Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange traktuje Voip (Skype, WhatsApp) jak połączenie GSM?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange traktuje Voip (Skype, WhatsApp) jak połączenie GSM?

Na razie jestem po rozmowie z BOK - niby wszystko idzie z puli danych. Zobaczymy jak to bedzie z testem ze starterem.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Orange traktuje Voip (Skype, WhatsApp) jak połączenie GSM?

VoIP z nazwy jest to Voice over IP czyli "głos po danych". Każde takie połączenie z dowolnej aplikacji na telefonie będzie de facto transmisją danych, więc pula danych będzie się zmniejszać.

Pula czasu na połączenia odnosi się tylko i wyłącznie do połączeń wykonanych przez 2G\3G\4G przez telefon (ale nie aplikację)


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange traktuje Voip (Skype, WhatsApp) jak połączenie GSM?

Tak, tak, wszystko sie zgadza ..... ale w teori niestety. Chodzi tu a walke operatorow z duzo tanszymi transmisjami po SIP-ie - niekozystnymi de-facto dla ich biznesu. Wiec byly juz takie "poprawki" do regulaminu. Ja sprawa w Polsce juz dawno sie nie zajmowalem, wiec dlatego sie pytam, bo pani ktora dzwonila z oferta z Orange byla w 100% pewna ze "rozmowy WhatsApp" sa pobierane z puli rozmow, i jak chce duzo rozmawiac przez ta aplikacje to koniecznie musze wziac "ten wiekszy" abonament.... . Ja juz taki pewny nie bylem i postanowilem sprawdzic.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Orange traktuje Voip (Skype, WhatsApp) jak połączenie GSM?

hehe - ja zazwyczaj zakładam że dowolna Pani na dowolnej infolinii nie wie co to jest WhatsApp 🙂  i też wolę takie fora :))

Nie wyobrażam sobie jednak żeby operator rozliczał komunikatory jak rozmowy - technicznie musiałby monitorować ruch na każdym interfejsie IP aby zliczyć czas - to nierealne dla kilku milonów abo 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Orange traktuje Voip (Skype, WhatsApp) jak połączenie GSM?

Voip zawsze jest z trasnferu danych, ale podane aplikacje (w zależności od wersji) mogą umożliwiać również połączenia przez sieć komórkową (jako zwykłe połączenie).