Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Dzień dobry,

Szukam sposobu w jaki mógłbym poinformować Orange, że od kwietnia tego roku posiadam w domu przyłącze internetowe podłączone do otwartej sieci światłowodowej. Sieć wykonana w ramach projektu „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępnie do szerokopasmowego internetu … POPC01_020404”

Powiat wrocławski, gmina Mietków, miejscowość Borzygniew.

 

Moje próby:

Dział Obsługi Klienta Infolinia – nie mają informacji o sieci, nie maja możliwości zadać mojego pytania wewnątrz

Punkt Obsługi Klienta – jak wyżej, ale za to zostało mi zasugerowane wypełnienie wniosku „Zadbaj, aby Twój dom został bezpiecznie podłączony do ultraszybkiej sieci światłowodowej”. Z sugestii skorzystałem. Wypełniłem wniosek. Miła Pani obiecała mi , że go prześle pocztę wewnętrzną do właściwej sekcji w Orange. To był maj. Mamy wrzesień. Pismo albo zaginęło w punkcie albo zaginęło w Orange.

 

Podczas kolejnej rozmowy z Infolinią został mi zasugerowany list do Skierniewic. Dział Infrastruktury. Poczta . Pismo. Serio? Czy naprawdę nie ma innej metody? List ? Papierowy list w 2019 roku? Pisany do lidera usług internetowych? Naprawdę ciężko mi w to uwierzyć.

 

Moje pytanie jest dość proste:

Jak mogę poinformować Orange , że w mojej miejscowości jest sieć światłowodowa?

Szukam dostawcy.

 

Na dziś mogę powiedzieć, że mam sporo usług w Orange. Bardzo ważny jest jednak dla mnie Internet.

 

Podpowiem, że mniejsi dostawcy w jakiś sposób dowiedzieli się o sieci bo już dostałem kilka ofert podłączenia do sieci.

 

Pozdrawiam

DanielG

26 ODPOW. 26

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Sieć w ramach projektu wskazanego przez Ciebie została wykonana przez firmę "AMERICAN SYSTEMS". Z tego co mi wiadomo stawki hurtowe tego operatora są wyższe niż oferta detaliczna Orange. Więc nie wiem czy przekonasz kogoś w Orange. Ale niestety droga jedynie pisemna albo poszukaj kogoś "z góry" w social media.

A mam pytanie, bo dostajesz oferty innych lokalnych dostawców - w jakiej cenie?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Pozwól, że zapytam (czysta ciekawość):

 

- skoro komunikacja z Orange wygląda tak, jak to opisałeś, oraz:

 

- skoro dostałeś już kilka ofert podłączenia,

 

…to dlaczego dalej szukasz oferty Orange? Skoro inni chcą Cię podłączyć?…


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

@Piotrekk85 

65 PLN za 100/10 - czyli pieniądz jak Orange...

 

@Janhalb 

Jak napisałem - mam już usługi w Orange. W takim przypadku oczywistym jest szukanie opcji w tym co masz. Choćby po to, żeby nie podnosić sobie kosztów. Chce znać opcje. Jak ich nie będzie przejdę do innego dostawcy. Będę płacił dodatkowe 65 do daty zakończenia umowy z Orange. Jak nic sie nie zmieni zakończę pomarańczową przygodę. Tyle. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

To nie dam głowy, czy Orange zaproponuje Ci taniej. A jeśli - to chyba niewiele…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Orange nie ma już w ofercie 100/10. Jest tam wariant 300, 600 lub 1000?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

@Janhalb- z tego co kojarzę w podobnej cenie Orange świadczy usługi. 39 pln jest chyba przez kilka miesięcy a poźniej jest juz 69 lub coś podobnego.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

100/30 jest za 65 pln.

300/60 jest za 85 pln.

 

Plus router Huawei po roku na własność

 

Wg infolinii - zewnętrzny numer IP, zmienny.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Sporo drożej niż w Orange. Stawki dostępne na stronie firmy z projektu są też wysokie (doliczając opłaty jednorazowe). A wypada doliczyć z 10 zł marży Orange.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy


@Piotrekk85napisał(-a)
Sporo drożej niż w Orange. 

QE?!QE?!

Że słucham!?…

 

300/60 za 85 zł to jest "sporo drożej niż w Orange"?!

 

Ja mam światłowód od Orange, 300/30 i z telewizją płacę 110 zł. To ile bym płacił bez telewizji, skoro 85 zł za opcję z wyższym uploadem to jest "sporo drożej"?