Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z routerem ZTE MF 283+


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 0

Problem z routerem ZTE MF 283+

Witam, od kilku dni mam problem z routerem ZTE MF 283+. Gdy włączam router na niebiesko świeci tylko lewa dioda (ten znak, że jest włączony) i wi-fi. 3G-4G świeci na pamarańczowo. Myślałem, że jest coś nie tak z internetem ogolenie, ale po dwóch dniach, przełożyłem kartę do telefonu i wszystko działa. Internet w telefonie z karty do rozmów też działa normalnie. Po wejściu na stronę konfiguracji (na spodzie routera) i zalogowaniu się wszystkie diody świecą na niebiesko i internet działa normalnie. Z routera korzystam już ponad 3 lata, pierwszy raz mam taki problem. Widziałem tematy na forum o podobnej tematyce, ale nie rozwiązało to mojego problemu.

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problem z routerem ZTE MF 283+

@1995tomek19951 mogła odbywać się aktualizacja oprogramowania.

Zaloguj się do routera i sprawdź, czy masz aktualne oprogramowanie.

 

Może czasami być konieczność przywrócenia do ustawień fabrycznych. Czy resetowany był router?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z routerem ZTE MF 283+

@1995tomek19951 Skoro to nie wina karty pozostaje sprawdzić, czy dla tego modelu nie ma przypadkiem "świeższego" softu i ewentualnie przywrócić do ustawień fabrycznych zapisując ustawienia obecne. Zawsze wyeliminujesz jakiś możliwy  "zwis"... Warto sprawdzić zasilacz (jak masz czym), ewentualnie na moment podpiąć inny o takich samych parametrach.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 0

Problem z routerem ZTE MF 283+

@ketrasaArtur Reset nie pomaga. Sprawdziłem czy jest dostępne nasze oprogramowanie, ale nie ma takieg


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 0

Problem z routerem ZTE MF 283+

@agat13 Nie pomaga reset. Mam najnowsze oprogramowanie. Podłączyłem innym zasilaczem i nic to nie zmieniło 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z routerem ZTE MF 283+

@1995tomek19951 Router ma problem z czytaniem karty. Wejdź w menu i sprawdź, czy ja widzi. Zrób screeny i jedynym rozwiązaniem na testy jest druga karta. Z telefonu, bądź nowego startera za 5Zł. tak na testy...dosłownie na sprawdzenie jak będzie wyglądało menu. Sprawdziłeś ustawienia połączenia, oczywiście?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problem z routerem ZTE MF 283+

@1995tomek19951 jeżeli po włożeniu innej karty SIM dalej będzie występował problem, to najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ czytnik kart SIM. Będzie trzeba zaopatrzyć się w nowy router lub naprawiać obecny. Naprawa może być nieopłacalna.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 0

Problem z routerem ZTE MF 283+

@agat13 Przepraszam, że nie dawałem znać czy coś udało się zrobić, ale nie było mnie w domu przez kilka dni. Sytuacja wygląda tak, przełożyłem kartę z telefonu i włączyłem router. Router włączył się normalnie, ikonka 3g/4g świeci na niebiesko, internet działa. Uznałem więc że to wina karty, poszedłem do Orange wyrobiłem duplikat... i znów 3g/4g świeci na czerwono z nową kartą do internetu. Po włożeniu karty do telefonu działa dobrze. Czego dokładnie screeny mam zrobić, żeby to zobrazować?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z routerem ZTE MF 283+

@1995tomek19951 Czy modem ma ustawiony pin i czy w tych kartach jest wymagany? Ustaw taki sam wszędzie.Skoro nie wina czytnika, bo z telefonu czyta i nie karty, bo na tych z telefonu działa, to zostają ustawienia