Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

Witam prosze forumowiczow o pomoc.

Nie wiem jak powinienem sie zachowac w tej sytuacji:

 

W dniu 7.09.2019

 

Odwidzilem salon orange przy ul. Rydla 50 w szczecinie. Włascicielem salonu jest firma tell sp z o.o

 

Chcialem przeniesc nr. telefonu Z a2mobile do orange.

Pani żaneta z obslugi klienta poprosila o dowod osobisty i powiedziala ze nie przeniesie mi numeru bo moj dowod jest pekniety w jednym miejscu.

gdy zobaczylem ze proboje przelamac go na pol nie wierzylem wlasnym oczom.

Naszczescie go nie przelamala.

Nie rozumiem dlaczego byla tak niemiła i chciala mi zniszczyc dowod osobisty.

 

Co by sie stalo gdyby mi go zniszczyla? Czy moglbym domagać sie odszkodowania?

 

______________

* Wpis został przeniesiony z kategorii O społeczności - moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

Jeśli dowód jest uszkodzony, mogła odmówić obsługi. Nie ma tego bagatelizować bo oszustw sporo. Co do reszty, podejrzewam że jej intencją było sprawdzenie czy nie dokonano przeróbek itp. Zawsze też możesz złożyć skargę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

Jeśli dowód jest uszkodzony, mogła odmówić obsługi. Nie ma tego bagatelizować bo oszustw sporo. Co do reszty, podejrzewam że jej intencją było sprawdzenie czy nie dokonano przeróbek itp. Zawsze też możesz złożyć skargę.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

Fakt dowodu nie może sama  niszczyć go tu popełniła błąd , ale pęknięty lub  Uszkodzony dowód osobisty nie jest już dokumentem potwierdzającym tożsamość, ponieważ jest po prostu nieważny.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

Tylko co da mi skarga

Skoro to byla kierowniczka tego salonu?

 

Dowod nie zostal zlamany gdyby byl uszkodzony to nie przeszedl by jej testu. Pani byla nie mila i nie chciala mnie obsluzyc ale nie wiem z jakiego powodu.

Pierwszy raz sie spotaklem z takim traktowaniem. Poczulem sie strasznie i nikomu tego nie zycze.

 

Swoja droga co by sie stalo gdyby mi zlamala dowod osobisty. Czy jako sp. Z o.o. Mogla by odpowiedziec za uszkodzenie mienia?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

Zawsze jest odpowiedzialność cywilna jak w każdej sytuacji. Co zdecyduje sąd - ciężko przewidzieć. Poza tym to sam musisz wycenić swoją szkodę.

A poza tym sam działasz nie tak. Chyba że uzyskałeś zgodę na publikację danych osobowych.
Anonim

Nie dotyczy

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

A nie mogą przyjąć Porysowanego Dowodu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

Zgodnie z polskim prawem, uszkodzenie dowodu należy zgłosić niezwłocznie do najbliższego urzędu gminy lub placówki konsularnej. Otrzymuje się zaświadczenie o zniszczeniu i stary dowód jest nieważny.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Salon Orange - ul. Rydla 50, Szczecin. Tell sp. z o.o

Dziwię się, że chodzisz z uszkodzonym dowodem podczas gdy takowy można już zamawiać on-line i nawet zdjęcia samemu można wykonać wg. wzoru odbierasz bezpłatnie. Urzędowe unieważnianie dowodu to właśnie odcinanie jednego z rogów stąd Konsultantka mogła podejrzewać unieważnienie urzędowe.