Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Nie rozumiesz.

Ze Szczecina @akira77 ma około 15ms do Warszawy.

Dlaczego T-Mobile nie ma routerów w Szczecinie, tylko ich ruch brnie do Warszawy zwiększając opóźnienie?

To bezsens. Dlatego będą narzekania na ping. Pokazałem dlaczego. Choćby vie.valve.net - różnica około 20ms. To ma to wyglądać na tej zasadzie, że jest to "alternatywa" tylko dla użytkowników z Warszawy? Gdzie Szczecin, a gdzie Warszawa - to nie jest normalne że pakiety wędrują taką odległość aby wyjść na świat. 

Jest to samo co w Orange. @Banan9 Na prawdę masz aż 20ms różnicy w pingu? 

Nie chce mi się w to wierzyć. 

Gdyby T-Mobile miało być realną, ogólnopolską alternatywą dla Orange - to powinni mieć swoje PoPy nie tylko w Warszawie, bo to bez sensu ze Szczecina do Warszawy puszczać pakiety. 

Wychodzi na to samo co w Orange. 

I to chciałem przekazać - że jak niektórzy narzekają na słaby peering w Orange i to, że pakiety wędrują przez pół Polski - to mamy to samo w T-Mobile. Jak do tego dojdą straty pakietów wynikające z przeciążeń w sieci to dopiero będzie... A pytanie nie jest czy dojdą, tylko kiedy. 

 

Orange ma routery w Szczecinie i jest na odcinku Warszawa <-> Szczecin około 11-13ms. A jeśli T-Mobile ma 18 ms na tym samym odcinku, to nie świadczy dobrze o tej sieci. To już w UPC jest lepiej jak w T-Mobile... 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

Większe opóźnienia z miast innych niż Warszawa nie wynikają z odległości ale z przetwarzania przez większą liczbę urządzeń z których każde wnosi kolejne opóźnienia

Jest oczywiste że T-Mobile ma mniejszą liczbę klientów niż Orange dlatego może może większość styków mieć w Warszawie. Ile Orange musiałby zbondowac interfejsów 100Gbps żeby puszczać wszystko z jednego miejsca? Skala wymusza w tym momencie inne rozwiązania na Orange

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@pawel__b Jeśli T-Mobile chce być groźną konkurencją dla Orange, to będą w końcu musieli zrobić to samo - stworzyć w kilkunastu miastach swoje główne węzły - a to wymagać będzie nie kilka miesięcy, a kilka lat. To nie takie proste. I myślisz, że jak im się to wszystko zapcha - to ludzie będą te kilka lat czekali na to, aż T-Mobile poprawi swoje styki? Odejdą do konkurencji - jeśli nie Orange, to do innej. A jeśli klient raz straci zaufanie firmy, to jego odzyskanie ma tak iluzoryczne szanse, że można śmiało powiedzieć iż taki klient do takiej firmy nie wróci. Niestety - prawa rynku. Dlatego ta oferta, na dłuższą metę konkurencją dla Orange nie będzie - może po kilku latach, dla totalnie nowych klientów. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 56
  • 0

Nowa oferta od 18.06

Dyskutujecie w tym temacie o ms o pig-ach, o niskich cenach oczekiwanych przez większość.

Kiedyś może pamiętacie były sklepy mięsne zwykłe i komercyjne.

Brakuje mi oferty dla ludzi którzy byli by gotowi dać np: 150 zł lub więcej za porządne łącze symetryczne 500/500 lub odpowiednio więcej za 1000/1000. Nie mówimy tu o "Inea" bo można niezbyt drogo i szybko co udowodnili,  ale zasięg ograniczony. Ludzie mają "Kasę" ale nikt jej nie chce.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

@Anonim

Wierz mi że T-Mobile szybciej rozbuduje swoje styki niż coś takiego miałoby się stać w Orange, mniejszemu jest łatwiej, szybsza ścieżka decyzyjne, tak to działa...ja od początku mówiłem że TM nie chce być usługą masową...ale Orange i tak się spieszy z ostatnimi promocjami żeby zdążyć przed uruchomieniem usługi TM...sa użytkownicy dla których usługa TM jest bardzo dobrze trafiona...wg. mnie TM stracił trochę na awarii na Annopolu bo te kilka miesięcy to jak prezent dla Orange 😉 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

Oferta okaże się sukcesem sprzedażowym jak światłowód czy Love w Orange.
Niestety patrzycie na większość spraw od strony klienckiej (co zrozumiałe). Ale aby zrozumieć wszystko trzeba wiedzieć co dzieje się od zaplecza. Podobnie jak u konkurencji w TMobile zmienił się system prowizyjny dla sprzedawców i uzyskanie premii będzie zależało od promowania oferty Magneta 1. Póki co premii ujemnych nie ma, ale pewnie i będą. Sprzedawcy będą się dwoić i troić by arkusze w excelu się zgadzały. A trzeba pamiętać, że zasięg obecnej oferty jest ograniczony (tylko zabudowana wielorodzinna, główne obszaru bez regulacji). Na plus przemawia fakt, że TM ma wielu fanów marki którzy skorzystają z oferty tylko dla tego że jest w TM. Wybory klientów w większości wypadków nie są racjonalne.
Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@Jary51 Tu się absolutnie zgodzę - można by dla klientów indywidualnych wprowadzić oferty z niskiej i wysokiej półki. Jeśli ktoś zadowoli się tym, co np. dostaje teraz - to dostaje to za odpowiednio niższą cenę w stosunku do oferty high-end. A jeśli ktoś oczekuje routingu premium, gwarancji pingu do każdego hosta na świecie czy prędkości symetrycznych - to powinien taką ofertę dostać. Dla operatora to nie jest problem, a zysk - i tu masz rację, że operatorzy mogliby wprowadzić takie oferty. 

 

@pawel__b Ale jeśli już dojdzie do konieczności rozbudowy styków, to już nie będzie to mała firma, której będzie łatwiej to wszystko przeprowadzić. I nie ma co spodziewać się cudów, ale to pokaże nam czas.

 

@Piotrekk85 Ja już wcześniej napisałem - że gro klientów to będą obecni z T-Mobile, bo będą chcieli mieć taniej wszystko w jednej firmie. Tak samo jak w Orange, w UPC, w Netii et cetera. 

Nie wątpię także w małą sprzedaż - wręcz przeciwnie - wciąż zakładam, że będzie dużo klientów i T-Mobile również będzie mieć problemy z zapchaną siecią w godzinach szczytu. 

Może być tak, że rozbudują sobie styk w PLIX, ale na dłuższą metę im to nic nie da. Tak samo Orange ciągle zwiększa pasmo do OT/Telii. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

@Jary51: a ja się absolutnie nie zgodzę. Aby oferta dobra jakościowa była, to raczej koszt około 300 zł. Ona będzie niszowa, bo patrząc na obecne badania konsumenckie bariera 50 zł płacenia za internet jest nie do przebicia. Jedyne co można nieoficjalnie, to korzystanie ofert dla firm przez konsumentów (co czasem bywa możliwe) - niektóre mają oddzielne konstrukcje niż oferta masowa.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

@Jary51

 

Z usługą symetryczną jest kilka problemów, po pierwsze technologia i fizyka, żadna z nich nie jest w pełni symetryczną, upload jest nadal niższy niż download, druga sprawa, operatorzy nie chcą robić symetrii bo przestają im się sprzedawać usługi biznesowe które bazują na dużym uploadzie

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@Piotrekk85 Spójrz na to od tej strony - oferta byłaby niszowa, ale by była. Nawet niech 1000 klientów się na taką ofertę zdecyduje - a zapewne chętnych byłoby troszkę więcej. Sama obsługa oferty nie generuje ogromnych kosztów - można by ją oferować tylko chętnym klientom - np. po odpowiednim zapytaniu. 

Oferta masowa mogłaby zostać bez zmian - ale w ramach tego samego operatora można by wprowadzić również ofertę premium - dla chętnych klientów. Oczywiście odpowiednio droższą, ale to logiczne. 

Tak samo jak sprzedaje się usługi dla małych firm, średnich, dużych i korporacji - tak samo można sprzedawać usługi dla klientów indywidualnych - masowe, czyli tanie i nie posiadające gwarancji innych jak minimalna przepustowość w szkielecie operatora - a także premium dla indywidualnych - posiadające najniższe pingi, priorytety w sieci, SLA - ale i niestety wyższą cenę.