Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Outlook for Android: nie można skonfigurować poczty Orange.pl


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Outlook for Android: nie można skonfigurować poczty Orange.pl

Witam,

 

Telefon z aktualną wersją Android. Używam klienta poczty Outlook (główne konto to firmowy Office365). Mam dodatkowo skonfigurowane konto gmail oraz starą neostradę (neostrada.pl). Większość prywatnej korespondencji przychodzi jednak na orange.pl - i tego konta niestety nie potrafię skonfigurować w Outlooku. Próbowałem już wiele kombinacji dla IMAP z wszystkimi możliwymi kombinacjami numerów portów dla standardowej nazwy serwera (mail.orange.pl). Wygląda że Outlook potrzebuje konto IMAP z protokołem SSL - czego nie dostarcza serwer orange.pl.

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu programu Outlook dla systemu Android dla poczty Orange.pl.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

 

Pozdrawiam,

 

Rafal Walecki

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Outlook for Android: nie można skonfigurować poczty Orange.pl

Poczta multibox nie obsługuje protokołu IMAP. Można skonfigurować to jedynie po POP3/SMTP ręcznie.

Login: pełny adres email, np. jan.kowalski@orange.pl
Serwer POP3 (dla wiadomości przychodzących): mail.orange.pl
Port dla wiadomości przychodzących: 995
Serwer SMTP (dla wiadomości wychodzących): mail.orange.pl
Port dla wiadomości wychodzących: 587
Zabezpieczenia: SSL/TLS

Edit: Outlook nie przyjmuje pop3.

Alternatywą może być skorzystanie z aplikacji Orange Office (większość kont z Multiboxa może korzystać już z tej apki).

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Outlook for Android: nie można skonfigurować poczty Orange.pl

Dziękuję za odpowiedzi,

 

Wygląda więc że jestem tam gdzie byłem: Orange nie obsługuje IMAP a Outlook nie obsługuje POP3 - czyli nie da rady.

Ponawiam więc prośbę do firmy Orange: proszę o pomoc w skonfigurowaniu programu Outlook dla serwera poczty Orange.pl.

Btw. czy jest jakiś powód dla którego Orange nie obsługuje IMAP? Stare konto neostrada.pl które ciągle u mnie działa, obsługuje - więc działa OK z Outlookiem, a nowe orange.pl nie obsługuje ...

 

Z góry dziękuję za pomoc,

 

Pozdrawiam,

 

Rafal Walecki


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Outlook for Android: nie można skonfigurować poczty Orange.pl

Orange.pl jako poczta to dosyć stara usługa i dawno od zaplecza nie rozwijana. W wątku co podał wyżej @Anonim było info, że planów na imap nie ma 😕