Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Pięknie. Chyba światłowód podpięty pod stację 😎


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

a ja mam piękne 5G 🥸 magenta i #5Gbardziej też czekam na poprawę. Ale ważna jest też odległość od nadajnika. 

 


IMG_5040.png

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 78
  • 0

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Co do prędkości to upewnijcie się, że wasz smartfon lub router odbiera tą częstotliwość. Na moim routerze była informacja o agregacji LTE B20 z 5G na paśmie n78 TDD. Mój stary telefon co nie obsługuje 5G na częstotliwości n7 2600 TDD obsługuje n78 ale w aplikacji do sprawdzania pokazywało tylko, że jest połączony z 5G i pobieranie było na poziomie 500 Mbps. Na nowszym telefonie już pokazuje w aplikacji do sprawdzania sieci sieć 3600 Mhz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 193
  • 656
  • 0

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

A jak nazywa się aplikacja której używasz do sprawdzania sieci ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 193
  • 656
  • 0

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Dziś przejrzałem ustawienia swego smartfona zwracając uwagę na ustawienia sieci  . W ustawieniach developerskich jest taka opcja ;

sieć 5G - tryb automatyczny lub NSA lub NSA+SA .

Zmieniłem z automatycznego na ten ostani , ale po restarcie smartfona Realme 7 5G speedtest pokazał tylko 30/4.

W niedzielne południe - tylko tyle . Nie wiem - czy dobrze zrobiłem zmieniając ten tryb sieci 5 G ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 7017
  • 52

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Tu prawie wyrównany Twój rekord 🙂

https://www.speedtest.net/result/i/5949998043.png (1423/147)

źródło 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 193
  • 656
  • 0

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Widząc Wynik Tolka Zastanawiam się czy jest jakaś zależność pomiędzy osiąganiem spirytestem A ceną posiadanego sprzętu. Czy na tańszych smartfonach od iPhonów też można osiągać równie dobre wyniki jak te które pokazuje tolek ? 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 78
  • 0

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy


@abcdnapisał(-a)

Widząc Wynik Tolka Zastanawiam się czy jest jakaś zależność pomiędzy osiąganiem spirytestem A ceną posiadanego sprzętu. Czy na tańszych smartfonach od iPhonów też można osiągać równie dobre wyniki jak te które pokazuje tolek ? 


Tu chodzi po prostu o zasięg. Akurat wczoraj byłem w sklepie, gdzie zazwyczaj nie ma zasięgu i korzystanie na przykład z aplikacji sklepowej by coś tam wybrać mija się z celem. Dopiero zwykłe 5G tam łapie ale i tak jest tam jedna kreska. Stanąłem w miejscu gdzie jest ta jedna kreska i prędkości miałem na poziome 5 mega także tu pewnie chodzi o odległość od nadajnika. Wiesz w jakim miejscu w Twoim mieście są nadajniki by je sprawdzić?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 193
  • 656
  • 0

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy

Krzychu - w mojej dzielnicy w najbliższej okolicy są dwa nadajniki Orange jeden jest odległy około 1 km a drugi półtora kilometra od domu .

Ale nawet w centrum mojego miasta Częstochowy nie ma na razie prawdziwego 5g wyniki są też niezbyt dobre bo tylko około 50 Mbps .

A z sytuacją gdy w sklepie nie ma zasięgu i ciężko jest załadować aplikację tego sklepu i wygenerować BLIK to ja mam do czynienia w mojej dzielnicy w najbliższym Lidlu więc to znam. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 7017
  • 52

5G to prawdziwe rzeczywiste od kiedy


@abcdnapisał(-a)

Widząc Wynik Tolka  


To nie mój wynik ale znaleziony w sieci (podałem link do źródła). Myślę że na tyle bardzo dobry wynik że warto go było dołączyć do wyników tutaj.

A co do moich wyników, to dzisiaj będąc w Końskich zrobiłem kilka speedtestów na karcie Orange Flex.

Screenshot_20240121_181529_PRO Speed Test.jpgScreenshot_20240121_181452_Speedtest.jpg20240121_150630.jpg

Parę minut zabawy i ponad 12GB danych przesłanych. 

Prędkości robią wrażenie. Oczywiście można mówić, że nie ma jeszcze wielu klientów na 5G ale tak będzie można mówić zawsze przy każdej następnej technologii. W porównaniu do 4G różnica jest bardzo widoczna. 

A nawiązując do mojego komentarza 


@tolek napisał(-a)

Biorę popcorn i patrzę jak zielone Ultra 5G będzie z drugiej strony tabeli. 


image.png

 

Nowe 5G z prędkością nawet 1,1 Gb/s - SpeedTest.pl Wiadomości