Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją


@kozakis01napisał(-a)

Zamowilem jednak Tplink A9. Jak sobie nie poradzi to najwyzej odesle i kupie cos lepszego.


Możliwe że nie da rady, chyba, że ma akcelerację sprzętowa. Do prędkości 900Mb/s już trzeba mocnego procka.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

@kozakis01napisał(-a)

Zamowilem jednak Tplink A9. Jak sobie nie poradzi to najwyzej odesle i kupie cos lepszego.


Możliwe że nie da rady, chyba, że ma akcelerację sprzętowa. Do prędkości 900Mb/s już trzeba mocnego procka.


To sie okaze. W testach osiaga po kablu ponad 900 Mbit/s. W razie czego zwroce.

 

Poza tym funbox 3 sobie radzil, a pewnie nie jest wyjatkowo wydajny.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

To jest kwestia czy ogarnia sprzętowe wsparcie nat (w asus to się nazywa ctf i fa) przy pppoe.

Na przykład RT-AC64U nie ogarnia jak w grę wchodzi tagowanie vlanów. Nowsze już tak.

 

Wydajnościowo na pewno jest mocniejszy od funboxa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

O tym napisałem wyżej.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@Asdfnapisał(-a)

To jest kwestia czy ogarnia sprzętowe wsparcie nat (w asus to się nazywa ctf i fa) przy pppoe.

Na przykład RT-AC64U nie ogarnia jak w grę wchodzi tagowanie vlanów. Nowsze już tak.

 

Wydajnościowo na pewno jest mocniejszy od funboxa.


Ma wsparcie nat. Wg testow wyciaga 910 czy 920 Mbit/s. Funbox dawal rade 940, wiec taki slaby nie jest. 😃


 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

@akira77 podłączał Funboxa do ONT przy necie T-Mobile i mówił że działał. Tylko w FB 3.0 trzeba zaznaczyć opcję zewnętrznego ONT i podlaczyc do ETH1, który robi wtedy za WAN. Możesz spróbować.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

@akira77 podłączał Funboxa do ONT przy necie T-Mobile i mówił że działał. Tylko w FB 3.0 trzeba zaznaczyć opcję zewnętrznego ONT i podlaczyc do ETH1, który robi wtedy za WAN. Możesz spróbować.


Wiem, rozmawiałem z nim. U mnie to nie działa. Pojawia się błąd autoryzacji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Prędkość po kablu nie zmieniła się na nowym routerze. U mnie max to ok. 876 Mbit/s. W Orange miałem ok. 940. Prędkości też były bardziej stabilne. Pod względem gier też póki co usługa od Orange zachowywała się stabilniej. Podsumowując, możliwe że za dwa lata wrócę jednak do Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

No mój znajomy ma po 948Mb/s (host z Warszawy).


Mógłbyś zapytać znajomego, czy dalej ma takie prędkości? Może dostałem słabe ONT. U mnie max wynosi 876 Mbit/s, a często jest w okolicach 700. W Orange miałem max 940 i rzadko spadało poniżej 900.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Jeszcze jeśli chodzi o funbox 3 vs darmowy router od TMobile nie ma porównania. Funbox leciał po wifi ok. 500 Mb/s. Router od TMobile przy tej samej odległości daje ok. 250 Mb/s. Podejrzewam, ze dopiero płatny router jest porównywalny, ale wciąż niekonfigurowalny. Kupiłem Tplink A9 i przy ustawionym szyfrowaniu tez wiele więcej nie osiąga, wiec żeby mieć prędkość taka jak na funboxie trzeba wydać kilkaset zł na router.