Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód a prędkość sygnału WIFI

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI

zmieniłam Szybką Neostradę w FunPacku 10 Mb na ofertę łączami światłowodowymi - oferta Supernowa w dobrej cenie w FunPacku - opcja do 100Mb. Zamawiając usługę zapewniano mnie , że internet będzie o wiele szybszy. Jestem dzień po instalacji, okazuje się, że korzystjąc z WIFI w sąsiednim pokoju, ok 5-6 metrów od modemu prędkość sygnału jest mniejsza (od 6 do 25 Mb) niż korzystając z łączy kablowych (10-11 Mb).Nawet monter instalujący był zaskoczony, ale nie umiał tego wyjaśnić. Jestem laikiem jeśli chodzi o internet, ale proszę mi poradzić, co mam zrobić, żeby zwiększyć prędkość sygnału WIFI. Przechodząc na światłowody, w moim odczuciu
korzystnie z internetu przez WIFI uległo pogorszeniu.

Podaję dane techn. : modem SAGEMCOM FUNBOX2.0 FAST 5350 ORANGE, dekoder SAGEMCOM DEKODER STB UHB- 88 NEW+PIL

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

światłowód a prędkość sygnału WIFI


Dragonir napisał(-a):

karta sieciowa wireless 2200N , po kablu idzie 100Mb, na dwóch laptopach pomiar  przez WIFI jest podobny


Nie jest to jakaś super karta, dopóki Miałeś słabsze łącze to nie odczuwales tego, teraz jest różnica. Mam w domu laptopa z taką karta i drugiego z lepszym modelem. Wyniki są podobne do twoich. Na drugim lapku z lepszą karta transfer po wifi jest na poziomie ponad 300mbps. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI


Dragonir napisał(-a):

zmieniłam Szybką Neostradę w FunPacku 10 Mb na ofertę łączami światłowodowymi - oferta Supernowa w dobrej cenie w FunPacku - opcja do 100Mb. Zamawiając usługę zapewniano mnie , że internet będzie o wiele szybszy. Jestem dzień po instalacji, okazuje się, że korzystjąc z WIFI w sąsiednim pokoju, ok 5-6 metrów od modemu prędkość sygnału jest mniejsza (od 6 do 25 Mb) niż korzystając z łączy kablowych (10-11 Mb).Nawet monter instalujący był zaskoczony, ale nie umiał tego wyjaśnić. Jestem laikiem jeśli chodzi o internet, ale proszę mi poradzić, co mam zrobić, żeby zwiększyć prędkość sygnału WIFI. Przechodząc na światłowody, w moim odczuciu
korzystnie z internetu przez WIFI uległo pogorszeniu.

Podaję dane techn. : modem SAGEMCOM FUNBOX2.0 FAST 5350 ORANGE, dekoder SAGEMCOM DEKODER STB UHB- 88 NEW+PIL


Czesc Dekoder nie ma znaczenia. Natomiast mam pytania odnośnie routera/modemu. Jak widzę to Funbox 2.0 z modułem AC. U mnie ten router potrafi wyciagnąc nawet 240Mb na WiFi więc to na pewno nie jest standardowe.

 

Pytania:

- czy na urządzeniach podłączonych kabelkiem masz 100 Mb?

- czy problem z WiFi jest taki samy na każdym urządzeniu (przetestuj na dwóch różnych smartphonach najlepiej ten samej klasy).

 

Dodatkowo tutaj masz link do tematu gdzie mozna pobrac aplikacje do diagnostyki ustawien routera:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-routery/FUT-M%C3%B3j-Funbox/m-p/656

Anonim

Nie dotyczy

światłowód a prędkość sygnału WIFI

Myślę że musisz pogrzebać w ustawieniach routera. Zadzwoń do BOK przez aplikację Mój Orange i ktoś z obsługi technicznej posprawdza razem z Tobą ustawienia Twojego routera, przyczyn może być naprawdę wiele i ciężko tak sobie gdybać. Skorzystaj też z podpowiedzi powyżej, pozdrawiam. 


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

światłowód a prędkość sygnału WIFI

Możesz napisać jaką masz kartę sieciową w urządzeniu z którego korzystasz? Funbox 2 przy dobrym sprzecie odbiorczym ma bardzo dobrze działające wifi


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

światłowód a prędkość sygnału WIFI

@Anonim, telefon do BOK ma sens chyba tylko wtedy, gdy do rozwiązania problemu konieczne jest sprawdzenie danych osobowych/indywidualnej sytuacji na koncie. Większość spraw technicznych tego nie wymaga, więc starajmy się pomagać tutaj 🙂

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI

karta sieciowa wireless 2200N , po kablu idzie 100Mb, na dwóch laptopach pomiar  przez WIFI jest podobny


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI

może źle się wyraziłam "przez podobny" rozumiem bardzo słaby przesył przez WIFI - w
przedziale 6 - 20 Mb. Laptop w odległości 50cm od modemu przez WIFI wykazuje pomiar
70-80Mb.

Anonim

Nie dotyczy

światłowód a prędkość sygnału WIFI

@Artur ja swojego czasu miałem wielkie problemy z routerem Netgar 1000 oraz z usługą Orange Freedom. Internet nie chciał działać - dopiero po telefonie do BOK i analizie ustawień krok po kroku udało mi się uzyskać połączenie z Internetem. Podobną sytuację miałem u znajomych jak instalowałem im Neostradę - BOK bardzo pomógł. Napisałem swój komentarz na podstawie własnych doświadczeń, więc.......pozdrawiam.  

Anonim

Nie dotyczy

światłowód a prędkość sygnału WIFI

Karta intela dual band

intel dual band wireless-ac 7260


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI

BOK ma sens jak po kablu zle idzie. Jak idzie dobrze to trzeba sprawdzić co jest nie tak już na samym routerze albo w środowisku lokalnym w domu. Mi w odległości 10 metrów przez dwie ściany ciągnie 180 więc to nie to.

Czym robisz pomiar? Możesz wrzucić screenshot?

Jaki masz telefon? Probowales może zrobić test na telefonie speedtestem?

Sprawdź też ustawienia routera czy nie masz jakiś ograniczeń włączonych.

I jeszcze jedno: Wi-Fi jest po 2.4 czy po 5?