Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 4611
  • 7190
  • 154

Nowa oferta od 18.06

@pawel__b  ja skorzystałem na przejściu z miedzi na światłowód, jest o niebo lepiej, szybko też jest, ale tego nie wykorzystuję obecnie, może wkrótce bo szkoda płacić i nie wykorzystywać takich szybkości.

Highlighted

Poziom 19, Pasjonat
  • 656
  • 814
  • 1

Nowa oferta od 18.06

Sprawdziłem pingi do kilku serwerów przez t-mobile looking glass i bez szału. Zakładając że router jest w Warszawie, więc muszę dodać sobie te 6-7 ms, to w Orange mam chyba ciut lepsze pingi. Ciekawe czy w t-mobile będzie w ogóle stabilnie.

Do tego 100zł wzwyż za prędkość do 100mbps? 😄 To już w Orange płacę 80zł za 300mbps, a ostatnio zauważyłem większą prędkość z serwisów. Nawet pobierając Diablo 3 ze strony Blizzarda szło prawie 40MB/s.

Niby jest jeszcze telefon i jakiś pakiet netflixa... ale 100zł za wszystkie trasy przez Niemcy i najniższy priorytet w deutschetelekom w sieci? Niemcy pokazali gdzie mają Polaków. To już chyba wolę Orange...

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@Banan9 Orange nie jest taki zły - owszem, są może problemy w zależności od regionu w którym korzysta się z usługi - ale brać T-Mobile kompletnie się nie opłaca.

Faktycznie, niegdyś Orange miewał problemy z routingiem - typu YouTube, Twitch et cetera - jednak wszystko ostatnio się poprawia - i to dobry znak. Pingi są coraz lepsze, trasy może nie są idealne - ale czy ping mniejszy niż 30ms to zły ping? Ważne, oby był stabilny. W T-Mobile nie jest ani trochę lepiej od Orange, wręcz gorzej - a kiedy podepną kilkadziesiąt tysięcy klientów - będzie jeszcze gorzej. Niestety, takie są realia. Ich oferta kompletnie niczym nie przyciąga. 

Highlighted

Poziom 19, Pasjonat
  • 656
  • 814
  • 1

Nowa oferta od 18.06

@Konto usunięte   Jak dla mnie oferta T-mobile w ogóle nie jest atrakcyjna. Musieliby zapewnić stabilne 20 ms do każdego serwera w europie żeby był sens dla graczy płacić 100-144zł. A jak mówiłem, sądząc po looking glass - ich ping szału nie robi.

Spodziewałem się oferty w cenie Orange LUB nawet tańszej.

Do tego magiczne słowo ''do 100mbps''. Łączą się zapchają, będzie 50mbps, ale nadal będzie ''do'' więc wszystko będzie ok 😄

Zawód jak dla mnie... to już kompletnie jestem skazany na Orange...

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Nie ma co narzekać, jak sam widzisz niektórzy mają jeszcze gorzej - czy to u Magentowych, czy u "kosmicznych" (mam nadzieję, że wiesz o jaką firmę chodzi ;p), nigdzie nie jest idealnie - ale w Orange chyba jest dość dobrze, pomimo pewnych problemów. Niestety - problemy są wszędzie, chyba że podpiszemy umowy na czterocyfrowe sumy - to może będzie dobrze - ale podkreślam - może 😛 

Nie jest tragicznie, a wręcz przeciwnie - jak sam zauważyłeś - jest coraz lepiej. Nie ma co mocno narzekać. Każdy ISP ma swoje wady. 

A z tymi cenami T-Mobile dużo klientów sobie nie zwabi. I albo obniży ceny - co niewątpliwie w końcu doprowadzi do tego, że łącza się bardzo zapchają (co i tak jest nieuniknione jeśli choćby 10000 klientów weźmie ten "ich" światłowód) - albo skasuje ofertę całkowicie. 

Ja, mając do wyboru jeszcze kosmicznych u siebie w mieszkaniu - widząc, jak to działało u mnie (TV) i jak internet działa u sąsiadów - absolutnie nie skorzystam z ich oferty, choć dawali mi ostatnio 150 Mbps + TV za 80 zł - ale wolę w Orange więcej dopłacić i mieć stabilną prędkość i brak zakłóceń w burzę. 

Highlighted

Poziom 26, Specjalista
  • 1545
  • 1491
  • 32

Nowa oferta od 18.06

@Konto usunięte nie wiem co miałeś za instalację i co mają za instalację sąsiedzi od "kosmicznych", ale ja np. w burzę nie mam żadnych, podkreślam ŻADNYCH zakłóceń. Dodatkowo opóźnienia mam mniejsze jak w Orange, pomimo że mam więcej ms przez technologię DOCSIS.

Na ten looking glass od T-Mobile bym na razie patrzył z przymrużeniem oka, ale cieszy, że korzystają z PLIX'a.

A ich oferta, cóż, specyficzna. Dla osób, co nie korzystają z telewizji, tylko korzystają z serwisów typu właśnie NetFlix, to jest to idealna oferta. Ja na razie nie skorzystam, bo domownicy oglądają programy TV.

Highlighted

Poziom 13, Recenzent
  • 18
  • 14
  • 0

Nowa oferta od 18.06

A czy ktoś się doszukał jakiegoś info dot. uploadu i czy w ofercie będzie stały adres IP?

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Same opóźnienia w granicach 1-35ms nie są tak ważne. Ważna jest ich stabilność, a w UPC niestety - kiedy zacznie korzystać większa część osiedla z internetu - tej stabilności nie ma. Bo jest za dużo klientów pod zbyt małe łącze doprowadzone do bloku. I z racji instalacji DOCSIS - może u mnie, może nie tylko - w przypadku burzy bywały zakłócenia w przypadku telewizji a także - u sąsiadów - z internetem. Dlatego nigdy nie skorzystam już z ich usług. Wisienką na torcie było przycinanie łącza gdy pobierało się za dużo danych - wtedy było już w ogóle tragicznie gdy korzystało dużo sąsiadów z internetu.

W dodatku ten ich "internet światłowodowy" - dobrze robią sobie jaja z klientów. Idąc tym tokiem rozumowania, gdzieś czytałem o tym - to LTE czy DSL też jest internetem światłowodowym.

Wolę stabilne Orange - gdzie nawet gdy dużo ludzi zacznie korzystać z internetu, mam zawsze pełną prędkość. Owszem, czasem są problemy do niektórych hostów - ale gdzie ich nie ma? 

Nie ma takiego operatora dla klienta indywidualnego. 

Powiem więcej - w Orange mam także taniej niż w UPC - o kilkanaście złotych, ale wciąż - wychodzi taniej, stabilniej i większa prędkość niż miałbym w UPC 🙂 

W moim odczuciu i nie tylko - UPC nie nadaje się do grania prawie tak samo jak Orange - większość tras w Orange kierowane jest przez Frankfurt, większość w UPC przez Amsterdam, w T-Mobile przez Wiedeń i Holandię.. 

Highlighted

Poziom 19, Pasjonat
  • 656
  • 814
  • 1

Nowa oferta od 18.06

@Konto usunięte   Dlatego najlepsi są lokalni dostawcy... jeśli są. Jeśli ich nie ma, musimy korzystać z masówek.

Ja na Hyperionie do serwerów na Słowacji i Austrii miałem 18-25 ms. Dlaczego? Ano dlatego że nie szło przez zachód, tylko z Warszawy prosto na południe. 18 ms za południową granicę to ping nieosiągalny dla masówek typu Orange.

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Lokalni dostawcy bądź... Netia 😉

Netia ma jeden z najlepszych peeringów w Europie - tak - w Europie. 

Są obecni w bardzo dużej ilości IX-ów, mają bardzo dużo styków z różnymi operatorami rozsianymi po świecie. 

Niestety z ich zasięgiem nie jest tak kolorowo - chyba, że ktoś ma tylko miedź u siebie - wtedy raczej tylko Netia jeśli zależy komuś na super-ultra-dobrym routingu. 

Ale jeśli komuś zależy na dużej prędkości i stabilności - to nawet światłowód z Orange (chociaż jak już niejednokrotnie nadmieniłem - u mnie pingi są bardzo dobre, jest super stabilnie i bardzo szybko) jest dobry. Pod względem ceny i jakości również 🙂