Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 0

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

Kupiłem telefon bez abonamentu w sklepie Orange. Nie dostałem żadnego maila potwierdzającego poza potwierdzeniem płatności od pośrednika płatności Autopay (w spamie tez nie ma). Moje zamówienie nie wyświetla się w żadnym miejscu, po zalogowaniu na stronie.
To normalna praktyka w sklepie Orange, że nie informują o żadnym etapie zamówienia ?

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18637
  • 53364
  • 721

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

@4kowal od razu po złożeniu zamówienia nie zawsze wyświetla się złożone zamówienie. Sprawdź jutro lub poczekaj, aż zostanie nadana przesyłka.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 0

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

Zamówienie złożyłem w piątek. Dzisiaj (wtorek) pojawiła mi się przesyłka w aplikacji inpost. Dalej brak jakiejkolwiek informacji ze strony Orange. Z taką obsługą nie spotkałem się od 15lat.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13273
  • 54443
  • 637

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

@4kowalWeryfikowałeś zgodnie z regulaminem Sklepu Orange?

pkt 20. W celu sprawdzenia statusu Zamówienia na usługi, należy wejść na stronę http://orange.pl/status. Zmiana
statusu Zamówienia na „wysłane” oznacza, że przesyłka została spakowana i wysłana na podany przez Klienta
adres za pośrednictwem firmy kurierskiej, której usługi dostępne są w Sklepie,, do wybranego Salonu Orange
lub do wybranego Paczkomatu Inpost.
pkt 21. Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące Zamówień można uzyskać, klikając w zakładce kontakt na „chat”
lub wybierając numer infolinii również z zakładki kontakt na stronie www.orange.pl


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 0

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

Orange nie wysłał żadnej informacji, więc numeru zamówienia też nie.
Podana strona z regulaminu http://orange.pl/status prowadzi do nikąd. Po wpisaniu ciągu cyfr i kliknięciu dalej pojawia się błąd 404 - strona nie została odnaleziona.

Wedle przyjętych standardów i w każdym innym sklepie dostaje się informację na maila, albo link do strony na której można samodzielnie sprawdzić status. Bez konieczności korzystania z fantastycznej linii Obsługi Klienta w Orange.

 

4kowal_1-1708436736917.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13273
  • 54443
  • 637

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

@4kowalCóż, podałeś prawidłowy mail?

Może coś w komunikacji nie zaskoczyło- chyba to najszybciej, bo po zawarciu umowy (zgodnie z w/w regulaminem) powinien przyjść mail z numerem zamówienia. Skoro nie przyszedł, to i nie przyjdzie. Za to przyjdzie towar i warto zanim odbierzesz zweryfikować dokładnie przesyłkę

Jedynie co możesz to spróbować nieszczęsnego kontaktu na czat w celu uzupełnienia info

Może warto, bo jak kurier będzie wymagał jakiegoś nr PIN, a nie dostaniesz tego od Orange, to nie odbierzesz...Chyba, że na sam PESEL

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2034
  • 5527
  • 184

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

odpalone z linku który podałeś

Arti_Kn_Pl_0-1708440835976.png

zweryfikuj poprawność maila, ja di,ś zamawiałem dla znajomka i mail potwierdzający dotrał po ok 15 minutach.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1770
  • 8599
  • 65

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

@4kowal Ja bym sprawdził folder Spam (ostatnie zamówienie startera tam wylądowało).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 0

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

Przyszło do mnie pierwsze powiadomienie, SMS i mailowe, że paczka została nadana więc moje dane są dobre, tylko najwyraźniej Orange nie przesyła powiadomienia o zakupie.

@agat13 , @Samotnick @nie ma w spamie

@Arti_Kn_Pl ta strona która wkleiłeś się pokazuje, ale spróbuj tam wpisać jakikolwiek numer zamówienia. Przechodzi do strony z błędem, więc nie działa

 

Robiłem dwa zamówienia w sklepie Orange. Jedno jako klient zalogowany. Drugie jako gość. Z żadnego zamówienia nie dostałem potwierdzenia o złożeniu zamówienia, ani na mail albo sms.

Dla mnie to Januszerka. Usługi Orange towarzyszą mi od 25lat i same w sobie są barzo ok, ale procesy sprzedażowe i reklamacyjne są zawsze najgorsze z jakim się spotykam.

Jedno z powyższych zamówień miałem z odbiorem osobistym w salonie. Sprzedawca twierdził, że takie zamówienia nie podlegają 14dniowemu zwrotowi, co jest niezgodne z prawem, bo nie ma znaczenia, gdzie się odbiera towar tylko jak się zawiera umowę (tu na odległość przez internet).

Dodatkowo zgodnie z regulaminem sklepu  w przypadku chęci skorzystania z prawa do odstąpienia, trzeba takie rządanie wysłać pisemnie pocztą. 

Przypominam, że mamy 2024r.

Ludzie, że sklepu Orange przystosujcie go do realiów XXI w. bo nawet w ZUSie da się umówić e-wizyte online, a tutaj jakieś formy papierowe.

 

 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2114
  • 7774
  • 31

Sklep Orange nie informuje o etapach zamówienia przy zakupie urządzeń bez abonamentu

ale my tu na forum od dawna wiemy, że sklepik Orange należy omijać z daleka