Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Albo ktoś posłużył się Twoim numerem, albo nieuczciwy partner promujący ww portal z usługą wykorzystuje nieuczciwe chwyty marketingowe...ja zgłosił bym to do BOK...

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 1

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Tak właśnie zrobię, skontaktuję się z obsługą klienta. W maju przedłużałem umowę w zetafonie i pewnie przy okazji mnie czymś takim "poczęstowali". Jeśli tego nie wyłączą, pod koniec trwania umowy pożegnam się z Orange, skoro tak traktują wiernych starych klientów.

Ciekawi mnie też, co ma zrobić np. 80-letnia staruszka, która nie korzysta z komputera, a którą cudowny operator uraczył taką apką...


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Ja obstawiam że jest to nieczyste zagranie, ale nie ze strony OPL...Daj znać jak zakończy się sprawa...

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Z tego, co widzę, to ta usługa jest firmowana przez Orange, chociaż wcześniej się z nią chyba nie spotkałem.

 

Przechwytywanie.PNG


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 1

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

OK, kontakt z doradcą Online załatwił sprawę wyłączenia usługi. Jeśli ktoś spotka się z podobnym problemem - niech kliknie 'kontakt' u góry strony i wejdzie na czat. Temat do zamknięcia. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Jakieś wytłumaczenie, czy nabrali wody w usta? Kontakt z samym Orange czy z operatorem usługi?

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Usługa Chroń Dzieci w sieci może zostać aktywowana poprzez wiadomości flash i pewnie w waszych przypadkach tak nastąpiła jej aktywacja.  Od 19.06.17 usługa była dostępna w wersji darmowej.

Po kontakcie z BOK bez problemu usługa zostanie wyłączona.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 1

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Bezpośrednio z operatorem. Właśnie otrzymałem sms o wyłączeniu usługi, więc się udało.

Przeglądałem też stare smsy, 25 sierpnia przyszedł taki "Dziękujemy za skorzystanie z uslugi Chron dzieci w sieci której koszt wynosi 3 zł 30. Regulamin uslugi dostepny na stronie www.orange.pl."

Na 100% nic takiego nigdy nie włączałem, bo i po co? Konsultant pisał na czacie, że coś takiego włącza się poprzez potwierdzenie smsem. Dziwna sprawa. Poza mną widzę, że też ktoś się zgłosił z podobnym smsem. Zobaczymy, czy będzie więcej takich osób.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Ważne że wszystko zakończyło się dobrze i że mogliśmy choć trochę pomóc Emotikon: Szczęśliwy 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 1

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

PS. Znalazłem też cały szereg wiadomości otrzymanych z numeru 80203 - jedną o rozpoczęciu 14-dniowego okresu bezpłatnego, jedną z kodem STOP CDWS i dwie o treści "Dla Twojego numeru telefonu jest już zarejestrowane konto w usłudze Chron Dzieci w Sieci.", wszystkie z 25 sierpnia 2017 - tak jakby ktoś rzeczywiście próbował się tam zarejestrować na mój numer. Stąd pewnie to zamieszanie. Zwykle ignoruję takie smsy z cztero- lub pięciocyfrowych numerów, o "wygranych bmw" i in. Widać, że warto jednak czytać wiadomości, jakie się dostaje, bo ktoś może komuś włączyć płatną usługę. Pamiętam dawną aferę z "loterią" w Erze, gdzie także wciągano "do gry" bez zgody użytkownika.

 

W każdym razie dobrze, że usługę można szybko wyłączyć poprzez czat z pracownikiem Orange.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.