Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Ja powiem szczerze, że poza CS GO, w którym ping do polskiego serwera wynosi zazwyczaj ok. 60 ms większych problemów nie mam. Większość serwerów gier i tak jest za granica. Może faktycznie w niektórych grach p2p zdarzały się lekkie lagi, ale na UPC było gorzej i nie wiem, czy problemy występowały po mojej stronie czy przeciwnika. Dodatkowo znalazłem poniższy temat, w którym Holendrzy narzekają na routing w tMobile. Wypowiedziałem już umowę w Orange, ale zacząłem się wahać. 🙂 W ciągu dwóch lat sporo może się zmienić, a tMobile gwarantuje w umowie bardzo mały % prędkości łącza.

 

link do wspomnianego tematu:
https://community.t-mobile.nl/t-mobile-thuis-internet-492/28-10-latency-issues-316274

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

U mnie też nie ma problemu przy korzystaniu z internetu - np. YouTube, mój prywatny serwer TS3 (OVH) i np. Red Dead Online - ale w tym Path of Exile jest to mega uciążliwe. Wiadomo, jedna gra - ale taka najbardziej oblegana u mnie 😜 

 

T-Mobile nie wezmę, bo osobiście nie mam z nimi dobrych doświadczeń - znajomi mają telefony w T-Mobile, ale u mnie wygrywa Plus (Play to istny żart, Orange ma słaby zasięg, T-Mobile po prostu nie ufam). 

 

Nie ma dostawcy idealnego, ale Orange to zwykły przeciętniak. Są lepsi, taka jest prawda. Ale - to trzeba nadmienić - są też gorsi. I tego się trzymam 😉 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Sieć fixowa TM w Polsce to dawna sieć GTS. Nie ma co porównywać sieci w różnych krajach swoją drogą bo to różne firmy pod wspólnym logo.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@Anonimnapisał(-a)

Nie ma dostawcy idealnego, ale Orange to zwykły przeciętniak. Są lepsi, taka jest prawda. Ale - to trzeba nadmienić - są też gorsi. I tego się trzymam 😉 


Orange ma jednak przynajmniej jedną przewagę nad wieloma innymi - możliwość podpisania umowy bezterminowej. TMobile utrudnia nawet odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni. Taka przyjemność kosztuje 600 zł... 😕

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@Piotrekk85 Też ciekawi mnie jedno z Orange - dlaczego Orange w innych krajach, wymienia się w IX-ach a Orange w Polsce nie 😄 

 

Przecież mamy ogromny PLIX, gdzie jest na prawdę sporo contentu z zagranicy. Kwestia chęci 😜 

 

To tak nadmieniając jeśli padło porównanie do zagranicznego T-Mobile. 

W Polsce narzekają na Orange, w Holandii na T-Mobile, jeszcze w innych krajach na innych ISP. 

 

Tak jest wszędzie - z tym nic nie zrobimy. Powiem więcej - my, za nasze ceny (polskie są jedne z najniższych w Europie, a może nawet i na świecie) - mamy na prawdę jedne z lepszych łącz stacjonarnych.  


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim  Akurat z niskimi cenami jest również niski upload. Za granicą przeważnie mają łącza symetryczne, a u nas upload to 10% downloadu lub trochę więcej, zależy od dostawcy i umowy. Jeśli chodzi o stosunek DL/UP to mamy jedne z najbardziej asymetrycznych łączy w europie i uważam, że niska cena jest właśnie dlatego. Jeśli chodzi o pingi, trasy, nie odstajemy od innych krajów. Ba, kilka lat temu jak miałem miedź od Hyperionu to wiele osób np z US mówiło że lepiej im się gra u mnie niż np u Niemca, bo niższe opóźnienie 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim: Orange dla Neo też korzysta z IXów (zależy jeszcze co rozumiecie jako IX). Przecież nikt współcześnie nie zestawia połączeń bezpośrednio serwer-klient.

Co do sytuacji w Polsce ma na to wpływ dużo czynników:
1) regulacje
2) duży odsetek heavy userów i nie proporcjonalnie duże obciążenie sieci (może ktoś pamięta jeszcze limity na neostradzie)
3) o cenach sam wspomniałeś choć zaraz ktoś napisze, że jest i tak drogo. Okej - akceptowalna cena w Polsce za internet domowy to 50 zł. Każda złotówka więcej nie będzie się podobać.
4) chęć zostawienia pieniędzy za "ruch" we własnej grupie kapitałowej
5) brak stosowania polityki typu abuse
6) dziwne wewnątrzkorporacyjne podejście do hasła neutralności sieci
Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@Piotrekk85 chodzi mi o openpeering w IX-ach. Wiadomo, że musi być obecne w IX-ach, by osiągnąć pewne route'y, ale mi chodzi o OP właśnie 😉 

Tego w polskim Orange brakuje. W innych jest to dobrze rozwiązane. 

 

Z tym obciążeniem sieci niestety się zgodzę - wyjścia na świat są w Orange ostatnio mocno zapchane, ale taka pora roku - pewnie do czerwca będzie spokój - wakacje, etc. Co prawda krajowe trasy są bardzo wydajne - np. taki OVH właśnie, gdzie do Orange idzie w szczycie około 150-200 Gbps +/-. i inne, m.in. content PoPy - to jest bardzo fajne rozwiązanie. 

 

Jak dla kogoś 50 złotych w skali całego miesiąca (za najniższą krajową to około 2-3 roboczogodzin...) to za drogo, to przykro mi, ale cóż.... Ja jestem w stanie zapłacić za dobrą usługę nawet i 80-100 PLN. Oby to po prostu działało 24/7, stabilnie. I wiadomo - SLA nie będzie - ale względną stabilność usługi można już w tej cenie zapewnić. Przynajmniej po kraju (IX-y :D) 

 

Co do tej chęci - tu się zgodzę, taka idea korporacji. Ale też trzeba na to spojrzeć obiektywnie - czasem warto xx tys. srebrników zostawić w innej, aby więcej zarobić - to są inwestycje. I ja tak rozumiem lokowanie pieniędzy w openpeering w IX-ach. 

 

5 i 6 pozostawię bez komentarza, bo to temat rzeka. 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Ale Orange ma TPNET http://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/tpnet/
Problem jest tylko kwestia zarządzania, ale to nie dyskusja na forum bo i tak większość szczegółów nie jest publikowana w internecie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Osobiście najgorszą decyzją było zdecydowanie o ograniczaniu liczby tzw. klientów mieszanych przez Orange (klient mieszany to klient indywidualny mają ofertę firmową, klient firmowy mający ofertę indywidualną). Kiedyś nie było problemu z braniem usług w wydaniu firmowym.