Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 0

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

Korzystam w Orange z trzech usług:

 

- telefonu komórkowego - 29,99 zł/m-c brutto - umowa do 15 września 2019,

- Neostrady 20 Mb/s - 39,90 zł/m-c brutto - umowa do 9 sierpnia 2018,

- telefon stacjonarny - 21, 53 zł/m-c brutto (numer zawieszony; tylko opłata za utrzymanie łącza) - umowa na czas nieokreślony.

 

Ktoś mi powiedział, że jeśli połączę Neostradę i telefon komórkowy w ramach usługi Orange Love, a jednocześnie wypowiem umowę na telefon stacjonarny, to opłata za utrzymanie łącza spadnie do 10 zł, będę więc płacił w sumie 79,99 zł/m-c brutto.

 

Czy tak faktycznie mogę zrobić i jak to wygląda w praktyce?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

Wg mnie jeśli Ci zależy na tańszym całościowym rachunku (rozumianym jako suma opłat miesięcznych), to lepiej wypowiedzieć telefon domowy analogowy.

Bo owszem jak nie wypowiesz, nie płacisz 10 zł za utrzymanie, ale płacisz 21,53 za zawieszenie (czyli na oko 11,53 zł więcej).

Przy obu zgodach (na marketing+e-fakturę i terminową płatność) za Love w pakiecie (neo 20 mbits +komórka) płacisz 69,99 zł miesięcznie +10 zł za utrzymanie łącza. Wtedy masz łącznie 79,99 zł na miesiąc (oczywiście w okresie przejściowym trzeba poczekać na wypowiedzenie telefonu domowego czy na pierwszym rachunku będzie ew. aktywacja, ale docelowo będzie 79,99 zł na miesiąc).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

Przeczytaj punkt 5 regulaminu https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006111/4108517218.pdf
jak się łapiesz to tak.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 0

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

Teraz zaś konsultant na czacie powiedział co innego. Że umowy na telefon stacjonarny wypowiadać nie muszę, bo na niego mam 10 zł rabatu, więc będę płacił 69,99, a nie 79,99… Więc jak to w końcu jest?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

Zawieszenie linii 21,53 + 69,99 zł za LOVE bo nie ma opłaty złącze. Czyli 79,99 zł bez stacjonarnego i tak taniej. A może LOVE za 99,99 zł z TV ?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 0

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

TV mi niepotrzebna. 😉

 

Teraz znalazłem to w regulaminie:

 

'8.  Opłatę abonamentową powiększymy o opłatę za utrzymanie łącza, jeżeli na łączu z Usługą nie będą Państwo korzystali z usługi telefonicznej, świadczonej w oparciu o dostęp analogowy'.

 

Czyli jednak to konsultantowi się coś pochrzaniło, nie zrozumiał, że mam zawieszony numer.



Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

Wg mnie jeśli Ci zależy na tańszym całościowym rachunku (rozumianym jako suma opłat miesięcznych), to lepiej wypowiedzieć telefon domowy analogowy.

Bo owszem jak nie wypowiesz, nie płacisz 10 zł za utrzymanie, ale płacisz 21,53 za zawieszenie (czyli na oko 11,53 zł więcej).

Przy obu zgodach (na marketing+e-fakturę i terminową płatność) za Love w pakiecie (neo 20 mbits +komórka) płacisz 69,99 zł miesięcznie +10 zł za utrzymanie łącza. Wtedy masz łącznie 79,99 zł na miesiąc (oczywiście w okresie przejściowym trzeba poczekać na wypowiedzenie telefonu domowego czy na pierwszym rachunku będzie ew. aktywacja, ale docelowo będzie 79,99 zł na miesiąc).

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 0

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

@Piotrekk85:

A więc jednak konsultantka miała rację, a konsultant nie zrozumiał, że ma telefon zawieszony.

Chciałbym tylko dopytać, czy wypowiedzenie umowy na telefon mogę wysłać pocztą, czy muszę je składać w salonie Orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

Jak Ci wygodniej. Tylko jak robisz to pocztą, to wyraźnie opisz że chodzi o rezygnację i wskaż konkretny numer.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 0

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

A jak to najlepiej zrobić w praktyce? Najpierw podpisać umowę na Orange Love, a potem wypowiedzieć umowę na stacjonarkę? Ile po podpisaniu umowy odczekać na wysłanie wypowiedzenia?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love - czy można na niego przejść, rezygnując z zawieszonego telefonu?

To właściwie nie ma znaczenia. Ale nie wiem czy masz raty na komórce i jakie masz cykle rozliczeniowe, ale pierwszy rachunek może być większy. W przypadku Love Cykl będzie wspólny i rachunek jeden, więc w krótkim okresie czasu mogą być dwa rachunki (oczywiście rozliczone proporcjonalnie za liczbę dni), ale jak masz raty do komórki - mogą być dwie raty do opłacenia. Więc jeden miesiąc może być ciężki. Tu warto pamiętać, że jeśli nastąpi zmiana cyklu rozliczeniowego na stacjonarnych, to 21, 53 zł jest za każdy rozpoczęty okres rozliczeniowy (więc też może być kilka zł extra). Tu naprawdę złotego środka nie ma i trzeba miesiąc pisząc kolokwialnie "przecierpieć".