Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

nieuwzględniony ZGON abonenta Orange Energia (Uprzednio MultiMedia)


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

nieuwzględniony ZGON abonenta Orange Energia (Uprzednio MultiMedia)

W dniu 05.12.2017 zmarła moja Babcia, która była abonentem Orange Energia w wyniku przejęcia spółki Multimedia Polska Energia. Do dziś borykam się z problemem nierozwiązanej umowy, która w świetle prawa powinna być rozwiązywana natychmiastowo w dniu dostarczenia Aktu Zgonu. Dostarczyłam go, na co mam podpisany przez Przedstawiciela Salonu Orange dokument wypowiedzenia w dniu 08.01.2018.

Niestety Pani w salonie nie umiała mi powiedzieć kiedy lokal, gdzie dostarczana jest energia zostanie zwolniony z umowy ze zmarłą Babcią. W dniu 29.12.2017 stałam się właścicielką tegoż lokalu. Do dnia dzisiejszego nie mogę podpisać nowej umowy na dostawę energii z wybranym Dostawcą, ponieważ adres lokalu widnieje jako "umowa pakietowa", i Przedstawiciele konkurencji Orange nie mogą zaproponować mi oferty. Sytuacja jest kuriozalna tym bardziej, że w dniu 24.01.2018 czyli 16 dni po zgłoszeniu zgonu Abonenta - Orange Energia wystawia kolejną fakturę prognozę na nazwisko zmarłej, nie przyjmując formalnie zgłoszonego aktu zgonu/wypowiedzenia. SKANDAL. Na infolinii dowiaduję się, że rozwiązanie umowy zostało odnotowane, cytuję "na 14.02.2018", na co zadaję pytanie "w jaki sposób oczekujecie Państwo że zmarła będzie opłacała fakturę", słyszę wtedy sprostowanie "a, nie, data rozwiązania to 31.01.2018". Załamuję ręce i pytam "co to zmienia? przecież od 05.12.2017 Wasza Klientka nie żyje, a ja chcę uwolnić moje mieszkanie od Orange w trybie natychmiastowym. I żaden okres wypowiedzenia nie ma tutaj zastosowania. Nikt nie umie mi odpowiedzieć. Nie otrzymałam żadnego pisma ustosunkowującego się do wypowiedzenia. Zamierzam skierować sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta.

Pozdrawiam.

Numer zmarłej Klientki (umowy) ► nr został ukryty - Moderator Wiktor ◄.

Być może KTOS z Orange wreszcie zajmie się moją sprawą.

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

nieuwzględniony ZGON abonenta Orange Energia (Uprzednio MultiMedia)

Niestety tu nikt Ci w indywidualnej sprawie nie pomoże. Złóż reklamację do Orange lub URE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

nieuwzględniony ZGON abonenta Orange Energia (Uprzednio MultiMedia)

Podpinam się pod posta wyżej . Rozwiązanie umowy po śmierci zobowiązanego nie następuje automatycznie i bezproblemowo jak w innych firmach . Piszę ten post ku przestrodze dla innych . Orange Energia to firma która działa na niekorzyść konsumenta . Po śmierci mojego taty który podpisał tą nieszczęsną umowę ( a właścicielem nieruchomości był tylko w 50 % ) nie wystarczyło wysłanie aktu zgonu i wypowiedzenia umowy o sprzedaż energi elektrycznej . Firma ta rząda aktu notarialnego poświadczającego dziedziczenie od spadkobierców ( a wiadomo powszechnie że to wiąże się z dodatkowymi kosztami i długim czasem oczekiwania na wolny termin notarialny i obecnością wszystkich spadkobierców , co w dzisiejszych czasach emigracji zarobkowej jest dużym wyzwaniem ) . Moja mama która posiadała 50% udziału w tej nieruchomości już przed zgonem taty  i po śmierci małżonka ustawowo dziedziczy dodatkowo 1/3 spadku po nim[ pozostała część przypada na mnie i siostrę } nie może rozwiązać tej umowy również . Orange  żeruje na nieszczęściu  i wsposób karygodny wyłudza pieniądze świadcząc usługę której nie chcemy . Dla potwierdzenia moich słów przypinam list który dostaliśmy od tej godnej pożałowania spółki z.o.o.do orange2.jpg

 

Edytoway obrazek, usunięcie danych Doradcy. - Moderator Wojciech.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

nieuwzględniony ZGON abonenta Orange Energia (Uprzednio MultiMedia)

Trudne sytuacja i mocne słowa. Niestety ostatnio wyroki sądów zmieniły sytuację a prawo jest niejednoznaczne. Zawsze możesz też napisać do prezesa URE wniosek o interwencję.

Tutaj też można poczytać o okolicznościach tej sprawy http://www.codozasady.pl/prawo-do-dostaw-energii-elektrycznej-podlega-dziedziczeniu/

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

nieuwzględniony ZGON abonenta Orange Energia (Uprzednio MultiMedia)

Zapoznałam się przed chwilą z Wyrokiem Sądu apelacyjnego na który powołuje się ta społka i śmiało mogę stwierdzić że jednak prawo będzie po mojej stronie , gdyż Orange Energia nie zapoznała sie z sytuacją prawną naszego lokalu mieszkalnego błędnie uważając że zmarły był w posiadaniu całości .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

nieuwzględniony ZGON abonenta Orange Energia (Uprzednio MultiMedia)

Tu już radzę skonsultować się z prawnikiem.