Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

Nie interesowałem się tą opłatą wprowadzoną 13 marca, ponieważ mam Orange Love od lat, sam widziałem jak wszystkie skrzynki, rurki, peszle w piwnicy były oblepione logo Orange. Wprawdzie nie czeka mnie w najbliższym czasie przedłużenie umowy, ale z ciekawości sprawdziłem ofertę dla mnie lub sąsiada i niestety dochodzi ta dopłata 4,99 zł. Mam rozumieć że Orange sprzedało niby swoją sieć, żeby teraz pobierać opłatę? Ciekaw jestem czy obecnie jest jakikolwiek adres pod którym nie nalicza tej dopłaty?

 

____________

* Temat przeniesiono z kategorii Zakup nowej oferty (etykiety: internet domowy, Orange Love) - Wiktor

56 ODPOW. 56

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@kovalskybobi Jeśli rurki w twoim budynku są oblepione logiem Orange, to wydaje mi się, że możesz spać spokojnie. Obym się nie mylił... Ta opłata nie dotyczy sieci własnej Orange (tak, istnieje takowa) . Inni operatorzy np Nexera, Tauron, Fiberhost lub lokalni udostępniają własną infrastrukturę i to tych sieci dotyczy opłata.

Coś dziwnego jeśli Tobie to doliczają-musi to być błąd w bazie danych. No podejrzewam jeszcze, że inwestycje Światłowód Inwestycje też są traktowane jako obcy operator, co dla mnie osobiście byłoby bzdurą. Zawsze przy zamówieniu możesz dopytać o powód naliczenia opłaty i powinieneś otrzymać konkretną odpowiedź, a nie z cyklu: bo mi tak system podpowiada...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@agat13 

Ale Orange sprzedało część sieci firmie Światłowód Inwestycje - więc jeśli ta sieć o której pisze autor wątku, to opłata będzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

tak właśnie myślałem, że przytulili 1,37 mld zł ze sprzedaży 50%, a klientom dopłatę dołożyli 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@Arti_Kn_Pl Zgoda, ale może trzeba to wyjaśnić i tyle...4,99 na ulicy nie leży 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł


@agat13napisał(-a)

@Arti_Kn_Pl Zgoda, ale może trzeba to wyjaśnić i tyle...4,99 na ulicy nie leży 😉


Ale co wyjaśniać ? Jeśli SI lub inny to opłata jest. Tylko łącza własne Orange nie mają tej opłaty.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

Wszystko na to wskazuje że tą opłatę dostanie każdy przy podpisaniu nowej umowy. Podobnie jak za dzierżawę routera czy dekodera. W bloku w którym mieszkam sieć wykonywał Orange w 2017 roku. Właśnie sobie sprawdziłem zawartą umowę i mam doliczone te dodatkowe 5 PLN.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@Leptuss  znaczy, że już przedłużyłeś? 

Musztarda po obiedzie... podpisałeś 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł


@agat13napisał(-a)

@Leptuss  znaczy, że już przedłużyłeś? 

Musztarda po obiedzie... podpisałeś 


No właśnie nie przedłużyłem. Umowa skończyła mi się prawie miesiąc temu. Cały czas dostaję oferty przedłużenia ale na razie się wstrzymuję. Ostatnia którą dostałem właśnie miała te "nieszczęsne" 5 zł.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@Leptuss  zostań na czas nieokreślony, jeśli nic się nie zmieni w warunkach. To sprawdź w minionej umowie... Opłaty nie będzie