Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w mojej miejscowości


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Z bliskich okolic nie ma żadnego.

 

Dostałem odpowiedź od podwykonawcy, że w sprawie podłączenia powinienem się skontaktować z usługodawcami, którzy świadczą swoje usługi na moim terenie, czyli m.in. Orange. 

 

Również napisałem do CPPC w sprawie braku adresu i czekam na odpowiedź.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36764
  • 1369

Światłowód w mojej miejscowości

Ale Orange nie robi popc u Ciebie więc wątpię by chciało zgłaszać adresy dodatkowe.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Odpowiedź którą dostałem nie tyczyła się dodaniu adresu, tylko doprowadzenia sieci do klientów. Dyrektor Działu Realizacji Projektu POPC jednego z podwykonawców Nexery, który realizuje ten projekt w mojej miejscowości, polecił mi abym zapytał się firm, które świadczą usługi na moim terenie, czyli Orange i T-Mobile, o to kiedy usługa będzie dostępna do klienta końcowego. W sprawie mojego adresu nie otrzymałem odpowiedzi od w/w Pana.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36764
  • 1369

Światłowód w mojej miejscowości

Chyba Cię źle zrozumiał. Orange czy TM mogą wiedzieć kiedy podłącza adresy powstałe czy ujęte na liście. Ale raczej nie będą kładli swoich kabli gdy obok jest nexera.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Tylko że kabel mam obok swojego domu - tak samo jak te adresy które są na liście. Jest on poprowadzony przez słup i właściwie znajduje się on 5m od mojego domu, także jak już to nie trzeba doprowadzić kabla do mojej lokalizacji, tylko od słupa do domu - w taki sam sposób jak mają być podpięte adresy z listy. Stąd też moje pytanie na początku tego wątku. Czy to możliwe, że ludzie mający kabel światłowodowy obok swoich domów mogą zostać pominięci?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36764
  • 1369

Światłowód w mojej miejscowości

Nie. Póki nie minie okres trwałości projektu - ok 5 lat - to nie można. UE nie daje dofinansowania tam gdzie operatorzy chcą podłączać "komercyjnie". A nie można wykorzystać wybudowanej infrastruktury na projekt na komercyjne podłączenie póki nie minie okres trwałości. Operator musi obecnie zrobić drugą od zera za własną kasę.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Tylko że Orange jak i T-Mobile korzystają z sieci wybudowanej przez Nexere za pieniądze unijne. Czyli różnica pomiędzy komercyjnym używaniem infrastruktury zależy od tego kto podepnie sieć do docelowego klienta? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36764
  • 1369

Światłowód w mojej miejscowości

Bo ktoś Ci musi zrobić przyłącze. Jeśli Orange lub TM oferują usługę na łączu Nexery - to partner techniczny Nexery załatwia obsługę techniczną (często firmy podwykonawcze robią dla różnych operatorów ale oficjalnie tych czynności nie powinni robić jednocześnie).

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Dzisiaj Pan z firmy FONON, który wcześniej pisał o oddaniu sieci w czerwcu, poinformował mnie, że nie ma żadnych opóźnień w mojej lokalizacji. Również, nawiązując do maila sprzed miesiąca napisał takie coś "Czy w ślad za moją wskazówką wystąpił Pan przez któregokolwiek ze wskazanych operatorów o podłączenie Pana adresu?"

 

Także nie wiem jak to interpretować, skoro Orange czy TM nie może podpiąć mojego adresu, bo musi zrobić to jeden z podwykonawców Nexery. Samo podpięcie wydaje się mało prawdopodobne, mimo że kabel został powieszony na słupach przez ulicę obok mojego domu, a ja nawet nie jestem na liście - tak samo jak inni mieszkańcy wsi, których nie ma na liście Nexery, a też kabel jest poprowadzony obok ich domów. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36764
  • 1369

Światłowód w mojej miejscowości

Dla mnie to dziwne info. Nexera sama z siebie już w ubiegłym roku przestała robić przyłącza na adresy spoza oficjalnej listy bo ma duże opóźnienia. 🤷