Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Jeszcze taka sprawa - przeczytałem odpowiedź kogoś z T-Mobile na komentarz na youtubie pod ich filmem odnośnie światłowodu i tam jest napisane że podstawowy router ogarnie prędkość tylko do 700Mb/s a ten lepszy do 1100Mb/s.

 

Czyli zmieniając na 900Mb/s nie wykorzystam łącza w pełni na darmowym routerze... dziwnie to zrobili.

 

@akira77  Używasz routera T-Mobile czy masz swój własny?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Ogarnie 900 po kablu, po wifi pewnie nie ogarnie.

 

Screenshot_20191212-055329.jpg

 

Screenshot_20191212-055345.jpg

 

 

 

 

 

A tak BTW, u mnie 300Mb/s za 49zl 😜

 

Screenshot_20191212-054844.jpg

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją


@Banan9napisał(-a)

Jeszcze taka sprawa - przeczytałem odpowiedź kogoś z T-Mobile na komentarz na youtubie pod ich filmem odnośnie światłowodu i tam jest napisane że podstawowy router ogarnie prędkość tylko do 700Mb/s a ten lepszy do 1100Mb/s.

 

Czyli zmieniając na 900Mb/s nie wykorzystam łącza w pełni na darmowym routerze... dziwnie to zrobili.

 

@akira77  Używasz routera T-Mobile czy masz swój własny?


@Banan9  Używam ich routera wifi premium.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

900mbps na wifi raczej i tak mało realistyczne. Ale z gego co wcześniej ktoś pisał tmob daje oddzielny ont i nie ma problemów ze swoim routerem.

 

Btw Zwróćcie uwagę na nowy upload - wyrownali do bowej oferty hurtowej orange (50/100/300).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Mi za rok kończy się umowa z UPC, jakby wprowadzili telewizję do portfolio, to na pewno przechodzę. Tak naprawdę już się zastanawiałem nad internetem od T-Mobile i telewizji IPTV EvoBox od Cyfrowego Polsatu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

Mi za rok kończy się umowa z UPC, jakby wprowadzili telewizję do portfolio, to na pewno przechodzę. Tak naprawdę już się zastanawiałem nad internetem od T-Mobile i telewizji IPTV EvoBox od Cyfrowego Polsatu.


A co przeszkadza Ci w UPC, bo zastanawiam sie nad przetestowaniem ich swiatlowodu 1 Gb/s? UPC pingi ma lepsze od Tmobile, z tego co widzialem. Jedynie upload kuleje.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Ogólnie, jest ok. Pingi T-Mobile ma lepsze, np. serwer niemiecki 20ms, w UPC 30ms. Nie pasują mi ich modemy. Mają zbugowany trochę soft, u niektórych są problemy z tymi modemami, choć u mnie działa to bardzo stabilnie (pisze o GigaBoxie, Connect od jeszcze gorszy syf, dlatego wywalczyłem wymianę u siebie). Myślę, że są strasznie wrażliwe na słaby sygnał.

 

UPC ma FTTB w technologii Docsis 3.1 1Gb/s a nie FTTH, czyli dalej jest koncentryk do mieszkania.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

Ogólnie, jest ok. Pingi T-Mobile ma lepsze, np. serwer niemiecki 20ms, w UPC 30ms.

 

Testowałem na początku roku UPC 500 Mb/s i pingi były jednak lepsze niż w Orange, a porównując pingi podane na forum w wielu przypadkach Orange wygrywa z Tmobile (chyba nawet w większości), więc wydaje mi się, że w UPC jest lepiej pod tym względem.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Na przykład gdzie upc wypada lepiej, bo jak patrzyłem to praktycznie wszędzie 5-15 ms gorzej. TMob jest w thinx i plix oraz ma niezłe wyjście do Niemiec. Orange ma gorszw trasy ale przewagę technologii. Z dociss mam 8-10ms "za ścianę". A w dodatku wrażliwość na obciążenie jest duża. Ping w grze robi się niestabilny  przy głupim oglądaniu streamu fhd (komputer podpięty  kablem, stream na innej maszynie). Nie wiem czy to docsis czy kiepski modem puma ale też chętnie zmienię na światełko jak w koncu zaczną u mnie przyłączać.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją


@kozakis01napisał(-a)

@-brtk-napisał(-a)

Ogólnie, jest ok. Pingi T-Mobile ma lepsze, np. serwer niemiecki 20ms, w UPC 30ms.

 

Testowałem na początku roku UPC 500 Mb/s i pingi były jednak lepsze niż w Orange, a porównując pingi podane na forum w wielu przypadkach Orange wygrywa z Tmobile (chyba nawet w większości), więc wydaje mi się, że w UPC jest lepiej pod tym względem.


Czytałeś ten temat? Wrzuciłem screeny znajomego spod Warszawy, co ma T-Mobile i zobacz sobie jakie ma trasy. Oczywiście @akira77 ze Szczecina ma trochę gorsze wyniki, bo jego trasa musi zakręcić koło do Warszawy i na zachód. Może jakby to się zgłosiło, to by to poprawili i podłączyli go na wyjście w Poznaniu.

 

@Asdf ja mam UPC i mi stream full HD nie podbija pingu.