Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód mała prędkość funbox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Światłowód mała prędkość funbox 6

Witam mam od czwartku światłowód po kablu 600 pobierania na wifi po 290 300 mbs bo wzmacniacz ogranicza a dziś w sobotę robię test kabel jak powyżej wyniki a wifi 30 dzwoniłem na pomoc techniczną i zrobiłem restart z prądem robię kolejny test i 30 co mogło się stać ? Zgłosić do do uszkodzeń na pomoc techniczną czy zadzwonić i robić coś z tym bo nie zgodze się na coś takiego a nowy ruter funbox 6 a główny terminal od taurona bo mają współprace i w taki sposób mam światłowód w domu 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód mała prędkość funbox 6

@Pablo41  jaki wzmacniacz ogranicza? (próbowałeś go resetować?), drugie pytanie czy pasma 2,4 i 5 GHz mają wspólną konfigurację czy osobną (są połączone czy nie)?, czy standard wifi 6 aktywny czy nie? Wszystkie te ustawienia znajdziesz w menu konfiguracyjnym FunBoxa w sekcji "Moje wifi", "Zaawansowane ustawienia wifi" spróbuj to pozmieniać i porób testy (rozdziel pasma, nadaj inne nazwy SSID, np. dla 5 GHz do istniejącej nazwy dodaj "_5", wyłącz standard wifi 6). Ewentualnie przywróć ustawienia fabryczne również z poziomu menu sekcja "Wsparcie", "Ustawienia fabryczne" lub za pomocą przycisku z tyłu routera (zapałką lub wykałaczką wciskając Reset i przytrzymując 10 sekund).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód mała prędkość funbox 6

@Pablo41  jaki wzmacniacz ogranicza? (próbowałeś go resetować?), drugie pytanie czy pasma 2,4 i 5 GHz mają wspólną konfigurację czy osobną (są połączone czy nie)?, czy standard wifi 6 aktywny czy nie? Wszystkie te ustawienia znajdziesz w menu konfiguracyjnym FunBoxa w sekcji "Moje wifi", "Zaawansowane ustawienia wifi" spróbuj to pozmieniać i porób testy (rozdziel pasma, nadaj inne nazwy SSID, np. dla 5 GHz do istniejącej nazwy dodaj "_5", wyłącz standard wifi 6). Ewentualnie przywróć ustawienia fabryczne również z poziomu menu sekcja "Wsparcie", "Ustawienia fabryczne" lub za pomocą przycisku z tyłu routera (zapałką lub wykałaczką wciskając Reset i przytrzymując 10 sekund).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53069
  • 610

Światłowód mała prędkość funbox 6

@Pablo41  robisz testy na wifi? To jest prędkość dla częstotliwości 2,4GHz. Rozdzielił sieci i nazwij je inaczej zostawiając to samo hasło. Zrób to z poziomu menu modemu. Prędkość wzrośnie. 

Jeśli to naprawdę test po kablu, wymień kabel i jak się nie zmieni zgłosił na czacie ( edycja:jasne, że nie po kablu) 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód mała prędkość funbox 6

@agat13  kolega @Pablo41  pisze że po kablu wszystko gra, tylko po wifi "fuzluje 😉".


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53069
  • 610

Światłowód mała prędkość funbox 6

@slav72  ok, doczytałam.. Dalej jednak zastanawia mnie ten wzmacniacz i rozdzielenie sieci. Na jakim teście mierzysz prędkość? Spróbuj na pro.speedtest.pl i ja kilku urządzeniach


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód mała prędkość funbox 6

@agat13  no właśnie, też mnie zafrapował ten wzmacniacz, też na początku zapytałem o niego 🤔

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód mała prędkość funbox 6


@Pablo41napisał(-a)

Witam mam od czwartku światłowód po kablu 600 pobierania na wifi po 290 300 mbs bo wzmacniacz ogranicza a dziś w sobotę robię test kabel jak powyżej wyniki a wifi 30 dzwoniłem na pomoc techniczną i zrobiłem restart z prądem robię kolejny test i 30 co mogło się stać ? Zgłosić do do uszkodzeń na pomoc techniczną czy zadzwonić i robić coś z tym bo nie zgodze się na coś takiego a nowy ruter funbox 6 a główny terminal od taurona bo mają współprace i w taki sposób mam światłowód w domu 


Ten wzmacniacz wi-fi zresetuj do fabrycznych ustawień, pewnie ma na obudowie przycisk 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód mała prędkość funbox 6

@Pablo41  próbowałeś rozwiązać problem za pomocą naszych podpowiedzi?, daj znać czy coś pomogło, czy dalej masz problemy z wifi.