Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Nie mieszkam w bloku a w domu jednorodzinnym. Co do Twoich problemów to niestety taka natura WI-FI, zwłaszcza w blokach gdzie jest ich nasycenie. Możesz spróbować pobawić się ustawieniami kanałów WI-FI jeśli funbox ma taką opcję. Ja mam swój sprzęt do WI-FI zdecydowanie lepszy niż to co daje operator i wszystko działa. Niestety, ale gdy komputer i internet jest dla mnie narzędziem pracy i zarabiania pieniędzy to nie oszczędzam na sprzęcie.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Mój brat też jest niepełnosprawny i też na sprzęty nie oszczędzamy. Ale jeśli płacę to wymagam w umowie gwarantuja mi predkosc minimum 100 Gbps a mam na sprzecie w standardach n i ac predkosci 30-40 po wifi. Na niekorzyść Orange dziś wpadła mi w ręce ich reklama 

 

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.orange.pl%2Fview%2Finternet-domowy&h=AT2Jrn0xjjO_ox...

 

I trochę mi się kłóci to z tym co jest u mnie w mieszkaniu i na tej podstawie uważam że Orange świadomie oszukuje ludzi. Bo parametry funboxa 2.0 oraz 3.0 totalnie nie nadają się do predkosci większej niż 100 GBPS w technologi wifi. Uwierz mi, że mój stary routerek daje rade po wifi w moim mieszkaniu 2 razy lepiej niż ich. Czyli dają u..... sprzęt uniemożliwiający mi korzystanie w pełni z pakietu za który płace, więc walczę do końca. I fakt kupiłam mocniejszy router adekwatny do 300 jednak najpierw Orange musi naprawić mi internet po światłowodzie którego mi aktualnie brak, a później zwrócić  poniesione koszty. A jutro zgłaszam problem do UKE oraz do rzecznika praw konsumenckich. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

To są urządzenia budżetowe, a nie płatne (w większości ofert). Tu warto poczytać o standardach wifi https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Szybko%C5%9B%C4%87-Orange-%C5%9Awiat%C5%82owodu-przez-WiFi...

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

A co to wnosi do mojego postu? Jaki to ma związek z szukaniem źródła podłączenia usługi w ogóle? WI-FI to jest radio i 300 czy 600 Mbps po WIFI uzyskasz w warunkach laboratoryjnych a Ty piszesz, że mieszkasz w bloku gdzie sąsiedzi też maja wifi, zapewne jeszcze połowa na domyślnych kanałach itd. Dla mnie takie coś to nie jest problem. Podpinam komputer po kablu a jak mi potrzeba wifi a sprzęt operatorów nie wyrabia kupuję sprzęt, który się do tego nadaje lub szukam innego rozwiązania. W poprzednim swoim poscie piszesz o problemach z dekoderem TV, który mnie również nie dotyczy i nie będzie dotyczyć bo mam dekoder TV-SAT który zjada to coś co daje orange na śniadanie, więc net to net i TV mi nie potrzebne.

Nie zrozum mnie źle, wierzę, że dla Ciebie to mogą być problemy ale szukaj proszę ich rozwiązania w swoim wątku a nie robisz offtopic w temacie, który nijak Cię nie dotyczy ani nie dotyczą mnie Twoje problemy, bo widać, że nie masz pojęcia jak funkcjonuje wifi, w dodatku mylisz jednostki gigabity z megabitami i masz blade pojęcie o całej technologii za tym stojącej.

 

Aha, żeby nie być tak zupełnie na nie to jeśli nie możesz pomyśleć o budowie sieci przez gniazdko elektryczne, zainteresuj się np. FRITZ!Powerline 1000 E sam mam i sprawdza się naprawde super.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

@Ferriska jeżeli uzyskujesz na Wi-Fi takie wartości to masz bardzo kiepski sprzęt lub korzystasz na skraju sygnału. Funbox 3.0, Funbox 2.0 daje radę po Wi-Fi 5GHz 802.11ac 300 Mbit/s. Realna wartość na 2,4GHz to 30-40 Mbit/s. Częstotliwości są zapchane i nic tego nie zmieni.

 BTW. Mylisz jednostki.