Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

Witam, tak jak temacie interesuje mnie opcja internetu światłowodowego, bo mam już taką możliwość, aktualnie posiadam umowę na internet do 100Mb/s przez gniazdko telefoniczne, jak wyglądałaby sprawa przedłużenia umowy w takim wypadku? Czy musi to być zawierana nowa umowa specjalnie na internet światłowodowy? Chciałbym się również dowiedzieć, czy posiadanie gniazdka telefonicznego/numeru, jest w jakiś sposób wymagane posiadając już internet światłowodowy? Bo mam zamiar całkowicie zrezygnować z numeru stacjonarnego i utrzymywania linii.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

To już zależy od konkretnej lokalizacji. Są technologie "mieszane", gdzie ostatni element jest koncentrykiem lub innym kablem. Można i mieć więcej nawet 1 gbps. Tu najlepiej sprawdzić na www lub porozmawiać ze sprzedawcą.

Co do prędkości, w połowie czerwca zmieniły się warianty prędkości dla nowych umów i przedłużeń. Do 100 już nie jest oferowana. W nowych opcjach też jest wyższy upload.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

Obecna usługa internetowa jest w Orange?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

Pisząc o przedłużeniu umowy/zawarciu nowej miałem na myśli oczywiście orange, więc tak zgzadza się, była neostrada jest orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

To jeśli masz opcję do 100, to masz już światłowód. Telefon stacjonarny nie jest wymagany. Nie ma utrzymania łącza na światłowodzie. Co najwyżej, jeśli mieszkasz w zabudowie jednorodzinnej, to jest dopłata 15 zl.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

W takim razie dlaczego opcje 300/600 i wyżej dostępne są w moim mieście dopiero od niedawna? Czy są to jakieś nowsze rodzaje światłowodów? Konkretnie interesuje mnie oferta 600Mb/s lub wyżej. Nie sądziłem, że będzie istotne podać taką informację. Rozumiem, że tych wyższych prędkośći nie dą się osiągnąć na starych kablach, a co za tym idzie, gniazdka telefonicznego, kabli jak i całej oferty stacjonarnej mogę się pozbyć, do takiego wniosku doszedłem póki co.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

To już zależy od konkretnej lokalizacji. Są technologie "mieszane", gdzie ostatni element jest koncentrykiem lub innym kablem. Można i mieć więcej nawet 1 gbps. Tu najlepiej sprawdzić na www lub porozmawiać ze sprzedawcą.

Co do prędkości, w połowie czerwca zmieniły się warianty prędkości dla nowych umów i przedłużeń. Do 100 już nie jest oferowana. W nowych opcjach też jest wyższy upload.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

Przy zakładaniu właśnie 100Mb/s monter powiedział, że na tych łączach więcej niż 70Mb/s nie da rady, o tym mieszanym podłączeniu kabli też czytałem dlatego mam wątpliwości, co będzie z gniazdkiem telefonicznym i numerem, chyba, że gniazdko nie ma nic do tego i potrzebny będzie jedynie kabel, który do niego idzie, żeby to jakoś z nowym światłowodem podłączyć. Czyli wychodzi na to, że będę się musiał skontaktować bezpośrednio z orange i dowiedzieć jak to będzie wyglądać w mojej lokalizacji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

A ile obecnie masz na speedtescie? Może masz wariant "do 80"?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

Na pewno jest to opcja do 100, w tamtym czasie najwyższa dostępna, a że jest ledwo połowa z tego to już kwestia "do". Monter robił pomiary jakimś urządzeniem i pamiętam jak mówił, że tutaj 100 nie ma opcji osiągnąć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowody umowa i gniazdko telefoniczne

A jak masz na rachunku?