Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 18
  • 0

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

Chciałbym zapytać czy tak to powinna wyglądać instalacja światłowodu?
W piątek był u mnie technik, który zainstalował światłowód Orange. O ile w mieszkaniu instalacja przebiegła tak jak chciałem i nie mam zastrzeżeń, z uwagi na to, że zaraz po przewierceniu przez ścianę mam szafkę z osprzętem sieciowym.
Mam zastrzeżenia, co do jakości położenia światłowodu na trasie od mieszkania do puszki Orange.
Otwór z mieszkania na 3 piętrze wychodzi wprost do szacht, w których jest przejście od piwnicy do samej góry (4 piętra). W szachtach są położone rury od CO, wody. Światłowód wychodzi wprost z dziury ze ściany, nie jest w żaden sposób zabezpieczony. Dziura też nie jest zabezpieczona (przewiercona cegła, ostre krawędzie). Światłowód nie jest upięty, nie jest puszczony przez peszel. Zwisa swobodnie w dół z 3-go piętra, aż do piwnicy, bezpośrednio do skrzynki Orange. Zwisa swobodnie obok rur CO. Nie jest w żaden sposób oznaczony, nie wiadomo, że to światłowód.
Proszę o opinie specjalistów z Orange i Wasze, jak to powinno wyglądać, a jak to jest w praktyce.

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

Jak masz takie wątpliwość co do instalacji to zgłoś to do Orange według mnie to fuszerka ale ciężko można to ocenić nie widząc   


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 18
  • 0

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

Zrobię zdjęcia i wrzucę na forum.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

I tak po zdjęciach na forum reakcji nie będzie. A masz kontakt z administratorem budynku na co wyrażono zgodę?

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 18
  • 0

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

Administrator ma to wszystko w pompce. Wydał zgodę na wejście Orange do budynku i to wszystko.

Instalacja od sieci Orange do budynku i w budynku do klatek schodowych jest zrobiona moim zdaniem poprawnie. Problem jest, gdy już podłączają klienta, między mieszkaniem a puszką na klatce schodowej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

A dlaczego Ty się przejmujesz? Jeśli internet śmiga nikt nie będzie poprawiał instalacji, jeśli wygląda to nie estetycznie to od wielkiego dzwonu coś z tym zrobią.
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

20 lipca miałem montaż światłowodu i u mnie przebiegła tak że kabel wychodzący z mieszkania na klatkę od razu idzie w małej listwie która została zamontowana aż do dużej listwy która ciągnie do OPP, więc kabel jest schowany zabezpieczony z mojego mieszkania.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 18
  • 0

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

Dokładnie, i takiej instalacji się spodziewałem.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

@hans8192Ja bym zgłosił ten fakt do Orange niech poprawiają jak są ostre krawędzie to kabel jest podatny na uszkodzenie tak nie robi się instalacji.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód w mieszkaniu, uwagi po instalacji

@hans8192 jeżeli na etapie wykonywania sieci budynkowej nie zrobiono Kabla Łatwego Dostępu(KŁD) ani nie wybudowano pionu wewnątrz szachtu, to tak się robi instalacje. KŁD co prawda jest gruby i posiada oznacznik, ale jest również puszczony luzem w szachcie, tak samo jak mikrotuba z gołym włóknem od KŁD. Jeżeli ktoś porwie Ci kabel, to nie twoje zmartwienie.

BTW. Administrator/Zarządca budynku zapewne dostał projekt, w którym zawarta jest część dosyłowa i instalacyjna i taki zaakceptował.