Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange VoIP a centrala sprzętowa

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Orange VoIP a centrala sprzętowa

Witam

Jestem w trakcie tworzenia małej sieci telekomunikacyjnej.

Chciałbym aby opierała się ona na centrali sprzętowej, lecz z informacji uzyskanych od sprzedawcy dowiedziałem się, że podłączenie takowej centrali pod orange często sprawia problemy i muszę upewnić się czy aby na pewno jest to możliwe.

Czy jest możliwe podłączenie centrali zewnętrznej bezpośrednio pod router funbox, czy potrzebuję dodatkowych urządzeń np. bramek?

Czy Orange udostępnia dane logowania do konta SIP?

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Orange VoIP a centrala sprzętowa

@iqaz100 telefon VoIP i centrala telefoniczna sprzętowa to dwie różne rzeczy. W telefonie masz RJ45, bo dopinasz do sieci LAN jak komputer. Programu jesz i masz jeden numer na tym aparacie ( tak bardzo ogólnie) 

Centrala gromadzi kilka sygnałów z bramek na wejściu ( z bramki wychodzi np RJ11 tak jak z modemu) i rozdziela je na sieć wewnętrzną na zwykle analogowe lub systemowe telefony ( nie VoIP) 

Oczywiście można za pomocą serwera łączyć telefony VoIP w sieci rozległe, ale wszystko rozbija się o kasę... 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Orange VoIP a centrala sprzętowa

@iqaz100 funbox ma wbudowaną jedną  bramkę VoIP.

Jeśli do sieci LAN podłączyła inne zewnętrzne bramki z kontami, to musi działać. Z centralami zewnętrznymi trzeba jednak uważać, bo nie zawsze VoIP podłączony do portu pots działa poprawnie. Najlepiej dołączyć do karty VoIP w centrali, ale to są koszty... 

Dane do konta możesz otrzymać w kontakcie z infolinią


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Orange VoIP a centrala sprzętowa

A jak wygląda kwestia samego połączenia kablowego? Z tego co widziałem to z routera FUNBOX wyjście TEL jest na RJ-11, natomiast telefony  VOIP mają wejścia na RJ-45.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Orange VoIP a centrala sprzętowa

@iqaz100 telefon VoIP i centrala telefoniczna sprzętowa to dwie różne rzeczy. W telefonie masz RJ45, bo dopinasz do sieci LAN jak komputer. Programu jesz i masz jeden numer na tym aparacie ( tak bardzo ogólnie) 

Centrala gromadzi kilka sygnałów z bramek na wejściu ( z bramki wychodzi np RJ11 tak jak z modemu) i rozdziela je na sieć wewnętrzną na zwykle analogowe lub systemowe telefony ( nie VoIP) 

Oczywiście można za pomocą serwera łączyć telefony VoIP w sieci rozległe, ale wszystko rozbija się o kasę... 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Orange VoIP a centrala sprzętowa

To jeszcze dwa pytanka.

1. Jeśli przykładowo chciałbym mieć finalnie jeden telefon stacjonarny działający na VoIP, to w jaki sposób mam go podpiąć z routerem funbox, skoro telefon ma RJ-45, a router ma wyjscie telefoniczne RJ-11. Podpinam telefon pod zwykle wejscia LAN routera?

2. Czy orange oferuje odpłatne podłączenie telefonu pod taką centralę zewnętrzną zamiast skorzystania z ich oferty wirtuanej centralki, a jeśli nie to gdzie mogę skorzystać z takiej usługi montażu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Orange VoIP a centrala sprzętowa

@iqaz100  telefon VoIP ma RJ45 i po spinamy do LAN w Modenie. Telefon analogowy przez RJ11 do wyjścia VoIP/telefon w modemie

Orange dla biznesu ma takie usługi, ale dla jednego nr VoIP z modemu, to się nie opłaca. Kup centralne np Panasonic i zrób to sam.. Np konfiguracja 3/8 ( 8 nr wewnętrznych) koń figuruje się 10 minut z poziomu Windowsa


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Orange VoIP a centrala sprzętowa

Czyli podsumowując na przykładzie centrali Slican ITS-0286 rozumiem że:

1. Łączę Funboxa z centralą po porcie FXO.

2. Łączę Centralę z Routerem kablem ethernetowym.

3. Łączę aparaty telefoniczne z routerem kablem ethernetowym.

4. Konfiguruję Centralę i cały system zaczyna działać.

 

Dobrze zrozumiałem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Orange VoIP a centrala sprzętowa

@iqaz100 tak, to dość uniwersalna centrala


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Orange VoIP a centrala sprzętowa


@iqaz100napisał(-a)
...

Czy Orange udostępnia dane logowania do konta SIP?

 


To może odpowiedzieć na niektóre Twoje pytania.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-VoIP-przez-klienta-SIP-na-androidzie/m-p/262758#M30...

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Orange VoIP a centrala sprzętowa

@iqaz100Z ciekawości-coś wymyśliłeś? Już wiesz co i jak? Jeśli byś się na tego Slicana zdecydował daj jakiś opis instalacji i działania, bo i ja w centralkach troszkę siedzę...