Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączenie usługi Orange Cloud


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wyłączenie usługi Orange Cloud

Witam,

 

Bardzo proszę o pomoc ponieważ na Orange Cloud mam prawie 15 gb zdjęć i filmów poukładanych w folderach rok*-miesiac itd  jak mam to wszystko przeniesc np na inny dysk albo karte sd cokolwiek. Jak próbuje to m oge tylko pojedyńczo zaznaczać filmy lub zdjęcia do przesłania a to potrwa wieki... proszę o pomoc.

Kasia

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Wyłączenie usługi Orange Cloud

Niestety wszystko musisz zaznaczać i przenosić ręcznie na inny nośnik danych.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Wyłączenie usługi Orange Cloud

A nie masz jakiegoś kompa z windowsem?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wyłączenie usługi Orange Cloud

No mam kompa z windows 10 lub win8 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wyłączenie usługi Orange Cloud

Hej No mam kompa z windowsem . Chodzi o  to że na tym dysku jest za duzo zdjęc np. zeby to pojedyńczo przeczucać. Jakiś dramat 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Wyłączenie usługi Orange Cloud

Jak się zalogujesz na Orange Cloud - masz link do aplikacji na Windowsy. Tam możesz wszystkie zdjęcia zgrać na dysk komputera.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Wyłączenie usługi Orange Cloud

Zacznijmy od tego że ta strona się laguje i co chwila mnie wylogowywuje. Nigdy wiecej Orange! Jesli usuną moje wszystkie zdjęcia i filmy których z przyczyn technicznych ich strony nie mogę pobrać to z chwilą końca umowy przenoszę numer do innej sieci oraz cała moja rodzina. Orange to najgorsze co można wybrać. Utrudnianie życia. Porażka totalna! Nie umieją niczego dobrze zrobić a zarabiają miliony. Program, który ma pomagać w ściągnięciu danych na PC to jakieś ścierwo które się nie otwiera i nawet nie można potem tego odinstalować. Niech nie usuwają tylko chmury a samych siebie!!!!!!!


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wyłączenie usługi Orange Cloud

Przykro jest czytać opinie niezadowolonych, ale cóż... @emis warto byłoby się zastanowić nad Google Drive lub Google Foto, tym bardziej, że jeżeli posiadasz urządzenie z Androidem, po dokonaniu niewielu odpowiednich ustawień, kopie Twoich zdjęć automatycznie trafiają do chmury, czy to po WiFi, czy po internecie mobilnym. Plusem jest to, że opcja ta oferuje nieograniczoną ilość dyskową, pod warunkiem zgody na formatowanie do odpowiedniego rozmiaru, przy synchronizacji. Orange Cloud było wyciągnięciem ręki w stronę użytkowników, niestety nieudanym, a raczej mało trafionym ze względu na istnienie wielu podobnych rozwiązań. W tym wypadku utrzymywanie tej usługi stało się nieopłacalne. Przykro mi, że jesteś w gronie osób, które zdecydowały się z tego skorzystać i rozumiem Twoje rozgoryczenie, niemniej jednak, podtrzymuję swoją propozycję przesiadki na inne tego typu usługi. W erze elektroniki i multimediów powinno robić się kopie kopii, chociażby ze względu na zawodność urządzeń. Co do Twojej frustracji, pozwolę sobie na małą obronę operatora na podstawie cytatu z regulaminu:

 

"...2. Orange Polska ma prawo zaprzestać świadczenia Usługi lub zmienić warunki świadczenia Usługi z ważnych przyczyn: technicznych i technologicznych (w szczególności przy wprowadzaniu zmian parametrów i funkcjonalności Usługi) ekonomicznych (w szczególności zmiana oferty Usługi, zaprzestanie świadczenia usługi na dotychczasowych zasadach) oraz w wyniku zmian w obowiązującym prawie. O zmianach określonych powyżej Orange Polska poinformuje Użytkownika z wyprzedzeniem co najmniej 30 dni wiadomością e-mail lub wiadomością SMS na adres/numer telefonu wskazany na Koncie Cloud lub poprzez komunikat wyświetlony w Aplikacji." W tym przypadku wygrała ekonomia. Poza tym została wystosowana odpowiednia informacja z wystarczającym wyprzedzeniem pozwalającym na wykonanie kopii zapasowej nawet na bardzo wolnych urządzeniach. Z całym szacunkiem, ale z tego co widzę temat został założony 1 października 2016, czyli na kopiowanie było ponad 15 tygodni.

 

Cały regulamin usługi dostępny tutaj.

 

Na przyszłość, warto zabezpieczać się na wielu poziomach. Wiem jak ważne są zdjęcia, więc sam stosuję kilka kopii...PC, Google Foto, dyski zewnętrzne itp. Na koniec pozostaje mi życzyć Ci powodzenia i wyrozumiałości. 

 

Pozdrawiam