Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Miałeś wklejony wynik do 1.1.1.1 w tym temacie od T-Mobile.. Od znajomego mojego co jest z Konstancina-Jeziorny pod Warszawą.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

A faktycznie. Byłoby idealnie jakby faktyczne trasy były bliższe tym z lg atmana


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

LG dużo razy mija się z rzeczywistością 🙂 Jest tak jak na screenie co wstawiałem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Jednak Orange wciąż przycina transfery plików. Na speedtescie pełna prędkość, a plik leciał 2-4 MB/s. Połączyłem sie przez VPN i transfer skoczył do 12 MB/s (ograniczenie VPN). Ciekawe jaka byłaby prędkość pobierania na innym łączu. Nawet ze Steama często pobiera mi z marną prędkością. Muszę przyznać, że takie ograniczenia są denerwujące. Jeśli w Tmobile nie występują to może zdecyduję się na zmianę. Boli tylko 24-mies. zobowiązanie i brak możliwości wypróbowania. W Orange mam umowę na czas nieokreślony.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Ja już dawno pisałem o problemach z pingiem, ucinaniem transferów i inne cuda, ale wiele osób z tego forum mnie wyśmiewało... a teraz wszystko wychodzi.

 

Jednak ''ucinanie'' to może niewłaściwe słowo, bo raczej Orange nie robi tego celowo, tylko dlatego że ma opłakanej jakości styki z wieloma miejscami na świecie, stąd niski transfer. Jak się nie dba o takie rzeczy to potem są problemy...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Porównanie oferty z konkurencją


@kozakis01napisał(-a)

Nawet ze Steama często pobiera mi z marną prędkością.



Czy na Steamie prędkość Ci nie spada jak akurat pracuje dysk? Na wykresie pobierania masz też oznaczoną pracę dysku i jak pobrane pliki są rozpakowywane i instalowane to wtedy prędkość faktycznie spada bo Steam nie zajmuje się wtedy pobieraniem.

U mnie jak trwa pobieranie plików to na pełnej prędkości 37-38 MB/s bo mam 300 Mbit/s. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@Sebastian1napisał(-a)

@kozakis01napisał(-a)

Nawet ze Steama często pobiera mi z marną prędkością.



Czy na Steamie prędkość Ci nie spada jak akurat pracuje dysk? Na wykresie pobierania masz też oznaczoną pracę dysku i jak pobrane pliki są rozpakowywane i instalowane to wtedy prędkość faktycznie spada bo Steam nie zajmuje się wtedy pobieraniem.

U mnie jak trwa pobieranie plików to na pełnej prędkości 37-38 MB/s bo mam 300 Mbit/s. 


Nie zawsze. Generalnie na UPC pobierało trochę szybciej pomimo tego, że na Speedtescie UPC osiągało do 400 Mb/s, a Orange ok. 900 Mb/s. Największa różnica była jednak przy pobieraniu z innych serwerów. Np. pamiętam różnice rzędu 2-4 MB/s vs 20-40 MB/s. Czekam na testy Tmobile pod tym względem, bo UPC jest mocno obciążone w mojej okolicy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Sebastian1  To zależy od dysku. HDD faktycznie będzie obniżał transfer bo nie poradzi sobie z jednoczesnym pobieraniem i wypakowywaniem plików, ale dobrej jakości SSD już sobie spokojnie poradzi. Ja pobierając ze steama mam prawie zawsze 39MB/s czyli max prędkość mojego łącza. Tutaj akurat często chwaliłem Orange, bo na steamie oraz google drive mam pełne prędkości, za to na innych serwisach hostingowych prędkości osiągam znacznie mniejsze, oczywiście czasem jest to wina serwerów, ale ciężko mówić o winie serwerów jak mojemu koledze, mieszkającemu na drugim końcu miasta, który ma lokalnego dostawcę idzie 20MB/s a u mnie tylko 3-4MB/s, więc serwery spokojnie ogarną wysoką prędkość tylko Orange coś ma nie tak 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@Banan9napisał(-a)

@Sebastian1  To zależy od dysku. HDD faktycznie będzie obniżał transfer bo nie poradzi sobie z jednoczesnym pobieraniem i wypakowywaniem plików, ale dobrej jakości SSD już sobie spokojnie poradzi. Ja pobierając ze steama mam prawie zawsze 39MB/s czyli max prędkość mojego łącza. Tutaj akurat często chwaliłem Orange, bo na steamie oraz google drive mam pełne prędkości, za to na innych serwisach hostingowych prędkości osiągam znacznie mniejsze, oczywiście czasem jest to wina serwerów, ale ciężko mówić o winie serwerów jak mojemu koledze, mieszkającemu na drugim końcu miasta, który ma lokalnego dostawcę idzie 20MB/s a u mnie tylko 3-4MB/s, więc serwery spokojnie ogarną wysoką prędkość tylko Orange coś ma nie tak 🙂


Może mógłbyś zanotować prędkość pobierania kilku wybranych plików z różnych serwerów i porównać z Tmobile? Kiedy masz przepięcie na Tmobile?


 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01  Jeśli chodzi o pobieranie to pobieram jak czegoś potrzebuję. Są to losowe serwisy i serwery, chociaż często pobieram pliki z moddb.com, albo jakiś update PUBG Mobile, który idzie jak krew z nosa 😄 Na pewno w miarę możliwości porównam T-Mobile z Orange.

 

T-Mobile mają mi założyć 13 grudnia, Orange się odłączy 12.