Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01 mojemu znajomemu przełączyli z 900/100 na 900/300 i teraz ma pobieranie 860Mb/s, więc jakby popatrzeć to z tej strony, że oni zastrzegaja, że u nich 1Mb/s to 1000Kb/s a nie 1024, to wszystko jest ok.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- Czyli jednak... Szkoda, ze nie trzyma sie ok. 860. U mnie potrafi spasc ponizej 600, czesto jest 600-700, wiec jesli komus nie zalezy na uploadzie to nie ma sensu doplacac do opcji 600/100.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Też zależy do którego speedtestu testujesz. Jak on wziął jakiś serwer z Warszawy mało popularny, to też miał coś koło 500-600Mb/s.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Zdaje sie na automat. Na Orange mialem zazwyczaj powyzej 900, tutaj potrafi spasc do 500, wiec roznica spora.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Na automacie nigdy nie testuj, wybierz jakiś serwer T-Mobile, Netia, Atman z Warszawy np.

W UPC też nie mam full prędkości nieraz na jakimś mało popularnym serwerze z Warszawy.

Wrócę do domu to wkleje testy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- W takim razie jest to kolejny plus Orange, jesli z mniej popularnych serwerow tez pobiera z maksymalna predkoscia lacza. W sumie jest to wazniejsze niz maksymalne transfery dla kilku wybranych serwerow.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Nieprawda. Dając automat nie wiesz na jaki serwer trafisz, też nie zapamiętasz jaki Ci trafiło. Dając ręcznie zawsze masz jakieś rozeznanie. Testowałeś na Orange, to skąd wiesz, że nie wybierało Ci ciągle tego samego serwera na automacie, pamiętasz to?

Dlatego lepiej ręcznie wybrać i mieć jakieś rozeznanie.

Dlatego wątpię też, że na Orange do wszystkich miałeś full, zapewne jest też tak, że do tego co tu masz mniej, na Orange jest podobnie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Cóż, muszę stwierdzić że chyba jednak za wcześnie pochwaliłem T-mobile. Lagi do serwerów battle.net wróciły i to ze zdwojoną siłą - teraz już jest packetloss nawet od 9 rano aż do 23 wieczorem. Wieczorem najgorzej, freezy po 3-4 sekundy, pingi po 300-400 ms.

 

Nadal problemem jest holenderski IX, gdzie jest masowa utrata pakietów i skoki pingu. Znalazłem również inny temat gdzie ktoś z innym dostawcą też ma problem z pingiem i packetlossem właśnie przez 80.249.208.83. Widać że Holendrzy mają przeciążony tranzyt albo specjalnie depeerują Polaków i dają najniższy priorytet. Wszak rozmowa na Skype czy Discordzie Holendra jest dużo ważniejsza niż gra jakiegoś Pola(cz)ka 😄

 

Próbowałem dzwonić ale dowiedziałem się tylko tyle że nic nie mogą na to poradzić i to nie jest problem w ich sieci. Obsługa klienta w T-mobile nie istnieje...

 

Tutaj screen z wczoraj po 21, ponad 300 ms: 2.png

 

Próbowałem grać w Diablo 3 i Modern Warfare ale też są skoki pingów i lagi, bo do wszystkich serwerów Blizza idzie przez ten przeklęty holenderski IX.

 

Jest jeszcze gorzej niż było w Orange. W Orange chociaż w Diablo 3 lagów nie było, a w innych grach nie było aż tak źle. Momentami pragnie się powiedzieć: Telio wróć! Telia chociaż miała bezpośredni styk z Blizzem i nie szło jakimiś lewymi tranzytami, mimo że na Orange było opóźnienie, ale dało się grać...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 U mnie tez do innych serwerow zdarzaja sie lossy. W Orange tego nie mialem. Tragedii nie ma, ale troche zaluje zmiany.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01  U mnie do innych raczej nie ma, ale do eu.battle.net to tragedia. Lagi takie jakbym siedział na miedzi i odpalił kilka downloadów naraz i grał podczas 100% użycia łącza. Lekkie lagi pojawiły się już kilka dni temu ale myślałem że przejdzie, ale od wczoraj to kompletna masakra. Przecież battle.net do duża platforma i masa ludzi gra w gry na niej. Nie powinno być aż takich cyrków.

 

Tak jak mówię, na Orange były lagi w Overwatch, opóźnienie w Warcrafcie 3 ale nie było aż tak źle. Wkurzało, ale na upartego dało się pograć. W tej chwili nawet na upartego się nie da.