Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Witajcie, piszę tu w nadziei, że może będziecie Państwo mieli możliwość przekierowania tego zapytania do jakiejś osoby mogącej coś zrobić, Mieszkam w Zamościu, woj. Lubelskie i bardzo zależy mi na usłudze orange światłowód, wiem, że w moim mieście jest już instalacja pod światłowód, nawet na mojej ulicy. Niestety nie pod numerem, pod którym mieszkam. Jestem informatykiem, pracuję jako administrator serwerów. Z natury mojej pracy muszę wysyłać duże pliki (kilka, czasem kilkanaście GB między serwerami) więc szybki upload jest mi niezbędny, Na tą chwilę mam DSL dynamiczny z podniesionym Uploadem do 10 Mbps, ale to wciąż za mało jak na ilość danych, które wysyłam. Jestem gotów zapłacić 1000 czy 2000 za podciągnięcie światłowodu do mojej lokalizacji a potem jestem gotów podpisać umowę choćby na 3 lata byleby tylko mieć światłowód i upload 30 lub 60 Mbps. Dodatkowo jestem osobą niepełnosprawną, internet jest dla mnie oknem na świat, tylko tak mogę rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Szanowni Państwo Pomóżcie - proszę.Gdy ostatnio dzwoniłem na infolinię powiedziano mi, że lokalizacja jest w planach ale bez terminu instalacji. Może dałoby się przyspieszyć? bardzo proszę o kontakt, podam wszelkie możliwe informacje.

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Podobnych próśb z całej Polski jest wiele. Najszybsza droga to szukanie lokalnych tzw. account managerów.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Gdzie ich szukać 😉 będę wdzięczny za każdą pomoc.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Nie znam tych okolic. Np
Na twitterze. Podpytać innych osób co mają światłowód. Poza tym jeśli chcesz płacić tyle za instalację to nie masz innych operatorów w okolicy?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

A patrzyłeś czy Twój adres jest objęty jakimś dofinansowaniem?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Inni operatorzy co ich mam też nie chcą podpinać po światłowodzie, podobna sytuacja jak z orange, na ulicy jest a do mnie nie chcą, największa "komedia" jest z Multimedią - mieszkam tak, że widzę z okna ich główną siedzibę i 2 domy dalej podłączą a u mnie - brak możliwości technicznej.

Po za tym, niedawno podpisałem umowę na DSLa więc jeszcze mam sporo czasu do jej końca i płacenie 2x za net trochę mija się z celem.

W kwestii dofinansowania - nie wiem gdzie tego ewentualnie szukać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Widzisz siedzibę Multimediów czy salon? Bo to różnica. W necie, w wyszukiwarce na stronach UKE - można szukać. Kilka chwil pozwala wyszukać że sporo małych firm dostało dofinansowanie z UE.

Poza tym jak jesteś świeżo po instalacji Dynamicznego DSLa to ktoś przeanalizował już kwestie podłączenia światła w Orange - podłączenie takich usług na miedzi jest powoli rzadkością i jest kosztowne. Jakby była opcja na podłączenie to by to zrobili.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Widzę siedzibę główną multimedii na Zamość, masa anten widoczna na budynku i innego dziwnego sprzętu, jakieś konwertery czy inne multiswitche. Co do DSLa - tak jestem świeżo po instalacji DSLa co nie znaczy, że to nowa instalacja miedziana, instalacja miała miejsce gdzieś rok po wybudowaniu domu, czyli ok 2005r, na początku miałem neostradę chyba jeszcze 2 Mbps i tak coraz więcej i więcej, przez ostatnie kilka lat (5?) był VDSL do 80 Mbps a od kilku miesięcy DSL, bo zależało mi na tym choć trochę wyższym uploadzie. W momencie podpisywania umowy na DSLa dowiedziałem się właśnie, że mój adres jest w planach tylko nie wiadomo kiedy. Kilka tygodni temu dzwoniłem znów do orange i znów odpowiedź - inwestycja jest na mapie ale nie wiadomo kiedy. Z ciekawości wpisałem swój stary adres, również w Zamościu, adres w bloku, w którym mieszkałem do 2004r i faktycznie tam jest możliwość podłączenia światłowodu od orange do 300 Mbps. Więc podejżewam, żre to tu rozbija się problem, że nie "opłaca im się" montować światłowodu w domu jednorodzinnym zwłaszcza gdzieś gdzie jest miedź. Dlatego napisałem tu, może ktoś to przeczyta kto będzie miał jakieś możliwości decyzyjne.. Zależy mi na tym do tego stopnia, że w granicach rozsądku mógłbym pokryć koszty przyłączenia wykraczające po za standardową cenę przyłączenia światłowodu od orange. Oczywiście jak cena miałaby wynieść 50 tys. no to niestety podziękuję ale 1000 czy 2000 zł pokryję. Tylko niech ktoś zechce podłączyć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Jakby były plany w perspektywie roku, to nikt by nie kręcił z taką zamianą. Poza tym jeśli nie chcesz płacić za dwie usługi, to przy Dynamicznym DSL nie zawsze jest bezpłatne przejście w Orange na światłowód w trakcie lojalki (jak przy Neostradzie).

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange światłowód pomóżcie z instalacją - proszę przeczytajcie to...

Jeśli chodzi o podłączenie do nowej lokalizacji światłowodu Orange musi mieć zgody zarządcy całego obszaru którym będzie przebiegał. Jeśli mieszkasz w bloku to problemem może być spółdzielnia i biurokracja lub tylko uzyskanie zgod a to trwa niestety. Ja od lutego czekałam w Częstochowie na Orange światłowód w moim bloku. W lutym 2018 okazało się że termin końca instalacji to 31.03.2018 niestety termin ten co chwilę był przesuwany. I doszedł do skutku w połowie lipca 2018. 18.07.2018 jupi podlaczylam sobie światłowód i tv. Niestety jest bardzo awaryjny z winy kiepskiego sprzętu funbox. Daje ono radę po kablu ale po wifi masakra z 300 000 spada na 7-30 000 kB. Na 36 M2 nie ogarnia internetu po wifi i jednocześnie dekodera tv . Po kablu ofszem nawet Multiroom. Jednak pomijając kwestie wifi mam problem z zawieszaniem się dekodera głównego tv połączonego po kablu z funboxem . Od połączenia do dziś miałam 3 funbox 3.0 i 1 funbox 2.0 który mam aktualnie ale niestety dalej jest problem tym razem z internetem po kablu od 2 dni czekam na techników by to naprawili. W dniu podłączenia funbox 2.0 rano działało oki nawet wifi minimalnie lepiej. Jednak po kilku godzinach gdy zaczęliśmy korzystać z neta najpierw spadł upload z 30 000 na niecały 1 000 kB więc zgłosiłam awarie. Technik miał się kontaktować kolejnego dnia. Niestety brak kontaktu i musiałam ponawiać zgłoszenie . Godzinę po zgłoszeniu ponownym pojechałam kupić router który wzmocnił by wifi i jak wróciłam podlaczylam wsio i chciałam skonfigurować lecz było to niemożliwe bo co? Bo funbox dwa swieci na czerwono brak internetu po kablu ale odziwo tv działało. Awaria jest od czwartku od 19 godziny gdy zgłaszałam pierwszy raz w piątek około 17 pojawiałam zgłoszenie o 21 w piątek zgłaszałam zupełny brak internetu po kablu. A teraz nie mam nawet tv bo dekodera się zachciało aktualizować a bez neta nie da rady i nie chcą się połączyć. Mija 3 tydzień od podłączenia światłowodów jest 4 weekend umowy z czego tylko 1 ostatni miałam tak że tv działało bez zarzutu i internet tylko po kablu. Pozostałe weekendy byłam albo zupełnie bez usługi albo tylko szczątkowo (czasem internet po kablu w jednym pokoju, czasem tylko tv, albo tylko w jednym pokoju tv i internet). Bardzo się zawiodłam i rozczarowałam. Dlatego nie polecam chyba że chcesz im płacić i dodatkowo kupować dodatkowe sprzęty bo ich są nie odpowiednie technicznie do danej usługi. Jak masz innych operatorów to walcz o światłowód ale u innego operatora bo inni dają lepsze sprzęty fakt nie są darmowe ale działają a Orange niby za darmo ( w abonamencie) ale nie spełniają norm. Zgłaszając problemy pracownicy Orange powtarzają gwarantujemy prędkości po kablu. A na umowie nie ma nic takiego. Jest tylko pakiet 300  i że gwarantują 

Maksymalnie do 300000 i od 30000 kB 

Że zwykle prędkością 90% maksymalnej

Minimalna 100 000 do i od 10000 kB.

Ogólnikowo nie zaznaczyli w umowie iż wartości te są tylko po kablu. A skoro ich urządzenie oprócz podłączenia po kablu generuje sygnał wifi wartości te tyczą się również wifi. Tłumaczą się że to moje komputery są zaslabe niestety mam silniejsze niż oni. Uważam że karta wifi standard n w najsłabszym kopie i AC w mocniejszym spokojnie po wifi 300 po kablu powinny ogarniać około 100 000 kB na 2.4 GHz i około 280000 kB na 5 GHz. Niestety po 5g zaraz przy funboxie w pierwszych dniach miałam taki wynik lecz w innym pokoju spadał do 170 000 po każdej wymianie funboxa po 5ghz spadała prędkość na 250 000 później na 220000 a na funbox 2.0 na 200000. Na częstotliwości 2.4 przy funboxie ok 30 000 kB a w drugim pokoju 1 kreska zasięgu i prędkość 7 000 kB. Wymiana funboxa na 2.0 powoduje wzrost zasięgu nawet do 3-4 kresek w drugim pokoju (warunek sąsiedzi nie zakłócają swoimi routerami) a prędkość w obu pokojach na obu komputerach jest około 40000 . Najzabawniejsze że jak wchodzę we właściwości sieci wifi 2.4 funboxa 3.0 i 2.0 pokazuje maksymalnie teoretyczni 72.2 prędkość. Więc jak można go podłączyć do światłowodu 300 i nawet w umowie tego nie zaznaczyć. Gdybym miała chociaż ta 60-70 prędkość to jeszcze mogę odpuścić mimo że gwarantują minimum 100. Podłączając kabelkiem do funboxa starego tplinka 6 letniego przeznaczonego do góra 100 osiągam na obu kompach w obu pokojach wartości 60-80 w standardzie 2.4 .

Zglaszajac im to wszystko z dowodami laskawie proponują wzmacniacz za ponad 200 zł które mam im zapłacić. uważam że Orange leci pobandzie kazać kupować wzmacniacz by poprostu móc korzystać w 36 metrowym mieszkaniu z internetu bo ich podstawowe urządzenie nie ogarnia bynajmniej w blokowiskach  dlatego nie polecam i zastanów się czy koniecznie chcesz tego Operatora.