Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Nie wiem czy akurat przez Frankfurt, ale przez OpenTransit tak.

Przykładowe statystyki https://communaute.orange.fr/t5/ma-connexion/Acc%C3%A8s-internet-Fibre-perte-de-paquets-depuis-09-02...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Poza tym wpiszcie sobie np. na francuskim odpowiedniku Nasz Orange https://communaute.orange.fr/ w wyszukiwarce frazę winmtr i porównajcie trasę z Polski.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Porównanie oferty z konkurencją

Podpięcie do IX-ów jak najbardziej zmieni stan rzeczy....

chyba sam nie wierzysz w to ze jak sie zmieni stan rzeczy to orange nagle zacznie 100% wiecej sprzedawac uslugi i bedzie w kazdej miejscowosci operatorem dominujacym.
99% klientow ktorzy rozważają przejście do orange nawet nie zapyta o ping a tym bardziej o trasy itp rzeczy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

@Piotrekk85 w przeciwieństwie do Polski, mają linki opentransit w kraju, coś jak TPIX w Polsce, tylko że udostępniają klientom.. :catwink:


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

A czy klienci są zadowoleni? Różnie.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Ja widzę na tych MTR, że przeważnie mają linki z grami jak np. Blizzard przez OpenTransit, leci to bezpośrednio z sieci Orange, do innych gier leci przez np. Level3 czy Telię. Też ciekawe, że nieraz mając taką samą odległość do Niemiec jak my z Polski, ping mają kilka ms niższy. Wszędzie będą narzekania. W kraju nie lecą im trasy przez Niemcy jak u Nas, bo jak pisałem, mają opentransit  w kraju udostępnione dla Kowalskich bądź też uczestniczą w czmś rodzaju PLIX'a jak w Polsce, a my TPIX'a nie mamy udostępnionego.

 

@Banan9 próbowałeś się kontaktować w sprawie utrat? ;> jak coś się dowiesz, to daj znać.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Porównanie oferty z konkurencją

Ciekawe dlaczego nie ma węzła opentransit w Polsce i cały ruch jest kierowany przez węzeł opentransit we Frankfurcie, no zastanówmy się dlaczego... ciekawe czy chodzi o pieniądze XD

 

Nawet takie potęgi gospodarcze jak Słowacja i Rumunia posiadają własne węzły opentransit, ale nie Polska, bo po co. Klienci i tak płaca kasę wiec zaoszczędzimy trochę i będziemy ich kierować na Frakfurt.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Jeszcze nie dzwoniłem, ale planuję. W sumie i tak nie wiem po co, bo jestem na 99% przekonany że będą mi chcieli słać technika właśnie, albo nie ogarną o co mi chodzi. Wątpię by mnie bezpośrednio połączyli z ludźmi od tras...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

Czyli tak: we Francji maja lepiej bo wewnątrz kraju mają swój węzeł wymiany.Nic " dziwnego" , bo przecież płacą więcej. Prawda @Piotrekk85 ? To tylko jeszcze Hiszpania. Ale już można powoli wyciągać wniosek: Orange poprawi styki, ale to będzie kosztować. Dla polskiego klienta.Nikt nie zmusi Orange Polska do takich inwestycji, a jak nie pasuje to do widzenia. Płaczu nie będzie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

A ilu klientów w Polsce chce płacić więcej?