Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją


@Kronosnapisał(-a)

Orange oferuje nam zmienne IP

(dla o osób prywatnych na świetle)

i mniej więcej wiemy jak to wygląda,

a co oferuje nam Te-Mobile

w przypadku IP ? 

Jesli zmienny to co jaki czas

mniej więcej następuje zmiana ?

 

 


@Kronos  U mnie na T-Mobile IP zmienia się raz w tygodniu, zarówno na FTTH jak i DSL, który też u nich posiadam (na linii Orange).


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Ja jednak przeszedłem do orange. Tmob BSA nie obejmuje nowych instalacji ftth orange (2019+).

Z funbox kiepsko ale jak podłączyłem swój asus RT-AC68U i podłubałem żeby działało tagowanie vlan + pppoe (na ont huawei od orange) + sprzętowe wsparcie nat/lan to śmiga i szybko i stabilnie. Pingi do moich zastosowań bardzo dobre i stałe wbrew wielu przeciwnym odczuciom na forum. Może kwestia tego że warszawa i narazie jedyna instalacja ftth w pionie (jak nie w całym budynku).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Asdf  Warszawa ma inną ofertę niż reszta Polski, więc możliwe że Orange tylko tam się stara i daje najwyższy priorytet, a reszcie to ''byleby jakoś działało''. Świetnym tego przykładem jest moje miasto, gdzie zawsze jak pytam kumpli jak im Orange działa w grach to słyszę przeważnie mocną wiązankę słowną odnośnie francuskiej firmy.... większość z nich też ma zamiar przejść na T-mobile 😉

 

@akira77  U mnie IP jest niezmienne już od miesiąca. Dziwne że u Ciebie jest inaczej 😛


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

A może psioczą przez funboxa a nie samo światełko? Oferta to raczej wymóg konkurencji kablówek gdzie jakieś mmedie już dawno są w blokach sprzedają net za 30zł...

 

Z wawą to inna sprawa że tu są główne węzły/styki i ew problemy sieci szkieletowej mogą odpadać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Asdf  Raczej kiepskie, niestabilne pingi i pogmatwane trasy nie są winą funboxa.

 

Nadal pamiętam jak miałem ponad 40 ms na Orange do vie.valve.net, podczas gdy ktoś z tego forum z Warszawy miał 25 😄 Skąd miałem 15-20 ms więcej? Skoro na wyjściu z Warszawy mam 6-7 ms? Tajemnica Orange... Trasa za granicę była taka sama więc powinienem mieć 31-32 ms, a nie ponad 40. 

 

Wg mnie Warszawa ma wyższe priorytety w sieci w Orange niż inne województwa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

No a teraz masz <25ms 😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Według winmtr mam 22, a w grze pokazuje 17 ;> Wiec nie narzekam 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Ja ostatnio w CSGO sobie gram znowu. Większego pingu jak 35ms nie widziałem, w Warszawie lata mi od 8 do 22ms (to jest akurat dziwne, ale każdemu tak się dzieje, nie ważne jaki dostawca), do Luxemburga w grze 27-29ms, do Wiednia czasami nawet 24ms, mimo że na tracercie 45ms.. Oczywiście ping w CSGO sprawdza się na netgraphie a nie  w tabeli, dla jasności.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Ja pisałem jakiś czas temu o CS:GO i u mnie też się waha od 5 do 25 ms. To chyba u każdego tak jest. Problemów w grze jednak nie zauważyłem, wszystko chodziło stabilnie i fajnie. Fanem CS:GO nie jestem, pograłem tylko sezonowo.

 

Oczywiście ping sprawdzałem na netgraphie, bo w tabeli był inny.

 

Teraz ogrywam Grim Dawn na singlu. Chyba najlepszy hack'n'slash od czasów Diablo 2. Może spokojnie konkurować z PoE, chociaż PoE to bardziej multi podczas gdy GD to głównie gra pod single.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 34
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Cześć.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz. W moim bloku wybudowano sieć z funduszy unijnych POPC. Orange uruchomiło na razie 3 klientów ze mną z głównej przełącznicy. Mam ofertę do 1 Gb/s.

 

Przy robieniu testów pobierania danych na pomiarach do serwerów Orange w Szczecinie i Poznanie osiągnąłem maksymalnie 640 Mbps. Mam w komputerze i laptopie karty Gigabit Ethernet oraz dyski SSD, więc powinno być ok. Dodam że jak udostępniam pliki w sieci LAN między komputerem i laptopem mam transfer około 930 Mbp/s.

 

Prawdopodobnie sieć dosyłowa do OLT (przełącznik agregujący łącza optyczne w technologii GPON) jest obciążona lub sieć między routerami Orange jest obciążona. Spróbuje wykonać pomiary certyfikowane, żeby zweryfikować o różnych porach dniach prędkości.

 

Dodam że prędkość wysyłania przy pomiarach wychodziła około 320 Mbp/s prawie zawsze.

 

1) Czy T-Mobile może uruchamiać usługi na sieci budowanych z programu unijnego POPC w budynkach wielorodzinnych? Słyszałem na forum że T-Mobile ma lepszy routing niż Orange. Chętnie bym przeszedł do T-Mobile nawet w trakcie trwania umowy z Orange, mam podłączony kabel optyczny z mieszkania do przełącznicy optycznej dwoma włóknami optycznymi.

 

2) Czy byłaby możliwość przy internecie z T-Mobile podłączyć swój router do konwertera ONT i ustawić autoryzację PPPoE jak w Orange. Router z T-Mobile nie umożliwia żadnej konfiguracji (ustawienia przekierowania portów, dynamiczny dns, ustawienia wifi, ustawienia dhcp, statyczne przypisywanie adresów w sieci LAN). Nie wyobrażam sobie jako zaawansowany użytkownik korzystać z takiego routera. Routery T-Mobile mają zablokowany panel administracyjny co jest porażką. Przez kilka lat użytkowałem internet mobilny LTE z routerami ZTE, Huawei i tam możliwości konfiguracji były bardzo dobre. Na routerze ZTE działał nawet telefon z numerem karty SIM.

 

3) Czy T-Mobile oferuje stały adres IP po światłowodzie za dodatkową opłatą? Jeżeli nie to alternatywnie można wykupić usługę dynamicznego DNS.