Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

Witajcie,

chciałem się zapytać czy w ofercie światłowodu Orange dostaje się adres IP publiczny czy prywatny? Chodzi o to czy można pod takim łączem uruchomić sobie na przykład na porcie 80 serwer www, na porcie 22 ssh, na 53 serwer DNS itp.

To, że jest zmienne IP to wiem i jakoś przeboleję, ale istotniejsza jest dla mnie informacja czy IP jest publiczne czy prywatne.

 

Pozdrawiam,

Maciek

15 ODPOW. 15

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

Sam nie mam zadnej usługi z Orange ale:

1. Podejrzewam, że adres publiczny jest, bo w zwykłej Neostradzie też jest publiczny, co prawda zmienny wiec tutaj tez moze być zmienny.

2. Patrzyłem teraz na ofertę tego Światłowodu. Brak konkretnych informacji technicznych, za to dużo zachwalania i bełkotu martekingowego. Tak bardzo Orange!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

Chodzi o ofertę dla osób prywatnych czy na firmę?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

Dla osób prywatnych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

IP jest publiczne (Ciebie widać z zewnątrz, ale po IP nie dostaniesz się bezpośrednio do urządzenia).
Zostają półśrodki czyli dyndsn, vpn czy inne takie.

Co ważne upewnij się po jakim protokole (ipv4 czy ipv6) ma działać (nie działa na obu naraz, jeśli mega zaawansowane sprawy).
I przy loginie trzeba wpisywać przedrostek bez_ochrony- (wtedy porty nie są blokowane).

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

Tak jestem tego świadomy, że po IP się nie dostanę, bo IP jest zmienne. Myślałem już nad narzędziem typu no-ip aby obejść ten problem.

Generalnie nic zaawansowanego nie planuję. Ważne bym po domenie mógł się dostać do swojej sieci domowej z zewnątrz, a na klasycznych portach typu 80, 22, 53 móc uruchomić proste usługi serwerowe.

Dzięki za info o tym loginie. Zaoszczędzi mi to pewnie sporo czasu.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

Cześć,

 

Udało Ci sie uruchomić serwer na światłowodzie?

Jeśli tak to realnie jak często zmienia się adres IP?

 

Również muszę mieć wystawiony serwer z podstawowymi usługami i zastanawiam się jakto się sprawdza w praktyce przy zmiennym IP

 

Pozdrawiam


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

Jeszcze się nie zdecydowałem na Orange światłowód. Generalnie albo wybiorę Orange albo supermedia - jeszcze myślę nad tym.

Jak już się przeprowadzę i zdecyduję na światłowód w Orange to dam znać.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

Witam 
mam światłowód od 6dni musiałem zmienić protokół na ipv4 kasując końcówke w loginie bo nie dało się połączyć z zewnątrz na ipv6 

nie powiem Ci co ile się zmienia IP bo wpisałęm dane do no-ip w funboxa i dalej się już tym nie martwiłem


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Światłowód Orange IP (publiczne czy prywatne?)

Hej,

 

Dziękuję Wam za info.

Czyli standardowo publiczne IP na FTTH działa analogicznie jak na zwykłej neostradzie, tyle że musimy zmienić IPv6 na IPv4.

Czy nie trzeba wnioskować o jakieś dodatkowe odblokowania itp?

 

pozdrowienia