Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było

Sytuacja właściwa: od grudnia, pod moim oknem wisi sobie skrzynka światłowodu z naklejką Orange. I odkąd ta skrzynka sobie wisi, Panowie Technicy (tutaj bez hejtu) co jakiś czas coś tam podjeżdżają, coś sprawdzają, ale tak jak nie mogłem się podłączyć, tak nie mogłem i kropka.

 

Tymczasem - tej środy, Panowie powiedzieli, że już jest ok i że lada chwila mogę się podłączyć. Zadzwoniłem na infolinię (prawdziwą, oficjalną infolinię - na pewno nie była to pomyłka, sprawdzałem 3 razy), powiedzieli, że tak jak najbardziej, jest usługa aktywna, wizyta instalacji była umówiona na dzisiaj, wszelkie zgody telefoniczne wyrażone itp. itd. Tymczasem dzisiaj nikt do mnie nie przyjechał. A więc dzwonię do Orange i tam się okazuje, że oni żadnej takiej wizyty to nie mają w systemie, a tak w ogóle to na mojej ulicy nawet nie ma planów położenia światłowodu i że "sorry sorry, ale nie".

 

I tutaj przechodzimy do ostatecznego pytania: czy ktoś mi wyjaśni cały ten cyrk i co mogę zrobić aby wielomilionowa firma łaskawie udostępniła mi tą magiczną usługę światłowodu? Cała sytuacja zaczyna podchodzić pod nękanie psychiczne, a światłowodu jak nie było tak nie ma, ehh 😕 

8 ODPOW. 8

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było

@Michał24  sprawdzałeś może tu https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?_ga=2.217386323.492492228.1654886052-852761917.1634642348 czy po wpisaniu swojego adresu pokazuje że jesteś w zasięgu usług Orange?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było

@Michał24  możesz też pokusić się o próbę samodzielnego złożenia zamówienia na usługę online przez stronę Najlepszy internet domowy - światłowód - FTTH | Orange Polska


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było

Ta strona pokazuję tylko opcję "do 20 Mb/s" - przy czym obecnie moja "umowa" z Orange jest na "80 Mb/s" - celowo używam tutaj cudzysłowów, bo moja dotychczasowa współpraca z Orange zahacza o "profesjonalizm" (sarkamz w stronę Orange gruntownie uzasadniony, co smutne niestety 😕 )


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było

W zasięgu jestem, z internetu korzystam, tylko ten światłowód tak mi "zakładają" od 5 lat. Jako ciekawostka, Orange jako zdrowa na umyśle firma, jakieś 4 lata temu mówili mi, że za 2 miesiące będzie światłowód. Cztery lata temu mi wciskali ten kit...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13564
  • 55453
  • 663

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było

@Michał24  moze być tak, że jeszcze czegoś od strony technicznej brakuje w inwentaryzacji i dlatego nie widac adresu

Kwestia wpisania w bazie adresów dostępnych dla instalacji. Nie zawsze się to dzieje równolegle z technicznymi możliwościami dostępu 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2641
  • 9539
  • 47

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było

@Michał24 Mnie najbardziej interesuje to rozdwojenie jaźni pracowników na infolinii. Może ktoś z pracowników Orange którzy tu czasami zaglądają łaskawie ci odpowie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było

Z tego co słyszę na infolinii, po prostu tego nie ma w systemie. A problem jest taki, że jak na infolinii nic nie wiedzą, tak w urzędzie gminy która podobno (już nie wiem gdzie to słyszałem) jest inwestorem - tak urząd gminy mi gra na nosie mówiąc w słuchawkę (dosłowny cytat) "ja panu nic nie powiem, może pan do nas przyjść ale pan to samo na miejscu usłyszy"

 

To co mnie najbardziej frustruje, to jest fakt, że ktoś te kable położył ponad pół roku temu i nikt się ani nie przyznaje, ani tego nie domyka i tak sobie czekam z terminem nieokreślonym 😕 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2641
  • 9539
  • 47

Światłowód niby jest, ale jakby go nie było

@Michał24 Wcale ci się nie dziwię bo można się wkurzyć. Ciekaw jestem co to za skrzynka bo może być tak że to są stare kable miedziane a nie światłowód. Mogli coś tylko tam przerabiać i owszem już jutro mogą przyjść i Cię podłączyć ale tylko do Neostrady. Możesz pstryknąć fotkę tej skrzyneczki?