Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Masz trochę racji Paweł, ale myślę, że dostawca który szanuje klienta, kieruje się chęcią jego jak największego zadowolenia. Natomiast w przypadku Orange obawiam się, że nawet regulacje by obchodzili. 

Najśmieszniejsze jest to, że faktycznie dalej będzie się mówiło w kuluarach że nic nie jest od Orange zależne, że to serwery są be.

 

To tak jakbym ja został ISP, wpiął się tylko do TPIX'a bez żadnego tranzytu i rozsądnej pojemności - później narzekania klientów spławiał tym, że to nie zależy ode mnie a od dostawcy usługi, która nie jest w TPIX.... 

 

Tak to mniej więcej wyglądało, wygląda i wyglądać będzie. Jedynie nadzieją jest to, że jeśli Orange zobaczy odpływ dużej grupy klientów, do której należeć będą osoby wykorzystujące internet do grania czy streamowania - to wtedy szansa na zmiany wzrośnie do 1%.... A tak - można tylko narzekać.

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@pawel__b  Że niby co drążę? 3 lata byłem w Orange, teraz mi się polepszyło i okazało się że mój komputer nie jest winny, kabel nie jest winny, adblock nie jest winny, serwery nie są winne - a tak pewne osoby chciały mi wmówić że problem jest u mnie lub u serwerów, a nie w Orange.

 

Teraz jak za machnięciem magicznej różdzki nagle pingi się polepszyły, wszystko szybciej i lepiej śmiga. Grałem już w DotA 2 i zero problemów, ping stabilny, całą grę 27 ms na EU West (górny prawy róg)

12121.png

 

Mi się po prostu chce śmiać z osób które tak gorliwie bronią Orange, tyle 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@stefcio500 upc i netia mają swoje problemy. Czy to z obciążeniem sieci (netia) czy modemami (puma 6; soft) i infrastrukturą.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 @stefcio500 

 

moje słowa były oczywiście z przymrożeniem oka 🙂

przecież wiadomo o co chodzi i od początku było wiadomo....im więcej międzynarodowych i krajowych punktów styku tym bardziej optymalnie działają usługi, nie ma pojedynczych punktów awarii, można rozkładać obciążenia na krótsze i mniej obciążone trasy itd itd 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Dodam tylko fakt że nawet mój wujek który jest internetowym laikiem i który ogląda jedynie youtube po wifi na swoim telewizorze 4K stwierdził: ''ale szybko śmiga, wszystko od razu się ładuje, bez czekania, miałeś rację, jest różnica.''

 

To oznacza że prawdopodobnie modem T-Mobile ma lepsze wifi niż funbox w Orange, ale fakt, na kablu youtube też dużo szybciej chodzi 😉

 

@pawel__b  Spoko, mam nadzieję że mnie rozumiesz, jeśli ktoś 3 lata upiera się że ma racje, a nagle się okazuje że tej racji nie miał no to staram się to dobitnie pokazać...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 

 

oczywiście, że rozumiem, możesz cofnąć się do moich dawnych postów odnośnie TMobile, w których pierwszy pisałem na tym forum, że peering w TMobile jest bardzo dobrze rozwiązany i raczej nie będą narzekać Ci którzy chcą komfortowo pograć 🙂

wiele osób nie doświadcza problemów w Orange ponieważ usługi z których korzystają nie wymagają aż takiej stabilności jak gry-online!

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Pamiętacie moje narzekania na PUBG Mobile odnośnie ciągłych skoków pingów na Orange? Momentami naprawdę wierzyłem w to że serwery są jakieś lewe i zamulone... ale zagrałem teraz mecz w PUBG Mobile i stabilne 20 ms przez 98% gry. Były 2 momenty jak ping podskoczył do 28-32 ms, ale taki skok nie był nawet odczuwalny, praktycznie całą grę było 20 pingu. Na Orange nawet o tej godzinie były skoki pingów po 100-200 ms i odczuwalne opóźnienie.

 

Teraz to mega komfortowa rozgrywka. Szkoda tylko że masa graczy ma aimboty i wallhacki, bo to emulator free to play... ale od strony sieciowej nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

Ping - lewy dolny róg:

1.png

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Kup sobie router jakiś Asusa np. do 300 zł i będziesz mieć pełną zarzadzalnosc. Możesz też zgłosić T-Mobile, że potrzebujesz porty przekierować, może coś zaradzą. Tu akurat szkoda, że nie dają żadnego panelu by choć ustawić wifi i przekierować porty.

https://www.x-kom.pl/p/281411-router-asus-rt-ac1200g-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb.html?gclid=CjwKCAiAis3v...

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Nie wiem czemu nie mogę odpisywać na priv... trudno.

 

Ja już nie będę tu nic pisał odnośnie T-Mobile bo już dostałem upomnienie odnośnie bana. Ja nic nie reklamuję tylko porównuję. To jest różnica. W reklamowaniu nie mam żadnego interesu. Jeśli byłoby gorzej, też pisałbym o tym, ale jest lepiej niż w Orange więc o tym pisze, nic więcej.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

T-Mobile na ich kablach daje bardziej stabilna usługę i przez ten temat mają odpływ klientów/graczy, mając czarno na białym porównanie?? A kto jest temu winien, T-Mobile czy Orange?

@Banan9 jak się boisz wklejasz screeny porównujące, to chętnie je wkleje za Ciebie.

 

@Banan9 ja też tu nie widzę żadnej reklamy. Tym bardziej, że pisząc plusy, podałeś też minusy, jakim jest brak możliwości przekierowania portów na ich routerze. Zapewne oni mogą ci je przekierować, jak napiszesz do nich na czacie. Ale to jest wielkie utrudnienie, brak dostępu do panelu. Na szczęście jest alternatywą w postaci podłączenia własnego sprzętu.