Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście od innego operatora


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Przejście od innego operatora

Dzień Dobry,

Planuje przenieść się do Orange od innego operatora. Nasunęło mi się kilka pytań odnośnie terminu przejścia ( jeśli możliwe to będzie teraz):

  1. Umowa kończy mi się 24 lutego przyszłego roku. Od obecnego operatora otrzymałam wiadomość, że mogę już przedłużyć umowę. Czy mogę przejść do Was już teraz czy muszę czekać do końca umowy?

W przypadku jeśli mogę przejść już teraz :

  1. Jak wygląda kwestia z opłatami za abonament? Planuję podpisać umowę na 24. Przez te dodatkowe 5 miesięcy (lub 2 ze względu na promocję – 3 miesiące bez abonamentu dla osób przenoszących numer) będę opłacała kwotę abonamentu obecnego operatora + abonamentu Orange?
  2. Jak wygląda kwesta opłat za raty telefonu? Będę je opłacać przez 24 miesiące czy 24 + 5 (lub 3) miesiące?
1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Przejście od innego operatora

Ad.1. Umowa z Orange jest podpisywana z tzw. intencją przeniesienia numeru. Aby przeniesienie numeru było skuteczne, poza poprawnością danych podanych na wniosku o przeniesienie, do końca umowy musi być maksymalnie 120 dni. Więc na dziś taki wniosek zostanie automatycznie odrzucony. Ale możesz korzystać z numeru tymczasowego a potem w odpowiednim terminie możesz ponowić wniosek o przeniesienie numeru. Tu niestety trzeba pamiętać samodzielnie o załatwianiu formalności. Ważne też by nie czekać z przenosinami zbyt długo. Na to jest maksymalnie 6 miesięcy od podpisania umowy. Po 6 miesiącach przy braku przeniesienia numeru numer tymczasowy staje się numerem docelowym.

Ad.1 (drugie). Wtedy u starego operatora płacisz po staremu. Przez 3 miesiące obecnie masz bez abonamentu w Orange. Od czwartego miesiąca płacisz już normalnie abonament.

Ad.2. Jeśli wybierasz wariant 24 rat, to rat jest zawsze 24 (nie jest doliczany okres pośredni).
Dodatkowo też wyjaśnię, że 24 miesiące umowy jest liczone od jej podpisania a nie od przeniesienia numeru.

Osobiście chyba, że bardzo mocno potrzebujesz nowego telefonu, to sugerowałbym się wstrzymać do okresu kiedy będzie 120 dni do końca umowy. Ponawianie wniosku o przeniesienie numeru wymaga by o tym pamiętać (a zwykle wiele osób o tym zapomina).