bo temat przerabiam po raz pierwszy.Ma przyjechac technik i podlaczac instalacje ale jak nie ma takiej mozliwosci na moim laczu to szkoda jego benzyny.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

80 mb

To co widać w komputerze nie zawsze pokrywa się z tym co na miejscu.
Dlatego ktoś przyjeżdża.
Inaczej się nie da 🙂

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

80 mb

@brunoTwoje pytanie wcale nie jest głupie, to raczej poprzednie odpowiedzi są "mętne".

 

Jeżeli twoja linia nie jest fizycznie uszkodzona po drodze poprzez jakieś przetarcia izolacji na kablu i spowodowanych tym zwarć lub upływów to z samych danych zsynchronizowanego modemu można bardzo dużo wyczytać. Parametry które potrzebujesz to SNR czyli Signal to Noise Ratio oraz obecne synchro. Wpisz w gugiel jakieś słowa kluczowe np "adsl2+ attenuation distance" i dostaniesz pare pomocnych wykresów. Na tej podstawie wyliczysz w miarę dokładnie odległość od centrali. Potem powtórz zadanie z VDSL i dostaniesz całkiem prawdopodobna prędkość.

 

Jeżeli jesteś na takiej granicy ze każdy decybel jest dla ciebie ważny (każde 3dB to 2x słabszy/silniejszy sygnał) to polecam proste tricki jak usunięcie każdego zbędnego połączenia. Sam kiedyś usunąłem gniazdko na kablu, zacisnąłem na nim wtyczkę RJ11 i parametry linii skoczyły o 1,5dB. 

Miłej zabawy 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

80 mb

@bez_nazwy: myślisz sobie, że każdy sobie z tym poradzi?