Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód prędkość internetu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

światłowód prędkość internetu

Witam. Jestem posiadaczem światłowodu 300 oraz liveboxa 3.0 w opcji multiroom. Od pewnego czasu zauważyłem problemy z jakością łącza tj "podskakujący" ping, spadek prędkości łącza etc. Dziś z racji wolnej chwili przysiadłem aby zajrzeć w szczegóły i stąd mam do państwa pewne pytania..
Zbadałem prędkość speedtestem i o to wynik:
swiatlowod.jpg
I tutaj nasuwa się kontrolne pytanie.. Czy to poważnie wynik godny światłowodu opcji 300?
Druga sprawa.. Dzięki uprzejmości cmd > ping sprawdziłem jak łącze zachowuje się pod względem przesyłanych pakietów:

ping facebook.com

Pinging facebook.com [185.60.216.35] with 32 bytes of data:
Reply from 185.60.216.35: bytes=32 time=67ms TTL=56
Reply from 185.60.216.35: bytes=32 time=62ms TTL=56
Request timed out.
Reply from 185.60.216.35: bytes=32 time=72ms TTL=56

Ping statistics for 185.60.216.35:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Minimum = 62ms, Maximum = 72ms, Average = 67ms

Podobny wynik pojawiał się co jakiś czas niezależnie od sprawdzanego adresu.
Zatem naturalnie nasuwa się kolejne pytanie... Czy to problem po mojej stronie czy już po stronie orange i to zgłaszać?
Dzięki wielkie za wszelką pomoc!

30 ODPOW. 30

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

światłowód prędkość internetu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

światłowód prędkość internetu

@sarzz próbowałeś zresetować modem i zrobić test poprzez podpięcie kabla do routera ? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

światłowód prędkość internetu

A jest inna opcja niż poprzez 192.168.1.1? Sęk w tym,że nie mogę się tam zalogować ani poprzez użycie standardowego hasła admin ani poprzez hasło podane na naklejce. Wpisując oba hasła i klikając w Zaloguj nie loguje mnie do profilu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

światłowód prędkość internetu

@sarzz próbowałeś odłączyć modem z gniazdka na 2 minuty i podłączyć ponownie i przeprowadzić test przez kabel podpięty pod router ? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

światłowód prędkość internetu

Dodałem /ipv6 do loginu. Efekt taki,że download skoczył do 20. Jak na razie nie dostrzegłem także gubienia pakietów. Aczkolwiek na początku łącze zdecydowanie lepiej hulało.

@Mati4  restartowałem livebox. A jak mam przeprowadzić test "przez kabel podpięty pod router"? Livebox mam podłączony do kompa ethernetem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

światłowód prędkość internetu

@sarzz w takim razie polece wejść na stronę https://pro.speedtest.pl  tak dokonać rejestracji i wprowadzenie warunków z umowy i dokonać certyfikowanego testu prędkości Internetu przez UKE ( urząd komunikacji elektronicznej) i złożyć w dniu jutrzejszym reklamację z dołączonym winikiem certyfikowanego testu 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

światłowód prędkość internetu

@sarzz tutaj jeszcze masz film instruktażowy jak to wszystko wykonać https://youtu.be/VfnE8YrwMOQ


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

światłowód prędkość internetu

Dzięki @Mati4. Jak na razie sytuacja się... waha. Sprawdzam co jakiś czas prędkość i ta osiąga raz 40 a raz 240... Pakiety się trzymają. Mam teraz dwa dni wolnego także będę monitorować i ewentualnie jutro skorzystam z Twojej propozycji.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

światłowód prędkość internetu

@sarzz  Czy masz drugi komputer, aby wykonać test? To wykluczy problem w Twoim komputerze.

Może telefon obsługujący Wi-Fi 5GHz ? 

Czy Funboxa 3.0 resetowałeś spinaczem wkładając go w dziurkę z tyłu obudowy ?