Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

Cześć!

Jak w temacie.

Gdy przeglądam sieć na laptopie czasami odłącza mi internet, połączenie z routerem jest, ale internetu brak. Po ok 2 minutach internet wraca. Na kablu wszystko normalnie działa. Nawet wtedy gdy wyrzuci mi internet przez wi-fi i podłącze w tym czasie kabel, internet jest,w tym czasie na innych urządzeniach internet jest. Niezależnie czy wysyłam zapytanie na serwer jakiejś strony, czy przeglądam już załadowaną. Zauważyłem, że czasami wyrzuca mi internet gdy wysyłam zapytanie do konkretnych stron. W czym leży problem?
Router Sagemcom Funbox 2.0. Światłowód 300mb/s.

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

@Kepes spróbuj rozdzielić nazwy sieci  2.4 GHz i 5 GHz dla wifi według tego filmiku


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

@Kepes  dobrze radzi @byczyn_86  bo to wstępnie określi czy nie masz problemów z samym odbiornikiem w obu zakresach ( jeśli je odbiera). Sprawdzisz czy odbiornik widzi 2,4 i 5 GHz jak są osobno . Przy połączonych może miec problem. Połącz się z jedną i sprawdź czy działa stabilnie i drugą

 Zerknij też jak wygląda to na innych odbiornikach oraz na wifi analyzerze


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

Dziś znów wyrzuciło na 5GHz, a rozdzieliłem tak jak napisałeś. Po wejściu w 2.4GHz internet był.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

@KepesW jakiej odległości i z jakimi przeszkodami po drodze wyrzuca z 5-ki? Na jakim urządzeniu (dokładnie)?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

Przeszkód nie ma. Odległość jakieś dwa metry. Urządzenie to laptop MSI. Poobserwuję jeszcze tydzień. Jak znów wystąpi to dam znać. Może to była jednorazowa akcja.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

@KepesOk, oby...

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

@Kepes  tak sobie myślę, może FunBox 2.0 ma usterkę w sekcji wi-fi, lub twój Laptop, trzeba by to sprawdzić, tak zdalnie to nie pomogę, ale ty możesz na początek zgłoszenie zrobić i wymienić FunBox 2.0, zgłoś usterkę wi-fi 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 47
  • 0

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

kolega miał podobnie --skonczylo sie na wymianie fb


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Światłowód - czasami odcina internet Wi-Fi.

@Kepes  Jak to działa teraz?