Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uwaga na SMSy klasy zero!!!


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Więc tym bardziej powinni z takiej formy zrezygnować bo u znacznej części klientów może spowodować nieświadome, niekorzystne rozporzadzenie mieniem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Nie zrezygnują prędko bo wszystko oficjalnie jest, że klient do aktywacji musi zatwierdzić ok. To jest tylko pół prawda jak przy Gamemine. I za chwilę parę osób jeszcze napiszę że się nie da. To zależy od modelu telefonu. Na nowym androidzie to możliwe by doszło do aktywacji po pominięciu smsa klasy zero.

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

@Piotrekk85Żeby coś się aktywowało trzeba to zatwierdzić, tak samo jest z usługami elektronicznymi. Takich i innych usług będzie przybywać. Tak samo jak i zwolenników i pewnie przeciwników. Moim zdaniem trzeba uważać co i gdzie się klika.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Kolega i ja przytoczyliśmy sytuacje w których aktywacja może nastąpić bez woli i wiedzy klienta. Trudno takie postępowanie uznać za uczciwe biznesowo. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

@sebaswiderski zarówno w sytuacji opisywanej w tym wątku jak i na początku z Gamemine wszystko pod kątem prawnym było ok. Owszem wymagana jest zgoda użytkownika. Powstaje tutaj problem etyczny. Orange zmieniło sposób aktywacji Gamemine po wielu reklamacjach i m.in. po moim opisaniu nie-etycznej aktywacji (nie wiem czy jesteś wtajemniczony w kulisy - tu odsyłam do zespołu Nasz Orange). Aktywacja usług przez smsy klasy zero też nie jest etyczna - wygląda identycznie. Tym razem nie wrzucę opisu na forum bo muszę udostępnić dane wrażliwe. Ale jeśli ktoś decyzyjny z Orange jest zainteresowany opisem, to proszę o kontakt na priv by przeprowadzić testy.
Anonim

Nie dotyczy

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

SMS klasy zero, to typowy kanał informacyjny, więc oferty operatora, są w nim nie wskazane, do tego są inne kanały, operator ma inne numery, na takie oferty, moim zdaniem trochę ten pomysł Orange nie dopracowany, będzie znów fala omylkowych aktywacja usługi, tak na koniec... @sebaswiderski  nawet ekspertom zdarza się zatwierdzić takie coś, chwila nieuwagi czy przepracowania. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Wrzucę bezpośrednio zdjęcia z Twittera

20200928_104017.jpg

A teraz weźcie ten screen w widoku dla seniorów, dla niepełnosprawnych czy na małym ekranie. Poza tym są języki w telefonie gdzie miejsce ok i anuluj jest zamienione. Kolejna kwestia to aplikacja wiadomości google na androidzie czystym 9+ pozwala na minięcie wiadomości - co wywołuje skutek co naciśnięcie ok. Czy to jest etyczne? Każde ma własne wartości. Dla mnie nie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

@Piotrekk85 

Mi tak raz się gamemine aktywowało, po prostu cofnąłem, przyciskiem wstecz, a gamemine się włączyło, dopiero po 2 miesiącach się skapnąłem, 

@sebaswiderski 

Jeszcze powiedz że etycznie jest kolejność przycisków ok i anuluj obrócić, pewnie stwierdzicie że to "decyzja projektancka",  może jeszcze dodajcie że "X" też służy do aktywacji xD

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 117
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Świetnie po prostu. Sprawa nadaje się do UKE czy UOKIK -  chcą to rozsyłać , OK ale żeby doszło do zawarcia umowy to trzeba zatwierdzić swoim hasłem abonenckim w odpowiedzi na SMS  po otrzymaniu informacji ile to będzie dokładnie kosztować.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Jeśli masz umowę na abonament, którą aneksowałeś lub podpisałeś gdzieś ok 5 lat wstecz - to kod abonencki nie jest potrzebny. Nie ma już o nim zapisów w aktualnym regulaminie świadczenia usług multimedialnym.

Tak jak Gamemine jeszcze nie zajęło się UOKiK, to tym zajmie się za jakieś 5 lat.

Naprawdę prawnie jest to ok. Tu nie ma co szukać dziury w całym.