Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód+TV / Przeprowadzka a Dekoder


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Światłowód+TV / Przeprowadzka a Dekoder

Witam, posiadałem od roku usługę światłowodu z TV, z dekoderem ICU100 oraz Funbox 3.0

 

I teraz pytanie, niestety skończyła mi się umowa najmu, niestety musiało się tak stać.,


Generalnie wiem że mogę rozwiązań umowę bez ponoszenia kosztów, ze względu że juz nie mam praw do tamtego lokalu.

W nowym domu, a raczej znowu tam gdzie mieszkałem, nie ma usług światowodu, a Neostrada.

Sam internet, trudno - Mi nie przeszkadza. Mogę mieć już tą neostradę.


Ale tutaj problem zaczyna robić się z dekoderem, jako iż mam 1Metrową satelitę, do której jest podpięty nc+ i z 4k kanałami nie ma problemu. Chciałbym pozostać przy dekoderze Samsunga ICU100, ze względu na dobre sparowanie z telewizorem i jakość działania samego urządzenia.


Zaproponowali mi WHD80.. Spojrzałem na wejścia, jak i ICU100 oraz WHD80 posiadają wejście na slot karty dostępu z boku, oraz wejście antenowe. Czy na prawdę nie mogę pozostać przy tym dekoderze?

Bo nie widzę siebie, bym miał używać WHD80, który jest zwyczajnie słaby i się przycina przy jakimkolwiek nagrywaniu kanału i poruszaniu po Menu.

Pozdrawiam.

4 ODPOW. 4

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Światłowód+TV / Przeprowadzka a Dekoder

Niestety przy migracji że światła na neo musisz zdać sprzęt a nowy dostarczy monter lub w opcji sat może być tak że będziesz musiał sam odpalić dekoder. ICU100 pomimo gniazd nie obsługuje usługi SAT.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Światłowód+TV / Przeprowadzka a Dekoder

Czyli nawet jeżeli podłączę satelitę, to nie wykryje kanałów ? No cóż, szkoda.. Bo nie wybiorę telewizji w Orange z dekoderem WHD80. Bo nie spełnia on moich oczekiwań pod względem wydajności. 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód+TV / Przeprowadzka a Dekoder

A masz zgodę Orange na bezpłatne rozwiązanie umowy?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Światłowód+TV / Przeprowadzka a Dekoder

Nie, ale wstępnie każdy mówi ze problemu nie ma.

Bo nie mam praw do tamtego lokalu, a usługi Orange nie przeniesie tutaj.

Wiec muszę zrobić migracje na Neoatrade + TV.

Ale że dekoder jaki oferują, nie spełnia moich oczekiwań, to nie mają wyjścia..


Raczej przeniosę sam internet bez telewizji, a TV wezmę w Nc+ bo oferują 4k przez satelitę.


Ich sprawa ze blokują SAT, w tych dekoderach, w tedy nie byłoby problemu 😕