Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Oczywiście, ja na niczym się nie znam, ja nic nie rozumiem, bo nie narzekam jak wy.

Kilkudziesięciu użytkowników na forum tłumaczących wam, że nikt nie gwarantuje najniższych pingów też nic nie rozumie. 

Kilka milionów zadowolonych klientów Orange też nic nie rozumie. 

Ale co tam, rozumieją tylko Ci którzy narzekają bo im coś przycina. 

To jest jeszcze sporo dostawców LTE i Kablowych, tam to dopiero rozumieją.

To już jest żałosne, na prawdę. 

Wy ciągle piszecie to samo. 

Dla was wszyscy inni są super, a Orange złe. To już kolejny raz pytam - co tu robicie? 😉

Idźcie do konkurencji, gdzie będzie wam lepiej do pierwszego padu a potem... 

Potem będzie spokój, bo narzeka ciągle ta sama grupa kilku osób, które najwyraźniej rozumieją najwięcej - a Ci, którzy starają się im wytłumaczyć jak to działa nie rozumieją nic. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim  Ja pisałem dlaczego mam takie zdanie o Orange. Internet w domu mam od 12 lat, a problemy z grami online zaczęły się odkąd mam Orange. Dlatego uważam to co uważam. Logiczne 🙂

 

Dlaczego wziąłem Orange? Bo nie miałem wyboru. Poza tym to w końcu światłowód więc kto mógł przewidzieć że będą takie cyrki, tym bardziej że Orange reklamuje się jako super sieć dla graczy.

 

Jak zmienię neta to wtedy porównam i się wypowiem czy to faktycznie Orange jest złe czy nie. Myślę że jest złe skoro tyle czasu siedziałem na miedzi i nie miałem problemów z grami, a grałem w wiele gier online wtedy. Podpisałem umowę z Orange i nagle pingi podskoczyły, zaczęły się lagi w grach i problemy z youtube, twitchem (zanim to naprawili).

 

To moje zdanie. Bez powodu bym tak nie pisał. Gdyby Orange było moim pierwszym netem to spoko, ale nie jest, więc mogę porównać do tego co było kiedyś. To trochę śmieszne że miedź>światło w grach 🙂

 

Gdyby Hyperion dalej istniał w moim mieście to nigdzie bym się nie ruszał i dzisiaj nie byłoby mnie tutaj na forum.

 

Tyle w temacie. Pozdro.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Przeczytałeś co napisałem? Bo dalej piszesz chaotyczne brednie nie zważając na to, co się pisze i dlaczego nie rozumiemy różnicy w Orange w przypadku @Banan9.

 

W T-Mobile różnica jest prosta, wynikająca z przebytej trast, w Orange dochodzą jakieś niewyjaśnione ms.

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Hyperion działał lepiej w grach, w które akurat grałeś, a Orange działa lepiej w innych grach. Masz jako alternatywę Vectre.

Mam znajomych, którzy uciekali od tej sieci szybciej niż Usain Bolt potrafił wycisnąć w biegu na 100m na olimpiadzie. 

Wtedy dopiero przekonasz się co to niestabilny internet. Chociaż też nie, bo wszystko zależy od regionu. U jednego działa lepiej, u drugiego gorzej.

Co do wypowiedzi Bartka - mam 6ms do Łodzi z Warszawy. 

Na prawdę nie wnikam jak to działa, gdybym miał problemy po prostu zmieniłbym dostawcę nawet na LTE, gdzie wielokrotnie było pisane, że ponoć LTE ma lepsze pingi od Orange FTTH. 

Szkoda byłoby mi czasu na narzekanie, szczególnie że T-Mobile od długiego czasu daje nielimitowane LTE do domu. 

Ale nie, lepiej ponarzekać i atakować innych, że nic nie rozumieją jak robi to jeden z użytkowników tu obecnych 🙂 

A nie widzi, że jego sieć miejscami jest gorsza od ADSL1 na wsiach z Orange. 

No ale cóż. Każdy widzi to, co chcę zobaczyć. 

Nie będę już poruszał waszego tematu, bo to nie ma sensu. Zaraz przyjdzie Bartek i zacznie swoje wywody. 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim  Grałem sporo w gry korzystające z P2P, hostowałem, ludzie dołączali i się grało. Nikt nie miał lagów, nawet ludzie z USA, wiele osób mówiło że jestem jednym z lepszych europejskich hostów 🙂

 

Ja też grając u ludzi nie miałem lagów ani opóźnień, wszystko było spoko, fajne gierki wtedy były w miłej atmosferze.

 

Z internetem Orange nie ma szans pograć w cokolwiek P2P. To się nazywa właśnie ''styki międzyoperatorskie'' i ''wyjście na świat''. Ostatnio jeszcze próbowałem pograć w Ultra Street Fighter 4 ale opóźnienia totalnie dyskwalifikują mnie z rozgrywki.

 

Nie mówię że Hyperion był idealny. Zdarzało się że była przerwa w dostawie albo jakiś problem z siecią. Tylko były rzadko, a jak działał to prawie 100% sieci działało ok. Youtube śmigał, gry śmigały, nawet twitcha się oglądało i było ok. Ja tam byłem zadowolony i mogłem  znieść to że raz na 3 miesiące nie było neta 4 godzinki na przykład 🙂 Zdarza się.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Pytam po raz 3. Przeczytałeś co napisaliśmy @Anonim ? Masz 6ms do Łodzi, @Banan9 ma 6ms do Warszawy, Ty mając 2ms w Warszawie, masz w Niemczech 25ms, a @Banan9 ma 40ms, pomimo, że różnica z Łodzi do Warszawy to 4ms, a pakiety jego wychodzą z Warszawy. 

 

Ja mogę tak pisać bez końca, aż w końcu zaczniech kumać o co chodzi a nie patrzeć przez pomarańczową opaskę na oczach. 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Ja do vie.valve.net mam nadal 44 ms, mimo że powinno być 30 lub mniej. Nie czepiam się bo i tak w D2 nie gram, ale taka ciekawostka:D

 

22.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją


@pawel__bnapisał(-a)

Nie jest jałowa...@akira77 wrzucił parę ciekawych screenów ale nikt z was nawet nie pociągnął tematu żeby dokładnie sprawdzić choćby routing między TPnet a TM...zaraz sam wrzucę jakąś prośbę do niego 🙂

@akira77

Możesz wrzucić traceroute albo zrzut z WinMtr np. do adresu 83.23.71.58?

Chciałbym zobaczyć te trasę z TM do TPnet, dzięki 🙂 


@pawel__b  Oto test (i to z pożyczonego Funboxa):

 

Log by iNetTools - Best Network Diagnose Tools on iPhone and iPad.

traceroute to 83.23.71.58 (83.23.71.58) , 5 relative hops max, 52 byte packets
1 funbox.home (192.168.1.1) 9.987 ms 19.296 ms 20.067 ms
2 konstruktorska.net.ipartners.pl (157.25.255.162) 23.724 ms 26.197 ms 27.316 ms
3 157.25.4.77 (157.25.4.77) 14.478 ms 16.662 ms 30.529 ms
4 157.25.248.70 (157.25.248.70) 13.475 ms 15.805 ms 17.445 ms
5 80.50.131.177 (80.50.131.177) 15.521 ms 17.580 ms 19.060 ms
6 byd-r1.tpnet.pl (194.204.175.217) 18.664 ms 62.172 ms 64.984 ms
7 80.50.18.34 (80.50.18.34) 50.468 ms 92.548 ms 96.138 ms
8 dct58.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.23.71.58) 46.005 ms 92.863 ms 95.616 ms !H !H * !H !H !H !H !H !H !H !H !H !H !H !H !H !H * !H !H !H !H !H !H


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Widzę, że zrobiło się gorąco. Ja co prawda nie gram, ale też zwracam uwagę na trasy i opóźnienia. I bez emocji muszę stwierdzić, że tez jestem lekko rozczarowany trasami i opóźnieniami w Orange Światłowód.

 

W tej chwili mam u siebie Multimedię (DOCSIS) i Orange (FFTH) podłączone do tego samego routera. I w wielu trasach wygrywa Multimedia. W MM i tak kiedyś mieli fajniejszy routing, bo wszystko się zawijało lokalnie, a teraz potrafi lecieć przez pół Polski, żeby wrócić do tego samego miasta.

Żeby nie było - są też takie trasy, gdzie Orange ma bliżej. 🙂

 

Dla porównania wrzucam trasy do wspomnianego vie.valve.net  z 3miasta:

Multimedia:

route_mm.PNG

 

Orange:

route_orange.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Taka ciekawostka. 

Masz do węzła ae8[...]seabone.net taki sam ping, jak ja.

To, że Twoja klasa adresowa ma problemy z priorytetami to nie jest normalne i tu się zgadzam poraz n-ty już z resztą. 

Ale zarzucanie mi przez jednego z obecnych tu interlokutorów, że nie rozumiem tego co czytam, nie jest fair. 

W sieci Orange masz normalne pingi - czyli to, co jest gwarantowane jest realizowane. 

Orange nie ma wpływu na to, co jest dalej. 

Bardzo rzadko blokowane są usługi za różnego rodzaju naruszenia, o ile w ogóle. 

Nic z tym nie zrobisz. 

Próbuj po IPv6, gdzie nie będzie problemów z adresami, bo każdy ma swój stały i dopóki go "nie zaśmiecisz" będzie dobrze. Pingi delikatnie wzrosną, ale to normalny efekt. 

Jest dziwnym fakt, że nawet na wejściu we Frankfurcie masz taki sam ping jak ja, ale już w Wiedniu wyższy ode mnie o 14ms. Nie neguje tego nigdzie. 

Ale tak długo, jeśli ping jest stabilny - jakaż to różnica, czy jest on o 14ms większy czy mniejszy? 

Kiedyś grałem na serwerach w USA i miałem ping około 120ms, nie odczuwałem ogromnego dyskomfortu. 

Jeśli 14ms różnicy to aż taka krytyczna wartość, to nikt nic na to nie poradzi.

Jeśli coś nie działa tak jak powinno, to polecałem już zmienić protokół na IPv6. 

Jeśli ktoś liczy każdą milisekundę, to niech przejdzie do lokalnej kablówki gdzie jest o wiele mniejsza pojemność, mniejsza skala, mniejsze zużycie danych.

Albo niech załatwi sobie własnego ASa, peeruje się w PLIX za własne pieniądze i zestawi sobie jeden prywatny link z najlepszym globalem z gwarancjami pingu, prędkości, jittera i dowolnych parametrów. 

Tak to niestety działa w tego rodzaju usługach - masowych. U jednego jest lepiej, u jednego gorzej. 

Ale najwyraźniej niektórzy tego nie chcą zrozumieć. 

Nie dociera do was kilka faktów: 

 

1) nie ma dostawcy, u którego wszystko będzie idealnie działać.

2) na forum jakim jest NO NIKT nie jest w stanie tego zmienić i kropka. Narzekanie nic nie zmieni. Jeszcze gdyby narzekało więcej niż kilku, zrobiło pomysł o jakiś dodatkowy styk, to pewnie by się udało. Ale tak? To non-sens.

3) Ciągniecie ten sam temat od kilku lat, wiedząc że nie ma to żadnego efektu. 

Nie nudzi się to wam? To nie będzie miało żadnego efektu, bo dla kilku /kilkunastu osób nikt nie będzie nic zmieniać.

Ogromnej większości klientów to działa. 

Czytałem sobie dzisiaj strony z opiniami. Orange ma niską średnią, ale ponad 60% opinii to narzekanie, że u kogoś nie ma światłowodu. Za to Vectra to dramat, Multimedii nie było praktycznie co czytać pozytywnego, w UPC to były jednostki gdy były polecane usługi.

Piotrek wstawił wyżej link do Twittera.

Narzekają ludzie, mają do tego prawo. 

Ale czemu robić to na forum społeczności Orange, czemu reklamować tu usługi konkurencji T-Mobile? Po co? 

Żeby komuś zaimponować? Patrz, ja mam przez PLIX, jest dobrze? 

Ja rozumiem że macie problemy. 

Ale tak długo, jeśli nie narusza to umownych gwarancji, to nikt nic z tym nie zrobi, a wysłuchiwanie o jednym i tym samym jest już nudne. Serio, szanuje wasze wypowiedzi, ale to już jest żenujące. Nikt z tym nic nie zrobił i nie zrobi na podstawie wyłącznie postów na forum, które nie jest do tego przeznaczone.

Ileż to trzeba wam tłumaczyć?

Jest mi, klientowi, przykro że u Banana działa to tak jak działa.

Ale nic nie zrobię z tym ani ja, ani on, ani nikt inny na tym forum. 

Taka jest rzeczywistość i trzeba to zaakceptować... 

Orange nie jest idealne, ale jest dobre. 

Jeśli komuś to nie odpowiada, jest wiele alternatywnych rozwiązań i wolałbym grać po LTE niż tracić pakiety. Jeśli faktycznie jest to aż tak odczuwalne, to idę do drugiego największego konkurenta Orange, biorę LTE i tyle. A nie psuje sobie nerwy. Nie o to w życiu chodzi.