Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód a prędkość sygnału WIFI


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI

No czekaj ... Tutaj masz 7-8 a opisane jako wifi
Screenshot_20160901-171249.png

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 50
  • 13
  • 0

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI

A ten screenshot co zamiescilem to przecież jest z Twojego dropboxa :). Sprawdze dokładniej w domu bo na służbowych laptopach jest blokowany dropbox i muszę oglądać na komórkę.

W każdym razie na 5Ghz i AC nie powinieneś mieć rozbieżności więc na penwo jakoś to rozwiążemy 🙂

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 50
  • 13
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI

No tak wszystko wrzucilem do Dropboxa 😉 aby bylo bez kompresji.

 

Czekam w takim razie na info.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 5
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI

@Remimam takie pytanko, bo nie widzę żadnego PW czy coś, żeby tutaj nie zaśmiecać.
może się znasz a może wiesz czysto teoretycznie jaką prędkość powinna wyciągnać taka karta wifi jaka ja mam Opis: Qualcomm Atheros AR9485WB-EG  -- moze lub powinna wyciągnąć na tych 100mb plus włączony TV ( bo pewnie też coś zabiera z tych 100mb) 
w ogóle zresetowałem ruter - po czym się okazało ze nie mam ani loginu ani hasła ( technicy nie zostawili ) no i Pani z infolinii podała jedno i drugie i teraz mam taki login @neostrada.pl/ipv6 <- wcześniej tego nie było na pewno ( nie wiem czy pomaga czy nie to /ipv6 ) 
Poza tym mam pytanie numer dwa czy jeśli zmienię kartę na dual band ( ac ) czy to pomoże osiągnąć lepszy wynik ? 

 

Na telefonie speedtest wypada ok 102 / 11 Mbps także tu jest ok. 

 

co nie mniej zastanawia mnie że mój laptop Samsung rf510 ma ze 4 lata żony kupiony dwa msc temu Asus R556L i takie same wyniki mają w speedteście.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI

PW: jest jak wejdziesz na profil osoby ale nie ma powodu aby nie pisać tutaj 🙂 ...

cieżko odpowiedzieć dokładnie na to pytanie odnośnie Twojej karty. Trzeba byłoby poszukać testów w sieci.

Jedno to co jest pewne to zmiana karty na 99% procent pomoże. Dowód masz na transferze w telefonie gdzie masz standard właśnie AC. Mi na AC Apple TV2 ciągnie 240Mbps więc na pewno potencjał jest 🙂

Jeśli chodzi o porównanie Twoich laptopów to z jeśli mają karty w standardzie N to nic dziwnego że nie ma różnicy.

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI

@Sk_uter jak dobrze widzę to problem nie masz w testach tylko w samej aplikacj JDownloader. Na Funbox 5GHz masz taki sam transfer jak na kablu więc poszukałbym bardziej gdzie indziej ograniczeń.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 50
  • 13
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI

A korzystanie z IP w wersji 6 ma jakiś wpływ na prędkość czy można spokojnie pozostać na 4?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 50
  • 13
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI


Remi napisał(-a):

@Sk_uter jak dobrze widzę to problem nie masz w testach tylko w samej aplikacj JDownloader. Na Funbox 5GHz masz taki sam transfer jak na kablu więc poszukałbym bardziej gdzie indziej ograniczeń.


No raz udało mi się uzyskać podobny wynik na speed teście, ale już w ściąganiu takich prędkości nie jestem w stanie uzyskać, testowałem nawet przy ściąganiu plików GTS przez przeglądarkę bezpośrednio to prędkości jak w JDownloader, więc program raczej nie powinien być problemem, bo jak widać na kablu można osiągnąć nawet 8 MB/s przy tym samym pliku 

 

Edit 

Teraz mam pod ręką tablet Samsung Galaxy tab S 8.4, połączony z 5 GHz, full zasięg (router za ścianą) i tutaj dalej nie mogę wyciągnąć maksymalnej prędkości 


Screenshot_2016-09-01-21-00-43.png

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 50
  • 13
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI


Sk_uter napisał(-a):

A korzystanie z IP w wersji 6 ma jakiś wpływ na prędkość czy można spokojnie pozostać na 4?


Czy ktos zna odpowiedz na moje pytanie?