Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@TomG  Zauważ że na wyjściu z Polski w MM masz aż 15 ms. Gdybyś miał np 5 ms, ping do vie.valve.net byłby 20 🙂

 

Mniejsza z tym. W Orange wiecznie nie będę, przemęczę się do końca a potem sie zobaczy. Na pewno wezmę coś innego, a czy będzie lepiej czy nie? Okaże się.

 

@Anonim  Właśnie, ale dlaczego moja pula IP ma problemy z priorytetami? Płacę tyle co inni, nie zalegam z płatnościami, płacę regularnie. Czemu mam być poszkodowany? O to tu chodzi i to jest bardzo nie fair. Dlatego rozglądam się za siecią która będzie mnie normalnie traktować tak jak kiedyś Hyperion 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Ta dyskusja jest bez sensu. Miałem i UPC, obecnie mam Orange. Każda usługa ma swoje wady i zalety. Orange generalnie ma ONT i dual-stack (co jest super), UPC ma lepsze Wifi (jak ktoś korzysta) i routing. Generalnie wszystkie problemy, które tu opisujecie z Orange ja ich nie doświadczam 🙂 Routing mógłby być lepszy, ale u mnie działa to nieźle. Pradoksalnie UPC miało mniej stabilne parametry niż Orange. Nawet robię sobie wykresy z pingów w czasie między UPC a Orangem 🙂 Większość jest na korzyść UPC jednak. Statystycznie pewnie UPC jednak działa lepiej, w pewnych lokalizacjach jedno jest lepsze lub drugie, dlatego warto zawsze sprawdzić.

 

Tak śledzę z zaciekawieniem ofertę T-Mobile bo może warto by zmienić, ale

 

@akira77 jak jest z IP? Zmienia się co 24h czy 11 dni? Rozumiem, że połączenie jest po PPPoE, a nie DHCP.

 

Czy jest możliwość wymuszenia IPv4 lub pracy z publicznym IPv4 i publicznym IPv6 jednocześnie (na Orange można na własnym sprzęcie).

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją


@kamil333napisał(-a)

Ta dyskusja jest bez sensu. Miałem i UPC, obecnie mam Orange. Każda usługa ma swoje wady i zalety. Orange generalnie ma ONT i dual-stack (co jest super), UPC ma lepsze Wifi (jak ktoś korzysta) i routing. Generalnie wszystkie problemy, które tu opisujecie z Orange ja ich nie doświadczam 🙂 Routing mógłby być lepszy, ale u mnie działa to nieźle. Pradoksalnie UPC miało mniej stabilne parametry niż Orange. Nawet robię sobie wykresy z pingów w czasie między UPC a Orangem 🙂 Większość jest na korzyść UPC jednak.

 

Tak śledzę z zaciekawieniem ofertę T-Mobile bo może warto by zmienić, ale

 

@akira77 jak jest z IP? Zmienia się co 24h czy 11 dni? Rozumiem, że połączenie jest po PPPoE, a nie DHCP.

 

Czy jest możliwość wymuszenia IPv4 lub pracy z publicznym IPv4 i publicznym IPv6 jednocześnie (na Orange można na własnym sprzęcie).

 


@kamil333  Połączenie jest po PPPoE. Nie skupiałem się na częstotliwości zmian IP ale mogę poobserwować.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Super, a może miałbyś jakiś mały serwerek (dowolne raspberry pi lub coś innego) na którym mógłbyś odpalić https://github.com/prometheus/blackbox_exporter co by umożliwiło zdalny pomiar w czasie?

 

Fajnie by było jak się to zachowuje o różnych godzinach 🙂

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@kamil333  Nie mam nic takiego.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@akira77  A jak oceniasz ogólne działanie internetu T-Mobile? Youtube, streamy, prędkość pobierania plików itp itd?

 

Mógłbyś sprawdzić jeszcze pingi tutaj: https://pubgserverping.com/ - trzeba odczekać 1-2 minuty na ustabilizowanie pingów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 @TomG nie ma 15ms na wyjściu, a właściwie, to 23ms avrg, tylko ma tyle za granicą. Błąd pomiaru WinMTR.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją


@Banan9napisał(-a)

@akira77  A jak oceniasz ogólne działanie internetu T-Mobile? Youtube, streamy, prędkość pobierania plików itp itd?

 

Mógłbyś sprawdzić jeszcze pingi tutaj: https://pubgserverping.com/ - trzeba odczekać 1-2 minuty na ustabilizowanie pingów.


@Banan9  Ogólnie działa OK. Tak jak przy Orange zawsze prędkość maksymalna a nawet przekroczona.

 


Ping.jpg

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@akira77  Dzięki za odp i test 😉

 

W Orange to wygląda tak:

11.png

 

Jak widać średni ping w T-Mobile jest znacznie stabilniejszy. I tu tkwi haczyk... 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@akira77

Dzieki ale jak możesz to zrób zrzut z ekranu tego WinMtr do hosta w TPnet bo ciężko zobaczyć te wartości które wrzuciłes 🙂 

Z tego też widać że w Orange też nie jest różowo...wystarczy popatrzeć na pingi już w szkielecie Orange 😉 

Jeszcze taka ogólna uwaga odnosnie vie.valve.net...jakis czas temu zmienili styki i ja tez juz nie mogę zejść poniżej 40ms do tego adresu mimo że operator od którego biorę pasmo robi co może 🙂

Do polskich adresów Valve mam 7ms ale one idą przez PLIX